Utenoje gyvenančios ukrainietės su nerimu laukia karo pabaigos

Vasario 24 dieną – antrosios karo Ukrainoje metinės. Rusijos agresija per šį laiką pareikalavo daug aukų. Žuvo ar buvo sužeisti ne tik su Rusijos karinėmis pajėgomis kovojantys kariai, bet ir niekuo dėti civiliai, vaikai. Rusija iki šiol tebeniokoja Ukrainos miestus. Karo Ukrainoje antrųjų metinių išvakarėse „Utenos diena“ domėjosi, kaip ukrainiečiams sekėsi adaptuotis ir integruotis į lietuvišką bendruomenę, ar jie susidūrė su kokiais sunkumais atvykę gyventi į Uteną.

Ukrainietės (iš kairės) Liudmila Balaba su sūnumi Artiomu, Svetlana Smirnova su anūku Georgijumi ir Liubovė Vichoreva su dukra Julija Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre gyvena kaip viena šeima

Neabejoja Ukrainos pergale

Olena Smolianaia su trimis vaikais į Uteną atvyko iš Kijevo vos prasidėjus karui. „Atvykome kovo 10 dieną. Iš pradžių apsistojome vienuolyne, paskui mums pasiūlė būstą, kur iki dabar gyvename. Visada jautėme vietos žmonių rūpestį ir palaikymą. Dabar aš dirbu, o mano vaikai mokosi“, – kalbėjo ji.

Dvidešimtmetė moters dukra Darija nuotoliniu būdu studijuoja Kijevo Nacionaliniame aviacijos universitete. Sūnui Volodymyrui šiais metais sukaks 18 metų, jis yra VILNIUS TECH studentas. Jauniausiam ukrainietės sūnui Aleksandrui šešeri. Jis lanko Utenos vaikų lopšelį-darželį „Šaltinėlis“.

Visą straipsnį skaitykite penktadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas