Nepamatuota drąsa lipant ant nesaugaus ledo gali kainuoti gyvybę

Šią žiemą vyraujantys permainingi orai neleidžia ant vandens telkinių susiformuoti storam ledui. Tačiau tai žūklės mėgėjų neatgraso, apimti azarto, jie neretai pamiršta atsargumą. Nors šie metai dar tik prasidėjo, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau – Utenos PGT) ugniagesiams gelbėtojams narams jau teko traukti ežere įlūžusį ir skęstantį žmogų. Apie gelbėtojų darbą ir saugaus elgesio ant užšalusių vandens telkinių taisyklių laikymosi svarbą kalbėjomės su Utenos PGT narų komanda.

Permainingi orai didina riziką vaikštantiems ledu

Praėjusiais metais Utenos PGT narai į iškvietimus vyko 15 kartų, o Utenos rajone iš vandens telkinių buvo ištraukti trys skenduoliai, 2021 m. – vienas, 2020 m. – du. Šią žiemą skendusį žmogų narai gelbėjo vieną kartą. Dar vieno pranešimo sulaukė apie vadinamosios Klovinių užtvankos lede įlūžusią stirną, tačiau nuvažiavę į įvykio vietą žvėrelio neberado. Tikėtina, kad stirna savo jėgomis išsikapanojo iš lūžtančio ledo gniaužtų.

Utenos PGT budinčios komandos į gelbėjimo darbus vyksta visoje Utenos apskrities teritorijoje, tačiau į skubius iškvietimus reaguojama tik Utenos rajone arba netolimose gretimų rajonų vietovėse.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje „Utenos diena“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas