Reikalavimai sėjant posėlį arba įsėlį

Ūkininkai, deklaruojantys daugiau kaip 15 ha ariamosios žemės, ne mažiau kaip 5 proc. jos dalies privalo deklaruoti kaip ekologiniu atžvilgiu svarbią vietovę (EASV). Atkreipiame dėmesį į reikalavimus, kai EASV užskaitai dirvos gerinimo tikslais sėjamas posėlis arba įsėlis.

1 kv. m posėlio arba žolinio įsėlio atitinka 0,3 kv. m EASV ploto. Praėjusiais metais pagal Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016–2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisykles (Tiesioginių išmokų taisyklės) ūkininkas buvo įpareigotas posėliui skirtą augalų mišinį sudaryti iš vasarinių augalų rūšių sėklų. Nuo šių metų ūkininkai mišiniui gali naudoti ir žieminių rūšių augalus.

Sėjant posėlį
Posėlis sėjamas birželio 30 d. – rugpjūčio 15 d. po ankstyvųjų bulvių, ankstyvųjų daržovių, javų arba rapsų derliaus nuėmimo. Sėjamas posėlis, kurį sudaro bent dviejų augalų rūšių sėklų augalų mišinys (kviečių, kukurūzų, miežių, garstyčių, rapsų, ankštinių, žolinių augalų ir kitų augalų), jis turi būti sudygęs ir matomas lauke po pagrindinės rūšies augalų derliaus nuėmimo nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d.

Šių metų kovo 8 d. pakeitus Tiesioginių išmokų taisykles, buvo palengvintas žalinimo reikalavimo, susijusio su posėlio arba žolinio įsėlio išlaikymu, įgyvendinimas. Posėlis gali būti išlaikomas trumpiau negu iki spalio 15 d., jei jis nepertraukiamai išlaikomas bent 8 savaites. Pareiškėjas, pasėjęs posėlį, ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas el. paštu turi informuoti Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) apie sėją, nurodydamas tikslią sėjos datą, nuo kurios bus skaičiuojamas posėlio išlaikymo dirvoje terminas. Posėlis negali būti naudojamas ganymui ir derliui ir turi būti įterptas į dirvą iki kitų metų gegužės 1 d., ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas apie jį el. paštu ar telefonu informuojama NMA.

Sėjant įsėlį
Įsėlis sėjamas į pagrindinį pasėlį balandžio 1 d. – birželio 30 d. įsėjant žolinius augalus (priklausančius III grupei „Žoliniai azotą kaupiantys augalai” arba kodu GPŽ deklaruojamus augalus), kurie turi būti sudygę ir matomi nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d. Kai po įsėlio sėjami žieminiai augalai, pareiškėjas gali išlaikyti įsėlį trumpiau, nei nurodyta, t. y. iki žieminių augalų sėjos, tačiau įsėlyje negalima ganyti ar jo šienauti iki spalio 15 d. arba iki tol, kol jame nepasėjami žieminiai augalai.

Tinkami posėliui bei įsėliui augalai yra nurodyti Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos pildymo instrukcijoje.

NMA inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas