Šimtas balinių vėžliukų užmigo žiemos miegu

Lietuvos zoologijos sode net 101 balinis vėžliukas užmigo žiemos miegu specialiose patalpose, kur jiems sukurtos sąlygos ramiai, vėsiai ir tyliai praleisti šaltąjį metų laiką.

Baliniai vėžliai – reta ir nykstanti rūšis. Jų gamtoje galima aptikti Dzūkijos regione. Lietuvos zoologijos sodas dalyvauja šių vėžlių populiacijos didinimo programoje LIVE+, kurios metu iš netinkamose vietose padėtų kiaušinių išauginami jaunikliai iki trejų metų. Po adaptacijos jie išleidžiami į natūralią gamtą tose vietose arba netoli tų vietų, kur buvo sudėti kiaušiniai. Kad adaptacija pavyktų sklandžiai ir išleisti vėžliukai mokėtų prisitaikyti gamtoje, zoologijos sode jie „užmigdomi” žiemos miegu.
Paruošimas žiemojimui – gana ilgas procesas. Lapkričio antroje pusėje visų balinių vėžliukų akvariumuose buvo pradėtas mažinti ir šviesos kiekis, ir vandens temperatūra. Šviesusis paros laikas trumpintas 1-2 val. per savaitę. Krito ir vandens temperatūra. Kai ji pasiekė 16-18 ˚C, jauniklius nustota maitinti. Dar po poros savaičių jie buvo perkelti į dėžes su nedideliu kiekiu vandens, ąžuolo lapais ir porolonu. Šį laikotarpį jie jau nesimaitino, nesišildė ir darėsi vis lėtesni.
Baliniai vėžliukai žiemos iki pat pavasario. 73 vėžliukai, kurių amžius nesiekia vienų metų, žiemos apie 12 savaičių, o 28 vyresni vėžliukai – 14 savaičių.
Iš viso nuo 2011 m. Lietuvos zoologijos sodas į gamtą paleido net 292 balinius vėžlius.

Aplinkos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas