Ugdymo įstaigose buvo minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Rugsėjo 10 dieną šalyje buvo minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ši data nebuvo pamiršta ir Utenos miesto gimnazijose – projekto „Daugiau žinių–daugiau galimybių“ dalyviai, bendradarbiaudami kartu su Utenos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro darbuotojais, mokiniams parengė ir išdalijo informatyvius lankstinukus apie šią dažnai tabu laikomą problemą.

Lietuvoje per penkis metus gyvenimą nutraukti nusprendė daugiau nei 5 000 žmonių, o visame pasaulyje pagal savižudybių skaičių Lietuva užima 4-ąją vietą. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) vertinimu pasaulyje kasmet nusižudo apie 800 tūkst. žmonių. Tai yra viena savižudybė kas 40 sekundžių. Tikėtina, kad per metus iš gyvenimo pasitraukti bando dar bent 25 kartus daugiau asmenų. Kiekviena savižudybė paliečia dar bent 6 artimus žmones.
Didžiulis skaičius įvairiais būdais paveiktų asmenų, nepaisant to, jog savižudybių įmanoma išvengti.
Savižudybių galima išvengti ir padėti savo artimiesiems kalbant, bendraujant su jais, laiku ištiesiant pagalbos ranką.
Jei jūs pats jaučiatės vienišas, liūdnas, viskam abejingas ir tokia savijauta nedingsta, arba blogėja, jokiu būdu neatsiribokite nuo kitų, pasikalbėkite su kuo nors, arba paskambinkite į pagalbos liniją: „Jaunimo linija“ – 8 800 28888, „Vilties linija“ – 116 123.

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistė Laura VĖŽYTĖ

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas