Unikaliame gamtos muziejuje – trofėjai iš viso pasaulio

Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijoje, miškais apsuptame sename ir gražiame Ažvinčių kaime, beveik dvejus metus veikia gamtos muziejus. Įkurtas jis privačioje medžiotojo, keliautojo, fotografo Valdo Danilevičiaus sodyboje, specialiai tam pritaikytame naujame pastate.

Čia eksponuojama keli šimtai įspūdingų trofėjų iš viso pasaulio, nuo pačių mažiausių iki įspūdingo dydžio. Tai ir paties V. Danilevičiaus sumedžiotas garbingasis Afrikos penketukas (liūtas, leopardas, dramblys, raganosis, buivolas), daugybės rūšių antilopės, Rusijos ir Europos miškų fauna, net žirafa. Galima sakyti, kad muziejuje atsispindi svarbiausias sodybos šeimininko hobis ir pragyvenimo šaltinis – trofėjinių medžioklių organizavimas. Kaip sakė V. Danilevičius, muziejus vis papildomas naujais eksponatais. Nors turistų srautus labai pareguliavo koronavirusas, tikimasi, kad šią vasarą jie bus aktyvesni.

V. Danilevičius ir jo žmona Skirmantė daugiau nei prieš dešimtmetį pradėję kurtis plyname lauke, Aukštaitijos nacionalinio parko žemių pašonėje, dabar džiaugiasi tikra poilsio ir grožio oaze su savu turistiniu kaimeliu, plačiai žaliuojančiomis pievomis, tvenkiniais, 12 hektarų ąžuolyno parku, aptvare besiganančiais žirgais ir šalia jų namo lizdą susukusiais gandrais. Ne tik sau visa tai sukūrė. Jų pagrindinis tikslas – realizuoti svajones, laisvės vizijas, sulaukti daug svečių, turistų. Todėl, kaip pasakojo įkūrėjas, ir ėmėsi statyti muziejų. Sulaukė palaikymo, pagalbos, gavo projektui finansavimą. Norėjo, kad ši vieta būtų įdomi, lankoma, kad ji garsintų Ignalinos kraštą.

Kaune gimęs, augęs ir mokęsis vyras save nuo vaikystės atsimena su „šautuvu“ bėgiojantį po artimiausius miškelius ir medžiojantį įvairius paukščius. Jaunystėje jis dažnai lankydavosi Tado Ivanausko zoologijos muziejuje ir sode, kur dirbę įdomūs žmonės, savo srities specialistai mielai dalijosi patirtimi. Jų padedamas ignalinietis išmoko daryti iškamšas.

Azartiškas ir nenurimstantis keliautojas dar studentaudamas apkeliavo Kaukazą, Čečėniją, Ukrainą, 1983 m. su draugu motociklais pervažiavo visą tuometę Tarybų Sąjungą. Beveik be pinigų vaikinai nukeliavo nuo Kaliningrado iki Vladivostoko. Žinoma, kuprinėje buvo ir lygiavamzdis nupjautu vamzdžiu, kad kelyje galėtų susimedžioti kokį paukštį vakarienei ar šiaip apsisaugoti. Pasiekus galutinį kelionės tašką, Vladivostoką, pardavė savo motociklus ir nusipirko kelionės bilietus namo…  Gamtos muziejaus įkūrėjas baigė miškininkystės studijas tuometinėje Kauno žemės ūkio akademijoje, tačiau miškininku tedirbo vos kelis mėnesius. Tai vienas geriausių buvo Anykščių eksperimentiniame medžioklės ir žūklės ūkyje, kur visas laikas buvo skirtas vien tik medžioklei. Medžiotoju kurį laiką teko dirbti ir Aukštaitijos nacionaliniame parke, vėliau tokių pareigų neliko. Vyras ilgą laiką vasaromis vasarą vykdavo į Rusijos šiaurę: Čiukčių pusiasalyje, Kamčiatkoje, Taimyre, laikinai dirbdamas medžiotoju įvairiose ekspedicijose ar šiaip vienas keliaudamas. Pinigus šioms kelionėms kaupė medžiodamas kailinius žvėris ir juos parduodamas. Kadangi tokios kelionės labai brangios, jis nusprendė įsteigti medžioklių organizavimo firmą, kuri užsienyje labiau žinoma kaip ,,Danila Hunt“. Pavadinimas aiškinamas taip: ,,Danila – tai paveldėta mūsų giminės pravardė.

Taip vadino mano prosenelį, senelį, tėvą, taip vadina ir mane. O hunt atsirado todėl, kad beveik nesuprantamas kitataučiams žodis medžioklė. Mums jis mielas ir savas, tačiau daugumai užsienio safari bičiulių sunkiai ištariamas…“. Principas paprastas – klientus veži į vietas, kurias esi pats pažinęs, kur turi pažįstamų, ryšių. Kai Lietuvoje prasidėjo safarių judėjimas, trofėjų medžioklė tapo vis populiaresnė. Turtingi žmonės pasirengę sumokėti už garantuojamą gerą, rezultatyvią medžioklę. Medžioklės organizatoriui tai įdomus darbas. Pastaruoju metu kelionių kryptys pasikeitė. Pernai daug gerų ir rimtų medžioklių surengta Pietų Afrikoje, beveik du mėnesiai praleisti Zimbabvėje. ,,2021 metai pasižymėjo sujauktais skrydžių grafikais, keblumais su vizomis ir besikeičiančiais COVID tęstų reikalavimais. Tačiau nuslūgus keliautojų srautui, atsivėrė galimybė sumedžioti vertingų trofėjų. Safario mėgėjams organizavome medžiokles Ispanijoje, Lenkijoje, Kirgizijoje, Namibijoje, Zimbabvėje. Medžiotojų kolekcijos pasipildė dešimtimis eksponatų. Verta paminėti, kad du Nacionalinio Safari klubo nariai kelionių į Zimbabvę ir Namibiją metu sumedžiojo visus „Didžiojo Penketo“ žvėris. Tai reikšmingas įvykis Lietuvos medžiotojų bendruomenėje“,– pasakojo V. Danilevičius.

Savo keliones vyras yra aprašęs paties iliustruotoje knygoje „Klejonės“, planuose yra ir didelis nuotraukų albumas. Žmona taip pat medžiotoja, tik ne tokia azartiška kaip jis. Kažkas juk turi prižiūrėti sodybą ir kūrenti židinį… Paklaustas apie didžiausią svajonę, tikslą, vyras atsakė: ,,kad tik žmona būtų laiminga!“. Gegužės 27 dieną savo sodyboje pora planuoja surengti koncertą ir fotografijų parodą, skirtą ,,Danila Hunt“ 10-mečiui.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas