Diplomuoti specialistai atsisveikino su savo mokykla

Vasara pasipuošė margais gėlių žiedais, o Utenos regioninio profesinio mokymo centro absolventai – plačiomis šypsenomis. Diplomuoti specialistai šiais metais papildys darbo rinką, kuriai nuolat trūksta kvalifikuotų darbuotojų, kiti, galbūt ieškodami ir tikėdamiesi pačiupti Laimės paukštę užsienyje, pakels sparnus į svečias šalis, treti toliau tęs mokslus ir įgis ne vieną patrauklią specialybę.

Birželio 19 dieną Utenos regioniniame profesinio mokymo centre skambėjusi muzika, nuoširdūs vedėjos Daivos Šereikienės žodžiai daugeliui atsisveikinusiųjų atmintyje išliks ilgam – juk šioje ugdymo įstaigoje praleisti ne vieneri metai ar sutikti geriausi draugai.
Pasveikinusi absolventus jautriu eilėraščio posmu, renginio vedėja Daiva akcentavo, jog ši graži tradicija į gyvenimo kelią išlydėti mokinius tęsiasi daugiau nei 30 metų. Šiais metais Utenos regioninį profesinio mokymo centrą baigė 186 mokiniai, iš jų 22 padavėjams-barmenams diplomai įteikti metų pradžioje.
Sveikindamas absolventus ir linkėdamas gero kelio, Utenos regioninio profesinio mokymo centro direktorius Zenonas Alekna pasidžiaugė tuo, kad šiais metais Švietimo ir mokslo ministerijos pastangomis pirmą kartą absolventams, baigusiems šią įstaigą, įteikiami ne kvalifikacijos pažymėjimai, o diplomai. „Linkiu jums neišsilakstyti. Statistika teigia, kad berods 2060 metais lietuvių beliks tik du milijonai. Jei tokiais tempais išvažiuosime, šį skaičių pasieksime dar greičiau”, – ragindamas pasilikti ir dirbti savo šaliai į absolventus kreipėsi ugdymo įstaigos vadovas.
Nuskambėjo dar viena Tomo Klimašausko atliekama melodija, po kurios į sceną buvo kviečiamos atskiros absolventų grupės svarbiausiam gyvenimo momentui – diplomų įteikimui.
Pirmoji scenoje susirinko vyriška komanda – 23 staliai, kurie į šią mokyklą staliaus amato mokytis atėjo po 12 klasių ir joje praleido tik vienerius metus. „Tai geriausias jauno žmogaus pasirinkimas. Neretai užtenka vienerių metų tam, kad atrastum save…”, – šypsojosi renginio vedėja. Nedrąsūs vaikinukai, padėkoję už suteiktą galimybę išmokti tai, kas jiems ateityje galbūt tikrai pravers, vietą užleido 28 būsimiems automobilių mechanikams. Ši specialybė kol kas yra patraukliausia – kasmet sulaukiama nemažo būrio jaunų žmonių, norinčių įgyti minėtą specialybę.
Būsimiems prekybos įmonių vadybininko padėjėjams, kurių šiais metais 19, palinkėta būti laukiamiems ir reikalingiems įvairiose įstaigose ar įmonėse.
Būsimųjų maisto produktų gamybos specialistų komanda mokykloje iš kitų išsiskyrė savo kūrybingumu ir energija. Jie turėtų užpildyti maisto pramonės įmonių darbo vietas.
Savo mokytojams už įgytas žinias dėkojo būsimieji virėjai, viešbučių darbuotojai, staliai, apdailininkai.

Autorės nuotr.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas