Medžiotojai nepaiso reikalavimų žvėrių šėryklų įrengimui

Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus sprendimas draudžia visoje Lietuvos teritorijoje šerti šernus, pilti pašarus ant žemės, tačiau šių reikalavimų paiso ne visi medžiotojai.

Visą pirmąjį šių metų ketvirtį Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais tikrino medžioklės plotus. Iš viso patikrinta 120 medžioklės plotų vienetų ir jų naudotojų (medžioklės būrelių arba klubų) bei daugiau kaip 700 žvėrių šėrimo ir viliojimo vietų visoje šalyje. Nustatyti net 67 pažeidimai. Atsakingi asmenys patraukti administracinėn atsakomybėn. Už Administracinių teisės pažeidimų kodekso 85 str. 1 d. pažeidimus jiems gresia baudos iki 86 eurų, prasižengę antrą kartą mokės iki 289 eurų.
Siekiant, kad medžiotojai tvarkingai įsirengtų šėryklas ir jas prižiūrėtų, medžioklės plotai bus tikrinami ir ateityje. Medžiotojus ir miško lankytojus taip pat kviečiame nelikti abejingais ir apie pažeidimus informuoti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnus tiesiogiai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Aplinkos ministerijos inf.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas