Utenos kolegijoje – medicininių profesijų renesansas

Paprastai kiekviena vasara Utenos kolegijoje – ypač darbinga. Absolventams išdalijus diplomus, šią mokslo kalvę užplūsta būsimi pirmakursiai. Formuojamos naujos grupės, sudaromos sutartys ir taip tęsiasi iki rugsėjo pirmosios. Vėliau prasideda kiti darbai. Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas, kalbėdamas apie vasaros darbymetį, šypsosi: jei vasarą atostogausi, atostogos gali tęstis visus mokslo metus.
Susitikę su žurnalistais Utenos kolegijos direktorius prof. dr. G. Bužinskas ir jo pavaduotoja akademinei veiklai Aliona Sinicienė pasidalijo savo mintimis apie pasibaigusį I stojimo etapą ir artėjančius mokslo metus.

Akcentuodami tai, kad šalies kolegijos išgyvena sunkius laikmečius, kuomet jaučiamas studentų trūkumas, Utenos kolegijos vadovybė pasidžiaugė: šiais metais, palyginus su praėjusiais, būsimų pirmakursių padaugės 100, o gal ir daugiau. Baigėsi I priėmimo etapas, po kurio paaiškėjo, kad sąrašuose – 304 būsimieji pirmo kurso studentai, o pernai tuo pačiu metu buvo apie 200. Žinoma, šie skaičiai turėtų kažkiek keistis, mat priėmimas dar tęsiasi – dažnai į kolegijas studijuoti ateina į aukštąsias universitetines mokyklas nepatekę jaunuoliai.
Pastaruoju metu pastebima tai, kad auga jaunų žmonių susidomėjimas biomedicinos mokslais – bendrosios praktikos slauga, burnos higiena, kineziterapija, kosmetologija, dantų technologija ir odontologinė priežiūra. Tačiau populiarumu šiems mokslams nenusileidžia ir ekonomikos bei teisės studijos. „Šiuo metu mes pastebime medicininių profesijų renesansą, nes sulaukiame studentų iš visos Lietuvos. Ne kartą teko lankytis pas odontologus, todėl malonu girdėti tai, kad mūsų kolegijoje ruošiami odontologo padėjėjai yra išties puikūs savo srities specialistai,” – akcentavo prof. dr. Gintautas Bužinskas. Trečius metus kosmetologijos studijos taip pat išlaiko lyderio poziciją – tai galima spręsti pagal stojančiųjų skaičių. Galbūt tam įtakos turi ne tik naujai įrengta studijų bazė, bet ir kvalifikuoti specialistai, turintys puikių teorinių ir praktinių žinių.
Pasak prof. dr. G. Bužinsko, ne kartą yra tekę girdėti apie kolegijas baigusių teisininkų įsidarbinimo sunkumus. Tačiau šią nuomonę jis nori paneigti, mat organizacijos, užsiimančios įsidarbinimo stebėsena, remiasi ypač siaurais duomenų šaltiniais. Tai esą gali suklaidinti žmones, nes viešai pasakytas žodis ne visuomet esti teisingas.
Pastaraisiais metais ypač suintensyvėjo santykiai su socialiniais partneriais. Su įmonių ar įstaigų vadovais aiškinamasi, kokių specialistų jie pageidauja. Šiais metais startuoja viena moderniausių automatinio valdymo sistemų programa, tad studentų branduolį sudarys Utenos rajono darbdavių „deleguoti” jaunuoliai.
Utenos kolegija, esanti aukštose pozicijoje tarp stipriausių šalies kolegijų, kasmet sulaukia vis didesnio dėmesio tų studentų, kurie jau baigę aukštąjį mokslą universitetuose. Kodėl? Tikriausiai todėl, kad kolegijoje didelis dėmesys skiriamas praktikai. „Šiais laikais darbdaviai darbuotoją renkasi ne pagal diplomą, o įvertinę žmogaus sugebėjimus. Ką kalbėti apie sugebėjimus, jei jaunuolis neturi nuovokos apie savo specialybę”, – stebėjosi prof. dr. G. Bužinskas. Jo pavaduotoja prisiminė tai, kaip visai neseniai atėjusi mergina atnešė prašymą studijuoti burnos higienos specialybę. Jos motina buvo kategoriškai nusiteikusi: ji svajojo apie tai, kad dukra rinktųsi odontologijos studijas universitete. Tačiau kolegijos bendruomenės nariai susijaudinusią motiną nuraminę: ateityje ji nesigailės dėl dukros pasirinkimo, nes jau nuo pirmo kurso studentas įgis ne tik teorinių žinių, bet ir vertingos praktikos. Tai esą labai svarbu, nes dažnai paskutiniame kurse studentams siūlomos perspektyvios darbo vietos.
Dažnai pastebima ir tai, kad tiek vaikai, tiek jų tėvai siekia vieno užsibrėžto tikslo – studijuoti didmiesčių universitetuose arba užsienyje. Tačiau tokiais atvejais ne visuomet įvertinama situacija: dažnai tokias studijas, pasak specialistų, baigę jaunuoliai blaškosi nerasdami tinkamo darbo, taip pat neįvertina ir to, kad neretai patenka į nežinomas mokyklas užsienyje, o jas baigę su diplomu rankose praktiškai neturi galimybės įsidarbinti Lietuvoje.
Kalbėdami apie ateities vizijas, prof. dr. G. Bužinskas ir A. Sinicienė sakė turintys planų Utenos kolegijoje, uteniškių vadinamojoje „žaliojoje” salėje, įrengti nuotolinio mokymo centrą. „Tokio centro Utenos regione nėra, o vietos valdžia šią idėją labai palaiko. Jei šį sumanymą įgyvendintume, manau, būtų labai svarbu tiek miestui, tiek visam regionui”, – savo vizija pasidalijo prof. dr. Gintautas Bužinskas.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas