Mokykloje pasklido dūmai: vyko civilinės saugos pratybos

Ketvirtadienį, vasario 25 dieną, Utenos Dailės mokykloje vyko civilinės saugos funkcinės pratybos „Utenos dailės mokyklos darbuotojų ir moksleivių veiksmai gaisro metu”, kurių tikslas – praktiškai patikrinti mokinių bei mokyklos darbuotojų evakuacijos organizavimą gaisro mokyklos pastate metu.

Panaudojus mokomąją vaizdinę priemonę – dūmų generatorių, prie pagrindinių mokyklos išėjimo durų buvo imituojamas gaisro židinys. Į patalpas buvo paleisti dūmai, kurie pasklido po visą koridorių ir pagrindinis išėjimas iš pastato tapo nepasiekiamas. Apie evakuaciją iš patalpų pranešė mokyklos darbuotoja, kuri pirma pastebėjo gaisrą. Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pagrindinio pastato sėkmingai evakavosi per atsarginį evakuacinį išėjimą ir susirinko ekstremaliųjų situacijų valdymo plane numatytoje vietoje, šalia mokyklos esančiame pastate – iš viso iš mokyklos pastato evakavosi 40 mokinių ir 14 mokyklos darbuotojų.
Visi pratybų dalyviai buvo pakviesti į mokyklos vidinį kiemą, kuriame laukė įdomus Utenos APGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnų gaisro gesinimo priemonių pristatymas. Pareigūnai pasakojo ir pademonstravo, kaip naudotis gaisriniais gesintuvais. Mokyklos darbuotojai ir mokiniai, naudodami gaisro gesinimo priemones, pabandė patys gesinti gaisrą.
Vaikai buvo susidomėję atvykusiais ugniagesiais gelbėtojais, kurie supažindino su gaisrine technika ir įranga. Jie turėjo galimybę apžiūrėti gelbėtojų specialiuosius kostiumus, gaisrinį automobilį iš vidaus.
Surengtos pratybos leido praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą. Pratybas stebėjo Utenos APGV Civilinės saugos skyriaus specialistai.

Laikraščio „Utenos diena” ir Utenos APGV inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas