Parama gyvuliams įsigyti – beveik 2 mln. eurų

Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos baigė paraiškų priėmimą grynaveisliams mėsiniams galvijams, grynaveislėms avims ir ožkoms įsigyti. Bendra paramos suma siekia beveik 2 mln. eurų. Buvo pateikta per du šimtus paraiškų.

„Praėjusiais metais ši priemonė buvo sėkminga, gyvulių augintojai noriai ja naudojosi, kad pagausintų ir pagerintų savo bandas. Šiemet buvo nuspręsta vėl šiai priemonei skirti lėšų ir taip skatinti gyvulininkystę“, – teigė žemės ūkio viceministras Saulius Savickis.

Pasinaudojus parama bus kompensuojama iki 30 proc. grynaveislių mėsinių galvijų, grynaveislių avių ir ožkų pirkimo kainos, bet ne daugiau kaip: už grynaveislių mėsinių galvijų bulių reproduktorių – 1300 Eur; už grynaveislių mėsinių galvijų telyčią – 1000 Eur; už grynaveislį aviną reproduktorių – 200 Eur; už grynaveislę avį – 65 Eur; už grynaveislį ožį reproduktorių – 100 Eur; už grynaveislę ožką – 65 Eur.

Šiuo metu Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos specialistai supažindina ūkininkus ir paaiškina, kokių dokumentų reikia, kad vėliau nekiltų rūpesčių dėl paramos panaudojimo. Įsigyjami grynaveisliai mėsiniai galvijai privalo būti įrašyti į atitinkamą mėsinių galvijų kilmės knygą. Buliai turi būti įrašyti į ne žemesnį kaip kilmės knygos A poskyrį (iš kitų šalių įvežti buliai turi būti įrašyti į aukščiausią kilmės knygos skyrių). Telyčios turi būti nesiveršiavusios ir įrašytos į ne žemesnį kaip kilmės knygos B poskyrį (iš kitų šalių įvežtos telyčios turi būti įrašytos į pagrindinį kilmės knygos skyrių). Grynaveislės avys turi būti iki pirmosios vados. Ir avys, ir avinai turi būti įvertinti ne žemesne nei I klase. Grynaveislės ožkos turi būti iki pirmosios vados. Ožkos ir ožiai turi būti įvertinti ne žemesne kaip elito klase (perkamos iš kitų šalių grynaveislės ožkos ir ožiai turi būti įvertinti tik aukščiausia klase).

Susitikimų metu ūkininkai noriai dalijasi savo gerąja ir nelabai sėkminga patirtimi, kad naujai įsigyjant grynaveislius veislinius gyvūnus vėl „neužliptų ant to paties grėblio”. Ne vienas ūkininkas išsakė savo apgailestavimus, kad kartais nelengva yra susigaudyti paramos teikimo niuansuose. Būtent todėl Tarnybos specialistai aktyviai dalyvauja susitikimuose.

Grynaveislius ūkinius gyvūnus, kuriems įsigyti skirta pagalba, laikytojas privalo panaudoti tolesniam veisimui, savo bandai genetiškai gerinti, kontroliuoti jų produktyvumą, nustatyti jų veislinę vertę, auginti, užtikrinti jų gerovę, neparduoti, nedovanoti ar kitaip neperleisti kitiems asmenims ne mažiau kaip ketverius metus.

Gyvulininkystė – tai viena perspektyviausių žemės ūkio šakų, taip pat tai puiki alternatyva ūkininkaujantiems mažiau derlingose žemėse.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas