Nuo liepos 1-os – griežtesnė elektrinių paspirtukų ir motorinių dviračių kontrolė

Pastaruoju metu, populiarėjant įvairių modifikacijų motorinėms transporto priemonėms ir kitoms netradicinėms judėjimo priemonėms, eismo įvykiuose dalyvauja daugiau pažeidžiamiausių eismo dalyvių – pėsčiųjų, važiuojančių paspirtukais, riedučiais, riedlentėmis, dviračių (motorinių, elektrinių), motorinių (elektrinių) paspirtukų, riedžių vairuotojų.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiais metais 26 proc. visų eismo įvykių dalyvių sudarė pėstieji, 9 proc. – dviračių vairuotojai, 2 proc. – motorinių dviračių ir šiai kategorijai priskirtų elektrinių paspirtukų vairuotojai. Atkreiptinas dėmesys, kad nepaisydami Kelių eismo taisyklių (toliau – Taisyklės) 5 punkte numatytos prievolės eismo dalyviams išmanyti Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymą (toliau – SEAKĮ), mokėti Taisykles ir jų laikytis, šių kategorijų eismo dalyviai dažnai nežino jiems taikomų saugaus eismo reikalavimų arba sąmoningai jų nesilaiko.

Vadovaujantis Taisyklių 66 punktu, motorinių dviračių vairuotojams privaloma laikytis Taisyklių VIII skyriuje nurodytų reikalavimų dviračių vairuotojams. SEAKĮ 2 straipsnio 39 punkte yra nurodyta motorinio dviračio sąvoka: „Motorinis dviratis – transporto priemonė, kuri turi ne mažiau kaip du ratus ir vidaus degimo variklį ar elektros variklį, kurių didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW, ir kurios didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/h.”.
Policijos pareigūnai vasaros sezono metu, siekdami užtikrinti visų kategorijų eismo dalyvių saugumą ir viešąją tvarką šalies keliuose, mažinti sužeistųjų ir žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičių ir užkardyti saugiam eismui įtaką darančius teisės aktų pažeidimus, prižiūrimose teritorijose sustiprins asmenų, vairuojančių motorinius dviračius ir šiai kategorijai priskirtinas transporto priemones, kontrolę ir sieks užtikrinti Taisyklių VIII skyriuje nurodytų reikalavimų laikymąsi.
Ypatingą dėmesį pareigūnai skirs avaringumui įtaką darančių pažeidimų prevencijai ir išaiškinimui, vykdys nurodytų eismo dalyvių blaivumo patikrinimus, saugos priemonių (saugos šalmų) naudojimo kontrolę. Svarbu atkreipti dėmesį į eismą pėsčiųjų ir dviračių takais, sustiprinti eismo dalyvių kontrolę prie sankryžų, reguliuojamų ir nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų, vietose, kur motoriniai dviračiai gali sukelti pavojų pėstiesiems, taip pat kitose vietose, kur susikerta įvairių kategorijų eismo dalyvių eismas.
Pareigūnai numatė organizuoti tikslines policines prevencines kontrolės priemones, skirtas priminti eismo dalyviams SEAKĮ ir Taisyklių reikalavimus, taikomus asmenims, dalyvaujantiems eisme naudojant įvairių modifikacijų judėjimo priemones. Bendradarbiaudami su savivaldos institucijomis, policija imsis imantis iniciatyvos, kad savivaldybių administracijos pasirūpintų (kontroliuotų) dviračių, motorinių dviračių, jiems priskirtinų paspirtukų ir pan. nuomos paslaugas teikiančių įmonių (punktų) kokybiška veikla, t. y. kad nuomojamos transporto priemonės atitiktų joms keliamus techninius reikalavimus ir charakteristikas (galia, didžiausias projektinis greitis), asmenys būtų informuojami apie reikalavimus vairuojant šios rūšies transporto priemones (dviratininkų šalmų asmenims iki 18 metų dėvėjimą, šviesos prietaisų naudojimą, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais dėvėjimą važiuojant keliu tamsiuoju paros metu).

Reklama: bikko.lt

Lietuvos policijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas