Startuoja pirmasis šalyje „Nacionalinis IT iššūkis“: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus

Šią savaitę visoje Lietuvoje startuoja Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas technologijų švietimo projektas „Nacionalinis IT iššūkis“. Jo metu šalies moksleiviai ir mokytojai galės nemokamai įgyti IT ir programavimo žinių, kurios šiandien tampa nepakeičiamos, bei iš arti susipažinti su šios srities specialybėmis. „Telia Global Services Lithuania“ iniciatyva, orientuota į 7–9 klasių moksleivius, vyks iki mokslo metų pabaigos ir bus įgyvendinama trimis etapais.

Pirmajame projekto etape mokymų kursą sudarys 12 teminių pamokų, į kurių nemokamą turinį moksleiviai galės gilintis tiek informacinių technologijų pamokose, tiek savarankiškai namuose. Projekto tikslai – sudominti moksleivius ateityje rinktis tiksliuosius mokslus, papildyti mokymo programą naujausiomis žiniomis ir suvienodinti prieigą prie IT žinių didžiųjų miestų bei regionų mokiniams.

„Vienydami daugiau nei 1 000 technologijų specialistų esame vienas didžiausių IT darbdavių šalyje, kasmet įdarbinantis per 250 šios srities profesionalų. Sukaupę didžiulę IT projektų vystymo patirtį matome prasmę pasidalyti ja su jaunąją karta ir įkvėpti ateičiai su technologijomis, – sakė projekto organizatorės „Telia Global Services Lithuania“ vadovas Marius Ivanauskas. – Žvelgiant į prognozes, 50 proc. ir daugiau populiariausių specialybių jau 2030-aisiais bus technologinės – duomenų analitika, programinės įrangos kūrimas, procesų automatizavimas. Norime, kad moksleiviai ateityje rinktųsi būtent technologijų studijas, kurios atvers daugiausia galimybių. Turime jiems parodyti, koks įdomus yra IT pasaulis ir darbas jame. Be to, tikimės, kad ši iniciatyva prisidės prie žinių prieinamumo ir atskirties tarp regionų bei didžiųjų miestų.“

Moksleiviai kaups žinias „Telia Global Services Lithuania“ ir projekto partnerių „Code Academy“ specialistų parengtose bei vedamose nuotolinėse pamokose, kurių metu susipažins su IT sričių įvairove, darbui IT srityje reikalingomis kompetencijomis, o – visų svarbiausia – įgis praktinių programavimo pagrindų.

Kurso pabaigoje lauks žinių patikrinimo testas, kuris padės išrinkti pažangiausias mokyklas ir 20 moksleivių, tęsiančių iššūkį antrajame – praktiniame – projekto etape. Šie moksleiviai su IT profesionalų pagalba vystys ir įgyvendins savo individualius interneto puslapių projektus. Iš jų bus išrinkti trijų geriausių interneto svetainių autoriai. Jie bus apdovanoti pagrindiniais projekto prizais – nešiojamaisiais kompiuteriais ir galimybe praleisti dieną su IT specialistais bei pamatyti iš arti, kaip atrodo jų darbas.

„Visi, kurie dalyvauja šiame projekte – ir moksleiviai, ir mokytojai – jau ištraukė sėkmingą bilietą. Jūs mokysitės, darbuositės Lietuvos, mūsų valstybės, ateičiai, tiesiogiai susietai su technologijų pažanga, – teigė projektą globojanti Lietuvos Respublikos Prezidentė D. Grybauskaitė. – Labai linkiu, kad jums būtų nepaprastai įdomu, o projekte įgytos žinios bei įgūdžiai atskleistų naujus moksleivių talentus ir gebėjimus, kurie bus be galo svarbūs kiekvienam, renkantis savo gyvenimo kelią ir tikslą.“

Jos teigimu, tai – neeilinė galimybė įgauti vertingų praktinių žinių ir IT mokytojams. Jie projekto metu bus kviečiami dalyvauti nuotoliniuose mokymuose su patyrusiais IT specialistais, kurie dalysis patarimais, kaip įkvėpti ir sudominti mokinius technologijų sritimi.

Daugiau informacijos apie projektą rasti ir jame užsiregistruoti galima svetainėje.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas