Viskas, ką turite žinoti apie nereikalingas padangas

Prasideda padangų keitimo metas. Naudotos padangos – tai atlieka, galinti ilgam užteršti mūsų aplinką, nes ji suyra tik per kelis šimtus metų. Nors piliečių sąmoningumas kasmet vis auga, tačiau neretai pasitaiko atvejų, kai automobilių „batai” nugula atokiuose miškeliuose, pakelėse ar kitose vietose.

Informacija gyventojams

Kaip informuoja Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas, prieš keičiant padangas, gyventojai turėtų žinoti, kad netinkamas naudojimui padangas turi perduoti atliekų tvarkytojams. Nemokamai gyventojas gali priduoti iki penkių padangų į UAB „Utenos atliekų tvarkymo centras” surinkimo aikšteles.
Uteniškiai padangas gali pristatyti ir į UAB „Utenos komunalininkas” didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Utenoje. Rajonų seniūnijose komunalinių atliekų operatoriai patys surenka didelių gabaritų atliekas. Dėl konkrečių datų, kada bus vykdomi išvažiuojamieji minėtų atliekų surinkimai, gyventojai turi kreiptis į savo savivaldybės atliekų tvarkymo sistemos operatoriaus funkcijas vykdantį operatorių.

Kitas būdas atsikratyti senų padangų – jas atiduoti padangų pardavėjams. Visi šie pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Prekybos padangomis vietoje turi būti paskelbta rašytinė informacija vartotojams, kaip jie gali atiduoti padangų atliekas. Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios priimamos nemokamai.

Juridiniai asmenys padangų atliekas privalo atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo rašytinę sutartį.

Informacija autoservisams

Autoservisų pareiga nemokamai iš transporto priemonių naudotojų priimti transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos metu susidariusias padangas ir tinkamai jas sutvarkyti.
Siekdami užkirsti kelią galimiems pažeidimams, primename autoservisams, kokias pareigas  privalote vykdyti turėdami padangų atliekų:

1.    Privaloma atskirti padangas nuo kitų atliekų.
2.    Apskaityti turimas padangų atliekas Atliekų susidarymo žurnale.
3.    Laikyti padangų atliekas susidarymo vietoje ne ilgiau kaip 1 metus.
4.    Perduoti ir turėti sutartį su tokias atliekas turinčiu teisę naudoti ar šalinti atliekų tvarkytoju.

Laikydami padangas reikia atsižvelgti į visus saugumo reikalavimus dėl grėsmės joms užsidegti. Žinoma, savaime padangos neužsidega, bet jeigu į jų krūvą trenktų žaibas, ar jas tyčia ar netyčia kas padegtų, užgesinti tokį gaisrą būtų sudėtinga, o padaryta žala gali būti milžiniška. Padangos – naftos produktas, jos labai kaloringos ir lengvai degdamos į aplinką išsiskiria kenksmingas, nuodingas medžiagas.

Utenos RAAD inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas