Ką pasirinkti žiemines ar universalias padangas?

Tinkamų padangų montavimas jūsų automobiliui yra labai svarbus jūsų pačių saugumui ir vairavimo patogumui įvairiomis oro sąlygomis. Padangos yra vienintelis elementas, besiliečiantis su keliu, todėl vairuotojai visada turėtų rinktis tokias, kurios užtikrina greitą stabdymą, sukibimą ir sukibimą net esant blogam orui.

Automobilių savininkai paprastai gali rinktis iš trijų variantų:

  • • Vasarinės padangos, skirtos šiltesniam metų laikui;
  • Žieminės padangos, skirtos šaltesniam klimatui ir apledėjusiai kelio dangai;
  • • Visasezoninės padangos, užtikrinančios saugumo ir ekonomiškumo balansą visus metus.

Daugumai vairuotojų vasarinės padangos yra akivaizdus pasirinkimas. Tačiau yra daug vietų, kur žiemos orai nėra pakankamai atšiaurūs, kad būtų galima išskirtinai naudoti žiemines padangas, todėl daugelis vairuotojų susimąsto, ar geriau naudoti bet kokio oro padangas.

Skirtingos padangos, skirtingos charakteristikos

Kiekviena iš šių padangų turi skirtingas charakteristikas, todėl svarbu suprasti jų parametrus, susijusius su konkrečia vairavimo aplinka. Nors vasarinės padangos labai gerai veikia šiltesnio oro periodu, žieminės padangos geriausiai tinka žiemos sąlygoms keliuose. Visasezoninės padangos atrodo universalus pasirinkimas, nes pritaikomos tiek vasaros, tiek žiemos oro sąlygoms.

„Continental“ išvados rodo, kad visasezoninės padangos paprastai yra vidurys tarp vasarinių ir žieminių gaminių. Taigi, nors jos nėra tokios veiksmingos žiemos sąlygomis (palyginti su tik šiam sezonui sukurtomis padangomis), vasarą jos yra geresnės nei žieminės. Tačiau jos nėra tokios geros kaip vasarinės padangos.

Universalių padangų naudojimas žiemos ir vasaros sąlygomis

Universalios padangos užtikrina geresnį stabdymą šlapiomis sąlygomis, palyginti su žieminėmis padangomis. Tačiau žieminės padangos geriau stabdo sniege. Šių rezultatų problema yra ta, kad jie buvo išbandyti skirtingu greičiu. Nepaisant to, stabdymo ant šlapios dangos skirtumas (2,4 metro) yra didesnis nei stabdymo sniege (1,4 metro), todėl galima teigti, kad tai yra svarbiau.

Žinoma, tai taip pat priklauso nuo to, kur jūs gyvenate. Jei sniegas žiemą yra dažna problema, tokiomis sąlygomis bus labai vertinamas papildomas sukibimas ir geresnis stabdymo kelias. Kita vertus, stabdymas ant šlapios dangos gali būti naudingas ištisus metus, o daugelyje vietų lietus yra dažnesnis nei apledėjęs kelias ar sniegas.

Akivaizdu, kad žiemą vis tiek galite naudoti universalias padangas, nors kai kuriose srityse žieminės padangos yra geresnės. Pavyzdžiui, kadangi šie gaminiai nėra skirti susidoroti su kietu purvu, jie paprastai pasižymi mažesniu pasipriešinimu riedėjimui ir geresniu našumu sausomis sąlygomis.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas