Nors kasdien visuomenei yra primenama apie sukčius, kurie iš asmenų ar įmonių išvilioja pinigus, tačiau sukčiavimo mastai nemažėja. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate per septynis šių metų mėnesius užregistruota 117 sukčiavimo atvejų. Policija ragina gyventojus saugoti pinigus ir neatiduoti jų nepažįstamiesiems, kad ir kuo jie prisistato, neįsileisti jų į namus.
Rugpjūčio 28 dieną į Utenos apskrities policijos pareigūnus kreipėsi 82-ejų metų moteris, kuri pranešė apie vagystę. Vyžuonų seniūnijoje gyvenanti moteris pasakojo, kad rugpjūčio 28 dieną apie 11 valandą į jos namus atvyko du elektrikais prisistatę asmenys, kurie už suteiktas paslaugas pareikalavo 50 eurų. Sukčiai stebėjo iš kur moteris paima pinigus, todėl po asmenų vizito buvo pasigesta viso stiklainio su pinigais. Moteris neteko savo santaupų – net 1 050 eurų. Panaši vagystė prieš pusmetį įvyko ir Zarasų r. sav., Degučių k. Elektrikais prisistatę asmenys iš senyvo amžiaus moters taip pat pasisavino nemenką pinigų sumą.
Policija įspėja, kad už tokio pobūdžio paslaugas nėra mokama grynaisiais pinigais, o jeigu yra prašoma susimokėti vietoje, pareikalaukite pinigų mokėjimo kvito, kurį gavę atidžiai peržiūrėkite. Verčiau saugokite savo pinigus ir nedemonstruokite santaupų slėptuvių. Ilgapirščiai tuo būtinai pasinaudos.
Atsiminkite, kad sukčiai nesėdi rankų sudėję – jie stebi vyresnio amžiaus asmenis, renka informaciją apie juos iš pažįstamų, kitais būdais, ir, jei pastebi, kad jie gyvena vieni ar dažnai būna vieni namuose, pradeda vykdyti savo planą – paskambina arba atvyksta į namus, prisistato elektros tinklų, savivaldybės, seniūnijos, banko, policijos darbuotojais. Paprastai senyvo amžiaus žmonės neprašo pateikti jų pareigas patvirtinančių dokumentų arba jiems parodomas dokumentas, kurio turinio vyresnio amžiaus žmonės nesupranta. Dažniausiai tokių sukčių vizito metu vyresnio amžiaus asmenys nesupranta, kad juos apgaudinėja ir vagia iš jų pinigus. Tik išėjus apsišaukėliams pasigendama santaupų.
Policijos pareigūnai kreipiasi į vyresnio amžiaus piliečių vaikus ir kitus artimuosius prašydami pasikalbėti su senoliais apie sukčiavimą ir įspėti juos, kad būtų atsargūs. Patikliems, sąžiningiems ir doriems žmonėms taip pat reikėtų atidžiau vertinti įvairius pasiūlymus, telefono skambučius, elektroninius laiškus. O kilus įtarimų, kad susiduriate su sukčiais, būtinai nedelsiant praneškite policijai bendruoju pagalbos numeriu 112.
Utenos AVPK inf.