Žemės ūkio ministerija informuoja, kad nuo šios dienos pradedama mokėti 2015 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Iš viso šiai paramai Vyriausybė skyrė 18,2 mln. Eur.
„Atsižvelgdami į sudėtingą pieno gamintojų padėtį, paankstinome nacionalinių išmokų mokėjimą už pieną, nes šias išmokas buvo numatyta mokėti tik 2016 metais. Parama bus išmokėta daugiau kaip 34 tūkst. aktyvių pieno gamintojų. Tai tikrai rimta pagalba, padėsianti ūkininkams išgyventi šį sudėtingą laikotarpį”, – pažymėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Pagrindiniai reikalavimai atsietajai nacionalinei paramai už 2015 metus gauti liko tokie patys, kaip ir ankstesniais metais. Parama mokama tiems gamintojams, kurie 2006–2007 kvotos metais pardavė pieną ir 2007 m. kovo 31 d. turėjo nustatytą 2006–2007 kvotos metams pieno gamybos kvotą, įregistruotą Kvotų administravimo informacinėje sistemoje. Be to, pretendentai į nacionalinę paramą už pieną turi būti įsiregistravę valdos valdytojais arba partneriais Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Valdos, kurioje pieno gamintojas registruotas valdytoju arba partneriu, valdytojas turi būti 2015 metais deklaravęs žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus.
Be pagrindinių reikalavimų įvestas vienas papildomas reikalavimas, kurio nebuvo 2014 metais, t.y. parama bus mokama tiems pieno gamintojams, kurių vardu 2015 m. sausio 1 d. – 2015 m. liepos 31 d. laikotarpiu Ūkinių gyvūnų registre buvo registruotos pieninės karvės. Likusiems pieno gamintojams, kurie atskaitos laikotarpiu pardavė pieną, tačiau šių metų sausio-liepos mėnesiais pieninių karvių neturėjo, parama nebus mokama.
Ministerija taip pat primena, kad nuo š. m. spalio 16 dienos ketinama avansu pradėti mokėti ES susietąją paramą už pienines karves. Preliminarus šios paramos dydis – 77 eurai už pieninę karvę, iš kurios vidutiniškai buvo parduota ne mažiau kaip 500 kg pieno 2014–2015 kvotos metais. Avanso dydis – iki 70 proc. nustatytos išmokos dydžio.
Žemės ūkio ministerijos inf.