Sužibo šviesa tunelio gale: miesto gatvės bus asfaltuojamos

Ketvirtadienį vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavęs Utenos miesto seniūnas Valentinas Vaitonis pateikė informaciją apie vieną iš aktualiausių šiandienos klausimų – žvyruotų Utenos miesto gatvių asfaltavimą. Rugpjūčio mėnesį Tarybai turėtų būti pristatyta gatvių asfaltavimo programa.
Išasfaltavus Utenoje esančias gatves, žvyruotų gatvių mieste sumažėtų beveik 9 kilometrais.

Utenos miesto seniūnas Valentinas Vaitonis pateikė informaciją apie Utenos miesto gatvių su žvyro danga būklę. Pasak seniūno, dėl šių gatvių seniūnija gauna daug gyventojų skundų, kurie yra teisingi: iš 130 mieste esančių gatvių asfaltuotos yra 82 gatvės, iš jų 10 – dalinė asfalto danga. 48 gatvių važiuojamoji dalis yra dengta žvyro danga, jos sudaro 28,36 proc. visų gatvių ilgio. Paskutinė tokia gatvė – Bočių – mieste buvo įrengta 2007 metais, kitos, esančios Grybelių, Joneliškio kvartaluose, buvo įrengtos prieš 25-30 metų. Miesto senamiesčio zonoje esančios neasfaltuotos 18 gatvių yra likusios dar nuo prieškario laikų, todėl jos itin susidėvėjusios, nėra įrengtų lietaus nuotekų sistemų. Daugiausia tokių gatvių – prie 581 individualaus gyvenamojo namo, kur gyvena per 3000 uteniškių.
Seniūnas informavo, kad per 2007-2014 metus mieste buvo išasfaltuotos keturios gatvės: Žalgirio, Bangos, Šilinės ir dalinai – Grybelių. 2015 metais pradėti darbai Žemaitės ir Rūtų gatvėse. Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis buvo išasfaltuota 580 metrų žvyruotų gatvių. Tęsiami darbai Vaižganto gatvėje, nuo Pievų iki Basanavičiaus gatvės. Parengti techniniai projektai ir gauti statybų leidimai S. Dariaus ir S. Girėno, Hipodromo gatvių rekonstrukcijai, rengiamas Gaspariškių gatvės rekonstrukcijos projektas.
Miesto tvarkymui skirtos lėšos naudojamos žvyruotų gatvių profiliavimui, kaip tikino V. Vaitonis, vasarą tai atliekama aštuonis kartus. Tiek pernai, tiek šiais metais gatvių profiliavimas atsieis 28 tūkst. Eur. Tačiau tai – tik kosmetinė gatvių priežiūra, todėl, seniūno įsitikinimu, būtina numatyti miesto gatvių tvarkymo perspektyvą ateinančiais 3-5 metams, prioritetą suteikiant jų asfaltavimui. Deja, turimų lėšų tam nepakaks.
Kaip teigė seniūnas, Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas galima būtų panaudoti Hipodromo, Gaspariškių, Ežero, Kovo 11 gatvių rekonstrukcijai. Ežero gatvėje, be dangos remonto norima įrengti paviršinio vandens surinkimo sistemą, o Kovo 11 gatvėje – ne tik lietaus surinkimo sistemą, tačiau ir apšvietimą bei pėsčiųjų-dviratininkų taką. Daugelyje kitų gatvių ketinama apsiriboti tik jų važiuojamosios dalies asfaltavimu, tai darant savivaldybės biudžeto lėšomis.
Nustatant gatvių asfaltavimo eiliškumą bus atsižvelgta į gatvės vietą miesto eismo organizavimo sistemoje, eismo intensyvumą, komunikacijų buvimą, užstatymo intensyvumą, svarbą miesto infrastruktūrai ir rekreacinėms zonoms, gatvių dangos būklę. Siūloma gatves asfaltuoti trim etapais. Pirmame etape būtų remontuojamos Liepų, Rasos, Miškininkų, Žibuoklių ir Kovo 11 gatvės dalis nuo kelio Utena-Pakalniai pusės. Antrame etape siūloma asfaltuoti Šilo, P. Cvirkos, Žemaitės, Šviesos, Daukanto, Kaštonų, Mindaugo, Papievių, Rašytojų, Rožių, Ateities gatves ir Draugystės aikštę. Trečiame etape – Pakalnės, Daržų, L. Giros, Meldų, Pilies, Jaunystės, Alyvų gatves, Grybelių gatvės neasfaltuotas atšakas, Aukštaičių gatvės dalį, vedančią į aplinkkelį, Užpalių gatvės atkarpą, vedančią į sodų bendriją „Jovaras”. Planuojama, kad tam iš savivaldybės biudžeto reikės skirti apie 2 mln. Eur., o žvyruotų gatvių mieste sumažėtų beveik 9 kilometrais.
Rugpjūčio mėnesį Tarybai turėtų būti pristatyta gatvių asfaltavimo programa.

udiena.lt inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas