Kaip išsirinkti kur gaminti automobilių atsarginį raktą?

Automobilių raktų gamyba yra aktuali daugumai vairuotojų, kurie neturi atsarginio rakto, esamas raktas sugedo ar visi automobilio raktai buvo pamesti. Dėl šių priežasčių, tenka ieškoti kas apsiimtų šiuo darbu, tačiau, reikia atsižvelgti ir į naujai pagaminto rakto ir darbų kokybę.

Raktų gamyba

Ką reikia žinoti apie automobilių raktų gamybą?

Automobilių raktų gamyba gali pasirodyti kaip elementarus procesas, tačiau, kaip ir bet kokie automobilio darbai turi būti atliekamas laikantis tam tikrų principų, kad automobilio elektronika nebūtų sugadinta, o naujas raktas veiktų tinkamai ir ilgai. Kokybiška rakto gamyba užtikrinama, kai:

  • Atliktas tinkamas rakto programavimas/pririšimas.

Rakto programavimo metu būtina prisijungti prie automobilio elektronikos, dėl ko netinkamai atliekamas rakto programavimas gali nepataisomai sugadinti automobilio elektroninius komponentus ar ištrinti esamą raktą (jei programuojamas atsarginis) iš sistemos.

  • Geležtė išfrezuota ar išpjauta tinkamai

Norint, kad automobilio raktas tinkamai veiktų durų ir užvedimo spynose, geležtė turi būti išpjauta kokybiškai – ne per plonai, ne per storai, tinkamu kampu. Raktas spynoje turi suktis labai lengvai.

  • Raktas patikimas ir nenustos veikti sekančią dieną

Rinkoje yra įvariausi auto raktai. Kai kurie programuojami raktai yra itin blogos kokybės ir iš savęs gali nustoti veikti labai greitai. Programuojami raktai turi būti patikrinti, kad jiems galima būtų suteikti garantiją.

  • Raktas yra suderinamas su automobiliu.

Programuojant raktą, svarbu atsižvelgti į tai ar jis tinkamas būtent tam automobilio modeliui. Neretai, net tas pats modelis gali naudoti kelis skirtingus raktus, kurie atrodo identiškai, bet tik vienas iš jų gali būti tinkamas konkrečiam automobiliui. Raktai yra parenkami pagal automobilio modelį ir metus, pirminę rinką (pvz. JAV, Japonija ar Europos šalis) ir tam tikrais atvejais pagal automobilio kompiuterio bloką ar VIN.

Automobilių raktai – ką daryti kai jie visi pamesti?

Automobilių raktai gaminami kiek kitaip, kuomet visi raktai yra pamesti. Taip yra dėl to, jog reikia atlikti papildomus darbus. Įprastai procedūra atrodo taip:

  1. Raktų specialistas atvažiuoja į vietą atrakinti automobilio, jeigu šis liko užrakintas. Profesionalas naudos specialius visrakčius, kad nesugadinti automobilio spynų ar durų.
  2. Meistras nuims automobilio spyną, kad pagal ją galėtų pagaminti geležtę. Taip pat, esant poreikiui, nuims automobilio kompiuterinius modelius, kad paruošti imobilaizerį, kuris leistų pasukus raktą užvesti automobilį.
  3. Nuvežęs spyną į dirbtuves, jis ją išardys ir pagamins pagal jos kodą geležtę. Jo paprašius, kodą galima pakeisti, kad pamesti raktai nebetiktų jūsų automobiliui.
  4. Jeigu konkrečiam mašinos modeliui reikėjo nuimti kompiuterinius blokus, kad pririšti imobilaizerį, tuomet, naudojant specialią įrangą ir stendą savo dirbtuvėse, meistras paruošia imobilaizerio čipą, kurį vėliau įdės į raktą.
  5. Meistras atvyksta į vietą, įdeda spyną atgal ir pririša automobilio nuotolinio valdymo pultelį ir imobilaizerio čipą, jeigu šis nebuvo pririštas dirbtuvėse. Tam tikriems automobiliams, imobilaizerio programavimas atliekamas prisijungus prie automobilio diagnostika, o kitais atvejais pagal nuimtus kompiuterinius modelius.

Atlikus visus šiuos žingsnius tinkamai, turėsite pilnai veikiantį raktą. Geriausia, kai yra bent du auto raktai, kadangi turint atsarginį raktą galima ne tik išvengti papildomo streso, bet ir brangesnės ir ilgesnės rakto gamybos procedūros.

Greita, profesionali raktų gamyba

„SOS Atrakinimas“ raktų dirbtuvių specialistai su garantija užsiima automobilių raktų gamyba visoms automobilių markėms ir įprastai naują raktą pagamina 1h bėgyje. Čia galite užsakyti raktus automobiliams.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas