V. Vaiškūnas: „Vieni išgirdo prašymą likti namuose, kiti girti sėdo prie vairo“

Siekiant suvaldyti viruso plitimą šalyje, šv. Velykų savaitgalį, nuo balandžio 2 d. 13 val. iki balandžio 5 d. 21 val., buvo vykdoma sustiprinta atvykstančių ir išvykstančių asmenų judėjimo kontrolė tarp savivaldybių. Apie praėjusį savaitgalį kalbėjomės su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Vytautu Vaiškūnu, vykdžiusiu transporto priemonių patikrinimą drauge su kitais pareigūnais.

Kaip sekėsi praėjusį savaitgalį Utenos apskrities pareigūnams dirbti ir ar žmonės išgirdo prašymą likti namuose?

Pernai ir šiemet tame pačiame poste kartu su pareigūnais vykdžiau kontrolę. Praėjusiais metais per šv. Velykas buvo gerokai daugiau atvejų, kada vairuotojai be priežasties bandė patekti ne į savo savivaldybę. Šiais metais gyventojai jau yra įpratę prie apribojimų ir elgėsi sąmoningiau, atsakingiau. Dauguma vykstančių asmenų turėjo pasiruošę kelionę pagrindžiančius dokumentus, todėl vairuotojams nereikėjo laukti ilgose eilėse.

Ar buvo vykdytos kitos kontrolės priemonės?

Pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė viešųjų erdvių ir saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolei. Taip pat buvo vykdoma ir vairuotojų blaivumo kontrolė.

Liūdina tai, kad vairuotojai nevengia už vairo sėsti būdami neblaivūs ir neįvertina savo elgesio pasekmių.

Nuostabą kelia nemalonus atvejis praėjusį savaitgalį. Viename policijos kontrolės poste neblaivus vairuotojas nepakluso policijos pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę ir postą pravažiavo nesustojęs. Pareigūnai pradėjo persekioti automobilį ir neblaivus vairuotojas buvo sulaikytas. Šiam vyrui nustatytas 1,78 prom. girtumas.

Per šį savaitgalį pradėti net aštuoni ikiteisminiai tyrimai vairuotojams, kurie į alkoholio kiekio matuoklį įpūtė virš 1,51 prom. Vairuotojai bus baudžiami bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Dar penkiems vairuotojams nustatytas lengvas girtumas ir pradėtos administracinės teisenos.

Savaitgalį pareigūnai patikrino daugiau kaip 180 asmenų, kuriems privaloma saviizoliacija. Utenos apskrityje pradėta 61 administracinė teisena už karantino reikalavimų pažeidimus.

Ar daug pareigūnų šventes sutiko ne šeimose, o kontrolės postuose?

Kiekvienas norėjome jaukiai praleisti Velykas su šeima. Šventiniu laikotarpiu Utenos apskrityje mobiliuose ir stacionariuose postuose dirbo daugiau kaip 230 pareigūnų. Policijai asmenų judėjimo ribojimo kontrolę padėjo vykdyti ir savanoriai iš kitų institucijų, t. y. policijos rėmėjai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai.

Ko palinkėsite pareigūnams ir Utenos apskrities žmonėms?

Pirmiausia nuoširdžiai dėkoju tiems, kas išgirdo prašymą, niekur nevažiavo ir liko namuose. Dėkoju už bendradarbiavimą Utenos rajono ir kitoms Utenos apskrities savivaldybėms, socialiniams partneriams ir, žinoma, visiems pareigūnams už misiją GINTI, SAUGOTI, PADĖTI. Elkimės atsakingai ir saugiai!

Utenos AVPK inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas