Kaip išrinkti geriausią vietą televizoriui?

Nors vis dar madinga teigti, jog televizoriaus nebežiūrime, šie įrenginiai vis vien labai dažnai yra sutinkami daugelyje namų – tuo labiau, kad šiuolaikiniai jų modeliai gali pasiūlyti kur kas daugiau nei standartinės televizijos programos. Visgi, nusprendus įsigyti naują įrenginį, neretai tenka gerai pagalvoti, kur geriausia jį pastatyti, jog televizorius lengvai įsilietų į bendrą aplinką, o jo ekraną visuomet galėtume patogiai matyti. Jei su tokiais rūpesčiais susiduriate ir Jūs, pirmiausia atkreipkite dėmesį į žemiau išvardintus aspektus.

Tinkamiausias kambarys

Tinkamumas šiuo atveju priklauso ne nuo konkrečių taisyklių, o nuo Jūsų asmeninių įpročių. Tiesa, siekiant geriau išsimiegoti, televizoriaus miegamajame siūloma atsisakyti, tačiau jei be jo negalite užmigti, niekas neuždraus surasti šiam įrenginiui vietos ir Jūsų poilsio oazėje. Televizorius lygiai taip pat gali būti statomas tiek virtuvėje, tiek ir svetainėje.
Tikėtina, kad virtuvėje norėsite jį pakabinti, kad prietaisas netrukdytų atlikti kasdienių buities darbų – jei šioje patalpoje jis bus naudojamas tik kaip fonas, net ir aukštis nebus toks svarbus. Tuo labiau, jog didelė tikimybė, jog akį į ekraną užmesite būtent stovėdami. Tuo tarpu svetainėje galėsite išbandyti daugiau variacijų, tad svarbu pagalvoti ir apie kitus aspektus.

Atstumas ir aukštis

Renkantis tinkamiausią atstumą ir aukštį, teks atsižvelgti ir į daugiau niuansų. Nors gali pasirodyti, jog geriausia rinktis kuo didesnę įstrižainę ir sėdėti kuo arčiau ekrano, labai greitai nusivilsite pastebėję, kad net ir itin aukštos raiškos televizoriuje matote pikselius. Jei jau turite jį įsigiję, įstrižainę turėtumėte padauginti iš 1,5 arba 3 – taip gausite minimalų ir maksimalų atstumą, kuris užtikrins aukščiausią vaizdų kokybę. Tiesa, reikėtų nepamiršti atsižvelgti ir į ekrano rezoliuciją – kuo ji geresnė, tuo arčiau galima sėdėti.
Kalbant apie aukštį, idealiu atveju ekranas turėtų būti Jūsų akių lygyje. Tačiau jei tokia situacija nėra įmanoma, reikėtų pasirūpinti, kad žiūrėjimo kampas nebūtų didesnis nei 15 laipsnių. Nepamirškite pagalvoti ir apie tai, ar televizorius netaps lengva kliūtimi jaunesnėms atžaloms ar augintiniams – tuomet užuot jį pastačius, verčiau pakabinti. Taip pat turėtumėte įsitikinti, ar netoli Jūsų parinktos vietos bus elektros lizdas: papildomų prailgintuvų ir laidų bet kuriame kambaryje tikrai norėtųsi išvengti.

Langai

Norint kokybiškai matyti ekrano vaizdą bet kuriuo paros metu, reikėtų televizoriaus nestatyti priešais langus – ypač tuomet, jei pro juos šviečia pietinė saulė. Tiesa, jei kambarys erdvesnis ir langai jame yra iš kelių skirtingų pusių, tokią vietą surasti gali būti sudėtingiau. Tačiau tokiais atvejais verta rinktis pasukamus šių prietaisų modelius, leidžiančius keisti žiūrėjimo kampą. Taip pat reikėtų pasirūpinti ir gerai šviesą sulaikančiais langų uždangalais – priklausomai nuo konkrečios erdvės, tam galite rinktis naktines užuolaidas, roletus ar žaliuzes.

Dizainas

Jei ruošiatės televizorių statyti svetainėje, tikriausiai nenorite jo paversti pagrindiniu patalpos akcentu – tuomet reikėtų jam parinkti tokią vietą, kurioje jis galėtų susilieti su bendra aplinka. Tam ypač tinka nišos sekcijose, tačiau galima sugalvoti ir kitų variantų. Jei apsupsite televizorių lentynėlėmis, nuotraukomis ir kitomis dekoracijomis, jis taip pat lengviau integruosis interjere. Tiesa, šiuolaikiniai jų modeliai yra itin elegantiško dizaino, kuris bendros atmosferos tikrai nesujauks – juos apžiūrėti galite čia: https://pigu.lt/lt/televizoriai.
Įvertinę visus šiuos niuansus, neabejotinai surasite tinkamiausią vietą televizoriui ir nesunkiai nutarsite, kokio dydžio prietaisas bus geriausias. Plačią jų įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – šioje svetainėje visuomet galėsite apsipirkti žema kaina.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas