Šventiniame Ignalinos VVG renginyje – nominacijų lietus

Lapkričio 18 dieną Paliesiaus dvare vyko nuo 2011 metų rengiama jau tradicine tapusi, tik šįkart šventinė Ignalinos rajono vietos veiklos grupės (toliau – Ignalinos VVG) organizuota konferencija „Maži darbai – didelių pasiekimų pradžia“, į kurią susirinko Ignalinos VVG nariai, vietos pareiškėjai, projektų dalyviai ir svečiai. Po konferencijos paskelbtos ir nominacijos – ryškiausios Ignalinos rajono 2020–2021 m. kaimo vietovių iniciatyvos. Renginio metu veikė projekto dalyvių bei bendruomenių gaminių paroda.

Sveikinimai – ir gyvi, ir virtualūs

Ignalinos VVG vietos plėtros strategijos administravimo vadovė Ligita Smagurauskienė pradėdama renginį džiaugėsi, kad pagaliau pavyko vėl susiburti gyvai, nes pernykštis neįvyko dėl paskelbto karantino.

Ignalinos VVG pirmininkė Rasa Trubilienė kalbėjo, kad pasaulį ir Lietuvą užpuolusi pandemija buvo gera pamoka ir proga išsigryninti projektus, atsirinkti tuos, kurių tikrai reikia. „Nors laikotarpis buvo labai sunkus, smagu stebėti tuos žmonės, kurie vykdo ar jau įvykdė projektus“, – sakė R. Trubilienė ir palinkėjo susirinkusiesiems geros sveikatos bei nepamirštamo vakaro.

Lietuvos žuvininkystės regionų vietos veiklos grupių tinklo valdybos pirmininkas Algimantas Gylys džiaugėsi sėkminga Ignalinos VVG veikla tiek kaimo, tiek žuvininkystės sektoriuose ir dėmesiu UAB „Birvėtos tvenkiniai“, kuri pati ir augina žuvis, ir jas perdirba, ir parduoda.

Lietuvos socialinio verslo asociacijos atstovė perskaitė šios asociacijos vadovės Viktorijos Bražiūnaitės sveikinimą, kuriame ji apgailestavo, jog negalėjo dalyvauti renginyje ir priminė, kad socialinis verslas šiandien svarbus ne vien bendram ekonominiam valstybės augimui, bet ir mums kylančių problemų sprendimui. Taip pat sveikinime linkėta dirbti drauge, nepasiduoti užklupus sunkumams, palaikyti vienas kitą ir kurti geresnį gyvenimą, tiek sau, tiek savo vaikams, tiek kaimynams.

Apžvelgti Ignalinos VVG veiklos rezultatai

Po sveikinimų L. Smagurauskienė pristatė Ignalinos VVG veiklos rezultatus paminėdama tai, kad jų įgyvendinama vietos plėtros strategija per pastaruosius dvejus metus pritraukė per 2 mln. eurų. Taip pat vietos plėtros strategijos administravimo vadovė aptarė ir kitus svarbiausius veiklos rezultatus. Iš 26 kvietimų buvo surinktos 73 paraiškos, finansuoti 38 projektai, iš jų – 33 baigti. Baigti projektai, anot pranešėjos, sukūrė net 26 darbo vietas. Pasak jos, dėl koronaviruso pandemijos ir dėl „Brexit“ bei kitų įvairių procesų Europoje daugelio Europos Sąjungos šalių, tarp jų ir Lietuvos, VVG nespėjo įvykdyti vietos plėtros strategijų projektų, todėl jų vykdymas pratęstas žuvininkystės sektoriui iki 2023 metų liepos mėnesio, kaimo projektams – iki 2024 metų liepos mėnesio.

L. Smagurauskienė apžvelgė ir priemones, kur dar galima teikti paraiškas, bei išvardijo jų privalumus ir pagrindines sąlygas. Taip pat trumpai pristatė tris Ignalinos VVG vykdytus tarptautinius projektus: „Grybų kelias“, „Bitės – Medus – Žmonės“, „Keliauti yra atrasti – To travel is to discover“.

Po rimtų kalbų ir pranešimų konferencijos dalyvių laukė atokvėpio minutėlė su šmaikščiu ir balsingu atlikėju Liudu Mikalausku. Po to visiems teko pasitempti ir atsakinėti į viktorinos klausimus apie LEADER metodą Europoje, Lietuvoje ir Ignalinoje. Nugalėtojų komandos, beje, teisingai atsakiusios į visus klausimus, laukė saldus prizas.

Gausus būrys nominantų

Konferencijos pabaigoje – it vyšnia ant torto – buvo įteiktos Ignalinos VVG įsteigtos nominacijos. Šiame šventiniame renginyje L. Smagurauskienė ir R. Trubilienė apdovanojo:

– Valdą Danilevičių už naujo lankytino objekto sukūrimą Ignalinos rajone, įgyvendinus projektą „Valdo Danilevičiaus gamtos muziejaus įkūrimas“;

– Jolitą Bužinskienę už tobulumo siekį įgyvendinant projektą „Jolitos Bužinskienės keramikos studijos įkūrimas“;

– Kęstutį Čepulį už drąsą kurti naujas paslaugas kaime įgyvendinant projektą „Kęstučio Čepulio autoserviso paslaugų veiklos kūrimas“;

– Nerijų Lekavičių už drąsą kurti naujas paslaugas kaime įgyvendinant projektą „Ginučių linėja“;

– VšĮ Pažangaus bendradarbiavimo akademiją už socialinio verslo iniciatyvą įgyvendinant projektą „Noriu būti sveikas. Kad pasaulis kvėpuotų lengviau“;

– UAB „Birvėtos tvenkiniai“ už proveržį įgyvendinant projektą „Bendrovės modernizavimas“;

– Grybėnų kaimo bendruomenę už pavyzdingą viešinimą įgyvendinant projektą „Krašto tradicijos telkia kartas“;

– Folkloro klubą „Čiulbutė“ už rankomis sukurtą indėlį įgyvendinant projektą „Gyvoji tradicija – iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą“;

– Ignalinos rajono Antalksnės kaimo bendruomenę už atkaklumą įgyvendinant projektą „Pakrantės prie Alksno ežero sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams“;

– Mielagėnų šv. Jono krikštytojo parapiją už reikšmingą indėlį į kultūros paveldą puoselėjantį projektą;

– Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos rajono skyrių už efektyvumą įgyvendinant projektą „Verslas kuriantis socialinį poveikį“;

– Arvydas Gaidelis nominuotas Metų Kalėdų Seneliu.

Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas