Saldutiškyje užbaigti darbai, kurių vertė – daugiau nei du milijonai litų

Saldutiškyje užbaigti miestelio infrastruktūros tvarkymo darbai. Iki šiol miestelio bendruomeninė infrastruktūros ir viešųjų erdvių būklė buvo pasenusi bei prastesnė nei mieste, o tai buvo rimta kliūtis siekiant užtikrinti verslo ir gyventojų gyvenimo kokybės plėtrą kaimiškoje vietovėje. Projekto, kurį vykdė Utenos rajono savivaldybė, įgyvendinimo metu sutvarkytos ir išasfaltuotos Miško ir Stoties gatvių atkarpos su įvažiavimais, įrengti šaligatviai ir apšvietimas Stoties g., Liepų g. ir Miško g., trys automobilių stovėjimo aikštelės, įrengtas jų apšvietimas. Taip pat įrengtos 2 universalios lauko sporto aikštelės (krepšiniui-lauko tenisui ir tinkliniui) su aptvėrimu, priėjimo takais, suoliukais, šiukšliadėžėmis, kompleksinė vaikų žaidimo aikštelė, rekreacinė zona šalia kultūros centro su lauko scena, sutvarkyta rekreacinės zonos prieigos ir želdiniai, įrengti suoliukai ir šiukšliadėžės, viešasis tualetas.

Projekto metu atnaujinta viešoji bendruomeninė infrastruktūra sukūrė Saldutiškio miestelio gyventojams patrauklesnes ir saugesnes sąlygas gyventi, galimybes kurti smulkų paslaugų verslą ir plėtoti amatus bei sumažino miestelio gyventojų priklausomybę nuo žemės ūkio gamybos mažėjimo, prisidėjo prie vietos gyventojų turiningesnio laisvalaikio praleidimo, sporto ir kultūros poreikių tenkinimo. Saldutiškio miestelio gyventojai ir svečiai turi galimybę naudotis modernia aktyvaus poilsio ir sporto infrastruktūra, įrengta nemokama zona socialiniams ir sportiniams bendruomenės sambūriams organizuoti. Didėjantis kaimo vietovės patrauklumas formuoja teigiamą miestelio įvaizdį, užtikrina didesnius poilsiautojų ir turistų srautus, skatina vietos gyventojų užimtumą, prisideda prie Saldutiškio miestelio investicinio patrauklumo didinimo, sudaro sąlygas smulkaus verslo plėtrai. Sukurta viešoji infrastruktūra yra pritaikyta neįgaliesiems – pastatyti suoliukai poilsiui, įrengti įvažiavimai, nuvažiavimai įrengiant šaligatvius, gatvių atkarpas, takus, sporto aikšteles.
Projekto „Viešosios infrastruktūros sutvarkymas Utenos rajono Saldutiškio miestelyje” biudžeto suma 2,13 mln. Lt, iš kurių 1,97 mln. Lt., Europos Sąjungos ir LR valstybės biudžeto lėšos, 160 tūkst. Lt., Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšos. Projekto užsakovas Utenos rajono savivaldybė, vykdytojas UAB „Aukštaitijos traktas”, subrangovai UAB „Ligaja” ir UAB „Baltik sport”.

Utenos r. savivaldybės ir „Utenos dienos” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas