Šiandien mokiniai demonstruoja žinias tarptautiniame „Kengūros“ konkurse

Kovo 19 dieną Lietuvos mokyklose vyksta šiemet jubiliejinis tarptautinis „Kengūros” matematikos konkursas, kuriame dalyvauja daugiau kaip 50 tūkst. mokinių iš tūkstančio Lietuvos mokyklų.

Mokiniai šešiose amžiaus grupėse (nuo 1 klasės iki 12) užduočių testus turės atlikti per 75 minutes (patys mažiausieji – per 50 minučių). Atsakymus jie žymės specialiu „Kengūros” pieštuku – mėgstamiausiu konkurso suvenyru, kurį kiekvienas savo mokykloje tradiciškai gaus konkurso dieną. Konkurso dalyvių atsakymus vertins ir apibendrins Nacionalinis egzaminų centras.
Visi „Kengūros” konkurso dalyviai yra reitinguojami – kiekvienas gali sužinoti savo vietą Lietuvos mastu tiek savo grupėje, tiek savo klasėje, tiek mokykloje ar rajone. Nugalėtojams, kurie užima pirmąsias vietas, įteikiami laureatų diplomai bei prizai su konkurso simboliu.
„Kengūros” užduotys patenka į įvairiausius konkursus, matematikos olimpiadas ir net į televizijos žaidimus.
Molėtų rajone 5–8 klasių nugalėtojams kasmet rengiama vasaros stovykla. Savaitę laiko jie sprendžia užduotis, žaidžia, bendrauja su bendraamžiais iš užsienio ir žinomais Lietuvos matematikais. O geriausieji konkurso dalyviai kviečiami į stovyklą Zakopanėje (Lenkija).
„Kengūros” konkursas prasidėjo Australijoje, šioje šalyje jis labai populiarus – jame dalyvauja apie 90 % mokinių. 1991 m. konkurso idėja atkeliavo į Prancūziją ir netrukus pasklido po visą Europą. Lietuvoje konkursas pradėtas rengti nuo 1995 m.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas