Po tuščią Spitrėnų Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės, bažnyčios šventorių ir šalia esančios klebonijos kiemą vėjas gainioja rudeninius lapus. Dar visai neseniai čia šeimininkavo, rūpestingai tvarkėsi netikėtai į amžinybę iškeliavęs parapijiečių mylimas ir gerbiamas kunigas Povilas Klezys. Ganytojo mirtis ypač jautriai palietė visus jį pažinojusius. Apie P. Klezio gyvenimą, tarnystę Dievui bei žmonėms spitrėniškiai kalba su ašaromis akyse ir vadina save našlaičiais, likusiais be jo globos bei rūpesčio.

Gaili kaip savo šeimos nario
Į Spitrėnus atkeltas dar nė 30-ies neturintis kunigas P. Klezys nuo pirmųjų dienų daug dėmesio ir jėgų skyrė bažnyčios ir klebonijos puoselėjimui: grožį mėgęs dvasininkas sodino medelius, dabino kiemą gėlėmis, būdamas meniškos sielos savo rankomis sukūrė ne vieną medžio drožinį, pastatė ir žvirblių bažnyčią. Ne vieną dešimtmetį P. Klezį pažinoję spitrėniškiai apibūdino jį kaip paprastą, nuoširdų, nepaprastai muzikalų poetiškos, jautrios sielos žmogų. Spitrėnų Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės, Sudeikių Švč. Mergelės Marijos, Biliakiemio Švč. Mergelės Marijos Vardo parapijų ganytojo netektis šiam kraštui – labai skausminga. Daugelis mena, kaip dvasininkas gebėjo ne tik suburti tikinčiuosius jo vadinamoje bažnytėlėje, bet ir užmegzti šiltus, nuoširdžius santykius su žmonėmis, turėjo gerą humoro jausmą.
Dėl susijaudinimo sunkiai žodžius rinkęs spitrėniškis Juozapas Židanavičius savo buvusį kaimyną apibūdino tik pačiais šilčiausiais žodžiais. Vyras prisipažino, kad jam vis dar labai sunku kalbėti apie P. Klezio mirtį. „Labai geras žmogus buvo, – virpančiu balsu kalbėjo Spitrėnų kaimo gyventojas, kuris su dvasininku buvo pažįstamas nuo pat pirmųjų dienų, kai jis apsigyveno šiame bažnytkaimyje. – Mūsų kunigas išsiskyrė neišpasakytu nuoširdumu ir gerumu.“ Pašnekovas labai tikisi, kad vyskupas paskirs kitą kleboną. Vyras supranta, kad bažnyčia tuštėja, nes daugelis tikinčiųjų jau iškeliavo, kiti nebeturi sveikatos, jėgų, bet su šia problema, anot J. Židanavičiaus, susiduria ir kiti bažnytkaimiai.

„Nors vietinių mažai belikę, bet atvažiuoja iš kitur“, – sakė į bažnyčią pasimelsti ateinantis spitrėniškis. Jis įsitikinęs, kad kitam klebonui, jei jis bus čia atkeltas, sudarytos visos sąlygos gyventi, tarnauti Dievui ir žmonėms.
Visą straipsnį skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.