Atliktas mokinių mitybos įpročių tyrimas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir UAB „Eurointegracijos projektai” (apklausos vykdytojas) praėjusių metų pabaigoje ir šių metų pradžioje pirmą kartą per pastaruosius tris dešimtmečius atliko Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų, nesančių organizuotuose kolektyvuose, mitybos įpročių tyrimą.

Tyrimo tikslas buvo ištirti ir įvertinti ikimokyklinio amžiaus vaikų, nesančių organizuotuose kolektyvuose, t. y. nelankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų, mitybą.
Tikslinė tiriamoji grupė – ikimokyklinio amžiaus vaikai (1−7 metų amžiaus). Sudaryta atsitiktinė tyrimo imtis reprezentavo Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikus pagal amžiaus grupes (1−3 m. ir 3−7 m. amžiaus), lytį, gyvenamąją vietą (miestas/kaimas). Mitybos įpročiai buvo tiriami anketiniu apklausos būdu, t. y. apklausiant vaikus, tėvus, globėjus ar senelius apie maisto produktų vartojimo dažnumą, maitinimosi režimą ir pan. Iš viso buvo išanalizuota 1 019 ikimokyklinio amžiaus (1−7 m.) vaikų, nelankiusių ikimokyklinio ugdymo įstaigų, anketų (iš jų: 51,5 proc. mergaičių ir 48,5 proc. berniukų). 76,3 proc. tiriamų vaikų gyveno mieste ar miesto tipo vietovėje ir 23,7 proc. – kaime ar kaimo vietovėje.

Pusryčiauja didžioji dauguma vaikų

Jo metu buvo nustatyta, kad didžioji dauguma (93,3 proc.) tyrime dalyvavusių ikimokyklinio amžiaus vaikų, nelankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų, pusryčius valgo kiekvieną dieną, ir tik pavieniai vaikai (2,2 proc.) kasdien nepusryčiauja.

Gamindami maistą vaikams prieskonius vartoja ir juos sūdo dauguma tėvų

Taip pat buvo išsiaiškinta, kad gamindami maistą ikimokyklinio amžiaus vaikams, 47,3 proc. tėvų jį sūdo ir deda prieskonių, 40,2 proc.− tik sūdo, o 4,8 proc. atsakė, kad į patiekalus deda tik prieskonių.

Tėvai mano, kad jų vaikų mityba tinkama

Trys ketvirtadaliai (75, 6 proc.) ikimokyklinio amžiaus tėvų tyrimo metu atsakė, kad jų vaikų mityba yra tinkama. Kaip tinkamą savo vaikų mitybą daugiau vertino jaunesnių (1−3 m.) negu vyresnių (3−7 m.) vaikų tėvai. Maždaug kas septintas (13,9 proc.) ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvas savo vaikų mitybą vertino kaip netinkamą ir kas dešimtas nežinojo kaip vertinti.
Taip pat tyrimo metu buvo ištirti ir įvertinti ikimokyklinio amžiaus vaikų, nesančių organizuotuose kolektyvuose, t. y. nelankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų, maisto papildų, šviežių daržovių, virtų ar keptų daržovių, šviežių vaisių ir uogų, bulvių (virtų, keptų, košių ir kt.), grūdų produktų, mėsos, žuvies patiekalų, pieno ir pieno produktų, sulčių ir gazuotų gėrimų, saldumynų vartojimo dažnumo įpročius.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas