Vairuotojo pažymėjimas: viskas nuo A iki Z

Nusprendus siekti vairuotojo pažymėjimo, jums reikės įveikti ilgą kelią. Reikės išlaikyti kursus vairavimo mokykloje, atlikti praktiką, išlaikyti teorijos, o vėliau ir praktikos egzaminą. O ką jau kalbėti apie įvairias tarpines biurokratines sąlygas, kurias privalu išpildyti vien tam, kad galėtumėte laikyti egzaminą, net nekalbant apie vairuotojo pažymėjimo gavimą.

Jums neabejotinai pagelbės pasirinkta vairavimo mokykla, jau vairuotojo pažymėjimą turintys artimieji ar internetas. Bet jei norite visos informacijos vienoje vietoje: esate ten, kur ir turite būti.

Tad ko gi reikia, kad galėtumėte džiaugtis sėkmingai išlaikytais egzaminais ir gauti vairuotojo pažymėjimu?

Pradžiai jums reikės išsirinkti vairavimo mokyklą. Šiuo metu Lietuvoje veikia 315 oficialiai registruotų vairavimo mokyklų (sąrašą rasite čia). Jums reikės išsirinkti vieną iš jų net jei ruoštis teorijos egzaminui norėsite eksternu, tai yra savarankiškai, nes praktinės pamokos su vairavimo instruktoriumi yra privalomos. Pasirinkti vairavimo mokyklą nėra sunku, nes jos yra reitinguojamos ir vertinamos buvusių klientų, o tai padeda apsispręsti. Automotoket.lt svetainėje galite atsirinkti vairavimo mokyklas pagal miestą, įvertinimus, kainą ir kitus aktualius dalykus. Vertinami yra ir vairavimo instruktoriai, todėl ieškokite tokių vertinimų jūsų miesto kontekste.

Prisijungus prie vairavimo mokyklos būtina gauti visus būtinus pažymėjimus iš medicinos priežiūros įstaigų. Jums reikės praeiti standartines komisijas ir patikras bei gauti patvirtinimą, kad jūs esate fiziškai ir psichiškai sveikas ir jūsų sveikatos būklė leidžia saugiai vairuoti ir siekti vairuotojo pažymėjimo. Taip pat reikės turėti ir pirmosios pagalbos pažymėjimą, patvirtinantį, kad galite sėkmingai suteikti pirmąją pagalbą nelaimės kelyje atveju.

Tuomet galėsite mokytis teorijos, spręsti KET bilietus ir bet kuriuo metu bandyti išlaikyti teorijos egzaminą. Jį galėsite laikyti tol, kol pasieksite savo, tačiau žinokite, kad teorinių žinių patikrinimas yra mokamas: kiekvieną kartą jis kainuos 10,14 Eur.

Praktines pamokas galėsite lankyti neišlaikius teorijos egzamino, tačiau jei norėsite vairuoti mokytis papildomai su savo artimaisiais, teorijos egzamino išlaikymas bus būtinas. Tik išlankius praktines pamokas numatytą skaičių akademinių valandų galėsite pretenduoti į vairuotojo teises ir laikyti praktinį egzaminą. Jį taip pat galėsite laikyti ne vieną kartą ir iki kol pasiseks jį sėkmingai išlaikyti, tačiau jis yra mokamas ir gerokai brangesnis už teorinių žinių patikrinimą: naudojantis „Regitros“ transporto priemone, praktikos egzaminas kainuos nuo 30 iki beveik 70 eurų, priklausomai nuo kategorijos. Egzaminą laikant su nuosava transporto priemone – kaina ženkliai mažesnė.

Registraciją ir visus kitas būtinas procedūras galėti sėkmingai atlikti internetu, per el. valdžios vartus. Su tuo jums gali pagelbėti ir vairavimo mokykla bei jos instruktoriai. Tačiau tą atlikti patiems tikrai nebus sudėtinga – svarbiausia žinoti ką ir kur reikia padaryti, o visa kita bus aišku net neįgudusiems kompiuterių naudotojams.

Sėkmingai išlaikius abu egzaminus – netrukus galėsite atsiimti savo vairuotojo pažymėjimą. Štai ir viskas!

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas