Pagerbti „Aukso vainiko“ dvejų metų nugalėtojai

Sausio 6-ą, Trijų karalių dieną, iškilmingame renginyje Molėtų kultūros centre aukso vainikais karūnuoti geriausi šalies liaudies meistrai – vaizdinės, taikomosios dailės ir kryždirbystės tradicijų puoselėtojai. Į šventę susirinko tautodailininkai, kurių darbai buvo eksponuojami Molėtų krašto muziejuje, iš visų šalies apskričių.

Nacionalinėje parodoje savo darbus pristatė ir garbingiausio Lietuvos tautodailės apdovanojimo – „Aukso vainiko“ – siekė 28 senųjų amatų tradicijas tęsiantys kūrėjai. Jau skelbėme, jog į parodą-konkursą pakliuvo ir trys Utenos krašto kūrėjai – Anelė Araminienė (tapybos darbai), Vanda Valiušienė (molinės švilpynės) ir metalinių saulučių meistras Eugenijus Vanagickas. Beje, juos pasveikino ir į šventę atvykęs Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Žvinys kartu su Kultūros skyriaus vyr. specialiste Regina Skomskiene.

Konkurso komisija, sudaryta iš žinomų šalies menotyrininkų, tautodailės plėtotojų, išrinko ir geriausiais metų meistrais paskelbė vaizdinės liaudies dailės meistrą medžio drožėją Vytą Jaugėlą iš Plungės, taikomosios liaudies dailės meistrę Vitą Babičienę iš Vilniaus ir kryždirbį Evaldą Kapčių iš Vilniaus. Uteniškiai šįkart liko be įvertinimų.

Kaip sakė organizatoriai, praėjusiais metais dėl pandemijos susitikti nepavyko, todėl šiųmečio renginio metu „Aukso vainikai“ buvo įteikti ir geriausiems 2020 metų tautodailininkams – tautinio kostiumo meistrei iš Zarasų Birutei Andrijauskienei, šiauliškiui linoraižinių meistrui Viktorui Žilinskui ir kryždirbiui iš Panevėžio apskrities Sauliui Kroniui. Taip pat buvo pagerbti antrų ir trečių vietų bei specialiųjų diplomų laimėtojai (tokį diplomą gavo ir uteniškė tapytoja Alvyra Žemaitienė).

Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigti „Aukso vainiko“ apdovanojimai – svarbiausias šalies tautodailininkų – iškilių liaudies dailės kūrinių autorių – įvertinimas. Apdovanojimai skiriami už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją dailę (tekstilės, keramikos, medžio, kalvystės, juvelyrikos bei paprotinius dirbinius – margučius, verbas, sodus) bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus). 

Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir „Utenos dienos“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas