Tarptautinį dailės darbų apie Žemę konkursą laimėjo uteniškis Astijus

Tradicinį Lietuvos ir Lenkijos moksleivių dailės darbų konkursą „Mūsų žemė – praeityje, šiandien ir ateityje”, kurį kasmet rengia Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) ir Lenkijos geologijos institutas, laimėjo Utenos Krašuonos progimnazijos penktokas Astijus Puodžiukas. Antrąją vietą pelnė Šilalės meno mokyklos penktokė Gerda Noreikaitė, o trečiąją – Lenkijos moksleivė Kamila Pawlik iš Svidniko.

Konkurso laimėtojai buvo paskelbti po finalui skirto renginio, kuris praėjusios savaitės pabaigoje vyko Varšuvoje, Lenkijos geologijos instituto muziejuje. Jame dalyvavo po tris Lietuvos ir Lenkijos mokinius – nacionalinių vertinimo komisijų atrinktų darbų autorius.

Lietuvos ir Lenkijos III–VI klasių moksleivių dailės darbų konkursas „Mūsų žemė – praeityje, šiandien ir ateityje” šiemet vyko jau devintą kartą. Nors šįsyk jo tema –„Sparnuotasis žemės eksperimentas” – ne iš lengvųjų, daugumos darbų autoriams pavyko ją gana sėkmingai atskleisti. Vaikai piešė archeopteriksus, pterozaurus, laumžirgius, vabzdžius ir paukščius, buvo labai išradingi ir naudojo įvairias technikas bei medžiagas: dažus, akmenėlius, kruopas, plastiką, medį, plunksnas ir kt.

Konkursui Lietuvoje buvo atsiųsta apie 250 darbų. Iš jų vertinimo komisija, kurią sudarė LGT, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos, J. Vienožinskio dailės mokyklos ir Užsienio reikalų ministerijos atstovai, finalui atrinko tris geriausius, tarp kurių pateko ir Astijaus Puodžiuko piešinys.
Finalo dalyviai buvo apdovanoti vertingais prizais, jiems surengtos ekskursijos po Varšuvą, taip pat po Baltovo Juros periodo parką.
Utenos Krašuonos progimnazijoje penktą klasę baigęs Astijus, pasak jo mamos dailės mokytojos Dalios Puodžiukienės, nuo mažens žingeidus ir besidomintis jį supančiu pasauliu: dinozaurais, pasaulio evoliucija, gamta.
Paskatintas savo mamos Dalios, Astijus nusprendė dalyvauti Lietuvos ir Lenkijos III–VI klasių moksleivių dailės darbų konkurse „Mūsų žemė – praeityje, šiandien ir ateityje”. Grįžęs iš Lenkijos, kurioje nuskynė pirmosios vietos laurus, uteniškis džiaugėsi ne tik aukštu įvertinimu, bet ir daugiau sužinojęs daug įdomių dalykų apie dinozaurus, bendravęs su žymiais mokslininkais, lankęsis Baltovo Juros periodo parke. Šiuo metu Astijų ypač domina žmogaus organizmo sandara – jis ir toliau gilins savo žinias šioje srityje.

udiena.lt ir Aplinkos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas