Šuo nesutaria su vaikais. Ką daryti?

Labai dažna pora pirmiausia įsigyja šunį ir kai pamato, kad puikiai susitvarko su atsakomybėmis, nusprendžia, kad laikas planuoti šeimos pagausėjimą. Kai kūdikis gimsta, kai kurie šunys į tai reaguoja labai jautriai. Kartais net tampa agresyvūs. Tai yra viena dažniausių priežasčių, kodėl šuo atsiradus vaikui turi atsisveikinti su namais. Žinoma, kad tai yra baisu, tad reikia ieškoti metodų, kurie gali padėti vaikui ir šuniui gyventi santarvėje.

Ar nepamiršote šuns?

Gimus vaikui labai dažnai žmonių gyvenimo prioritetai pasikeičia. Tai yra gana normalu. Juk dažniausiai labiausiai rūpinamės tais, kurie yra labiausiai pažeidžiami. Kažkada tai buvo šuo. Buvo stengiamasi kurti tokią rutiną, kuri buvo naudinga šuniukui. Tačiau kai namuose atsiranda kūdikis, suprantama, kad visas dėmesys yra skirtas jam.

Tikrai nėra paprasta kurti tokią dienotvarkę, kad visi gautų tiek dėmesio, kiek jiems reikia. Dažniausiai visas krūvis tenka mamai. Ji ne tik turi rūpintis vaiku, tačiau taip pat ir vyru, kuriam lygiai taip pat reikia dėmesio, galiausiai, šunimi, kuris liūdi, kad prarado savo mamą.

Tinkamas laiko paskirstymas gali atrodyti labai sunkus darbas. Tačiau džiugu tai, kad galiausiai sukūrus tokį režimą, kuris leis visiems šeimos nariams gauti užtektinai dėmesio, dažniausiai pamatoma, kad visi jaučiasi geriau. Ir tai naudinga ne tik šuniui, tačiau visiems šeimos nariams.

Vaikas skriaudžia gyvūną

Jeigu vaikas jau yra didesnis – gali kilti jo elgesio problemų, kurios yra susijusios su gyvūno skriaudimu. Jeigu kalbame apie vaiką, kuris yra 1-erių arba 2-erių metų amžiaus reikia suprasti, kad mažylis tai dažniausiai daro nesuprasdamas, tad reikia kuo daugiau aiškinti. Negalima bausti vaiko, negalima naudoti fizinių bausmių. Jis paprasčiausiai nesuvokia, kodėl šuns patempimas už uodegos yra toks blogas.

Tačiau vaikams nuo 3 metų amžiaus reikia taikyti kitus metodus. Jie jau yra pakankamai dideli, jog suvoktų, kad skriausti gyvūno negalima. Tėvelių pareiga yra ugdyti tinkamą vaiko suvokimą apie šunį. Natūralu, kad skriaudžiamas šuo tikrai nebus laimingas ir galiausiai gali pradėti kasti vaikui. Tačiau šiuo atveju kaltas tikrai ne šuo.

Šuo jaučia stresą

Labai dažnai šunys agresyvūs vaikų atžvilgiu tampa tuomet, kai jie jaučia stresą. Jie paprasčiausiai nesupranta, kodėl vaikas elgiasi taip, kaip elgiasi. Dažniausiai maži vaikai yra neprognozuojami, jie labai greitai laksto, šuo nesuvokia – kaip reikia tinkamai reaguoti. Dėl to jis gali kartais pasielgti taip, kaip nepridera. Tai parodo, kad gyvūnas jaučia stresą ir reikia ieškoti metodų, kurie gali padėti su tuo kovoti.

O gal tai tik sutapimas?

Visgi, nors normalu, kad vaiko atsiradimas šeimoje veikia gyvūnus, tačiau taip pat reikia nepamiršti fakto, kad gali būti, jog jūsų šuo pradėjo keistai elgtis ne dėl naujo šeimos nario. Galbūt šuo blogai jaučiasi? Reikia keliauti pas veterinarą, kuris gali atlikti apžiūrą. Tai padės nustatyti problemas, kurios gali jam sukelti skausmus, o pastarieji ir elgsenos pokyčius.

Svarbiausia yra reaguoti tinkamai. Šuns atidavimas – ne išeitis ir gali būti, kad vėliau labai to gailėsitės. Dažniausiai kiekviena situacija turi išeitį, tad reikia jos ieškoti. Gera veterinarijos klinika yra ta, kurioje ne tik gydoma, tačiau ir pateikiami gyvūno auginimo patarimai. Siūlome rasti tokią ir tartis su veterinarais arba kinologais.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas