Vairuotojų laukia iššūkiai: prasidėjo laukinių gyvūnų migracija

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais prasideda laukinių gyvūnų žiemos migracija, kuomet dideli kanopiniai žvėrys (briedžiai, stirnos, šernai) iš savo vasaros ganyklų grįžta į žiemos buveines – didžiuosius miškus, dažniausiai kirsdami kelius, kuriais važiuoja transporto priemonės. Ir tai sukelia susidūrimo grėsmę.

Dažnai vairuotojai pamiršta Kelių eismo taisyklių reikalavimus, taikomus susidūrus su laukiniu gyvūnu. Tad primename, kad eismo įvykis – tai Kelių eismo taisyklių pažeidimas, nulėmęs kitiems asmenims priklausančių transporto priemonių, krovinių, kelio ir kitų įrenginių arba kitokio turto sugadinimą (apgadinimą). Taigi, jeigu joks turtas, priklausantis kitiems asmenims, apgadintas nebuvo – apie tokį įvykį pranešti policijai nėra būtina. Tačiau, jeigu sugadintas bet koks kitas turtas, apgadinti kelio ženklai, atitvarai arba kitokie kelio elementai, jeigu buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas – vairuotojas privalo telefonu pranešti policijai apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpina aplinkosaugininkai ir medžiotojai.

Atkreipiamas dėmesys, kad pavojingose vietose esantys kelio ruožai būna pažymėti kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai”, įspėjančiais apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai. Patariama tokiuose ruožuose sulėtinti greitį, kad atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtumėte tinkamai reaguoti į iškilusį pavojų, suvaldyti automobilį, prireikus – sustoti. Būtina stebėti kelkraščius – dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo kelio krašto. Jeigu kelkraštyje stovi gyvūnas – reikia važiuoti pro jį lėtai ir atsargiai, nemirksėti tolimosiomis žibintų šviesomis, nenaudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti pavojingai nenuspėjamas.

Šiais metais šalies keliuose įvyko daugiau kaip 2 000 užvažiavimų ant gyvūnų, 22-uose iš jų nukentėjo eismo dalyviai: 1 žmogus žuvo, 23 buvo sužeisti. Šių metų kovo 8-ąją, Vilniaus pakraštyje, lengvąjį automobilį vairavęs 26 metų vaikinas, kelio ruože, pažymėtame kelio ženklu „Laukiniai gyvūnai”, tamsiuoju paros metu partrenkė staiga į kelią įbėgusį briedį. Nuo smūgio automobilis atsitrenkė į pakelės medį. Šis skaudus eismo įvykis nusinešė jauno vyro gyvybę, buvo sunkiai sužeista ir to paties amžiaus moteris.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį į tai ir prašo saugotis laukinių gyvūnų, ypač važiuojant užmiesčio keliais anksti ryte, sutemus, esant blogam matomumui.

Raginami vairuotojai imtis visų saugumo priemonių, atkreipti dėmesį į eismo sąlygas, paros metą, matomumą, kelio ženklus ir eisme dalyvauti atsargiai ir atidžiai.

Lietuvos kelių policijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas