Sukilusius mitinguotojus malšino kariai

Ketvirtadienį, baigiantis darbo dienai, šalia Utenos rajono savivaldybės administracijos pastato kilo neramumai: įsiaudrinusių mitinguotojų būrį malšino kariai, o smalsuoliai, stebėdami situaciją, spėliojo, kad čia vyksta. Ne visi žinojo, kad šią savaitę Utenos apylinkėse vyksta Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės lauko taktikos pratybos „Gudrus ir Stiprus Aukštaitis 2015″, kurių pagrindinis tikslas – treniruoti rinktinės padalinius planuoti ir vykdyti operacijas, užtikrinant sąveiką su civilinės valdžios institucijomis.

Siekiant apginti šalies konstitucinę santvarką ir teritorijos vientisumą, Utenos rajono savivaldybės teritorijoje įvedama nepaprastoji padėtis, taip pat buvo sukviesta savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, kurios nariai posėdžio metu įvertinę susidariusią situaciją priėmė sprendimą skelbti savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją Utenos rajono savivaldybės teritorijoje dėl prasidėjusių neramumų, padažnėjusių neteisėtų susibūrimų.
Spalio 15 dieną, baigiantis darbo dienai, prie rajono savivaldybės administracijos pastato visu pajėgumu įsisiūbavo neramumai: mitinguotojai, nešini plakatais, iš valdžios ėmė reikalauti savo teisių, o įsiaudrinusių mitinguotojų minią malšino kariai – toks buvo žaidybinis karinių pratybų scenarijus.
Tačiau nors apie tai ir buvo skelbiama iš anksto, ne visi uteniškiai suprato, kas čia vyksta. Dvi senjorės stabtelėjo ir su baime žvelgė į ginkluotus karius. Paklausta, ar žinanti, kas čia vyksta, viena senyvo amžiaus moteris sakė, kad galbūt mūsų savivaldybę kažkas kėsinasi užpulti. Kita nedrąsiai šyptelėjo: „Gal rusai puola…”. Sužinojusios, kad tai – tik karinės pratybos, moterys nusiramino ir nuėjo savo keliais.
Spalio 18 dieną 11.30 val. Utenos daugiafunkciame sporto centre bus organizuojamas renginys visuomenei, kuriame Utenos miesto gyventojai ir svečiai galės prisidėti prie diskusijos „Šiuolaikinio hibridinio karo grėsmės”, apžiūrėti Lietuvos kariuomenės ginkluotės ir technikos parodą, paskanauti „kareiviškos” košės.

Laikraščio „Utenos diena” inf., L. Narčienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas