Utenoje aplinkosaugininkai sunaikino per 370 neteisėtų žvejybos ir medžioklės įrankių

Ketvirtadienį Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Vilniaus administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus pareigūnai perdavė sunaikinti daugiau nei 370 konfiskuotų neteisėtos žvejybos ir medžioklės įrankių.

Kaip atliekos atliekų tvarkytojui buvo perduoti 99 tinklai, penkios medinės valtys, 144 ežerinės gaudyklės, penkios ungurinės gaudyklės, 33 bučiai, 50 palaidinių, 16 vielos strypų, keturios meškerės, penkios vėliavėlės, aštuoni skrituliai, du ledo grąžtai, viena peikena, du spąstai ir kt.

„Departamento pareigūnai, sulaikę pažeidėją, kiekvieną paimtą administracinio nusižengimo įrankį ar priemonę užregistruoja ir saugo. Nutarimui administracinio nusižengimo byloje įsiteisėjus, konfiskuoti daiktai pirmiausia perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai. Konfiskuotą turtą, kurį dar galima realizuoti (tarkim, geras valtis), perima, įvertina ir realizuoja VMI, o gautos pajamos eina į valstybės biudžetą“, – priminė Vilniaus administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vedėjas Aidas Jakimavičius.

Tie administracinių nusižengimų įrankiai ir priemonės, kurių VMI neperima, pripažįstami atliekomis ir perduodami atliekų tvarkytojams. Tai daiktai, kurių naudojimas ir apyvarta uždrausta (pvz., draudžiami žvejybos ar medžioklės įrankiai). Taip pat sunaikinami nekokybiški, menkaverčiai ar sugadinti daiktai.

„Pažeidėjai šių įrankių tikrai neatgauna. Kadangi vis sulaukiame klausimų, kas daroma ir kur jie galiausiai atsiduria, periodiškai organizuojame ir viešas naikinimo akcijas, kad galėtume ir parodyti, ir paaiškinti“, – sakė A. Jakimavičius.  

Aplinkos apsaugos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas