Kodėl klinkerio plytelės fasadui yra puikus pasirinkimas jūsų namui?

Klinkerio plytelės pasižymi ypatinga kokybe ir atsparumu – ir tai toli gražu nėra vienintelės priežastys, kodėl jos yra puikus pasirinkimas fasado apdailai. Klinkerinės plytelės išsiskiria ne tik kokybe, atsparumu, bet ir ypatingų spalvų įvairove – jos gali įtikinamai imituoti plytelių ar akmens išvaizdą, kurti stilingos ir tuo pačiu klasiškos erdvės pojūtį.

Šios plytelės yra ilgaamžės, o jų priežiūra – itin paprasta ir nesudėtinga. Klinkerio plytelėse fantastiškai suderinti akmens masės ir paprastos keramikos privalumai. Klinkerio plytelės taip pat yra vienas natūraliausių dangos pasirinkimų. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kodėl jos yra puikus pasirinkimas jūsų namų fasadui.

Klinkerinės plytelės ir jų skirtumai

Klinkerio plytelės gali pasigirti gana įspūdingomis savybėmis: jos yra labai atsparios nusidėvėjimui, šalčiui, drėgmei ir rūgštims bei yra labai tvirtos struktūros. Klinkerio plytelės sėkmingai apsaugo fasadą nuo išorinių veiksnių – šalčio, karščio, saulės, lietaus, vėjo ir panašiai. Jos taip pat išsiskiria puikia išvaizda bei išskirtinių spalvų gausa, suteikia ypatingo žavesio ir gali tapti nuostabiu akcentu jūsų namuose. Dėl šių priežasčių jos itin tinkamos lauko fasadų apdailai, vietoms, kurios dėl reikalaujamo praktiškumo dažnai nukenčia stilistiškai – balkonams, terasoms, verandoms, baseinams, laiptų įrengimui.

Klinkerio plytelės būna kelių skirtingų tipų. Pačios populiariausios yra klinkerio plytelės fasadui, kurios yra itin patvarios, taip pat vidaus apdailai tinkančios klinkerinės plytelės, plytelės lauko laiptams ar kitų lauko elementų apdailai. Klinkerio plytelės taip pat gali būti glazūruotos arba neglazūruotos. Glazūra suteikia blizgų paviršių, papildomos apsaugos ir atsparumo. Neglazūruotų klinkerio plytelių paviršius yra grublėtas, matinis.

Taip pat iš šių plytelių gausos išskiriamos ir lanksčios klinkerio plytelės. Jos tinkamos tiek išorės, tiek vidaus apdailai. Lankstus klinkeris yra elastingas, tokios plytelės lengvos ir plonos, todėl tinka tais atvejais, kai standartinės klinkerio plytelės yra per sunkios ir per storos.

Dar vienas aspektas, atskiriantis klinkerio plyteles – jų formatas. Pagal formatą galite išskirti atskiras ir iš didelių plytų išpjaunamas plyteles.

Kaip teisingai klijuoti klinkerines plyteles?

Išsirinkus ir pritaikius klinkerio plyteles, itin svarbus žingsnis yra tinkamai atliktas jų klijavimas. Klinkerio plyteles fasadui klijuoti reikia kruopščiai, atsakingai ir atsargiai. Labai svarbu pasirinkti tinkamus klijus, užtikrinti, kad paviršius būtų lygus ir švarus, plyteles klijuoti tvarkingai ir sistemingai, klijuojant palikti vienodas siūles, kurias paskui reikia užglaistyti. Jei esate tikri, jog pavyks tai užtikrinti, klinkerio plytas galite klijuoti savarankiškai. Ypač rekomenduojame pabandyti jas klijuoti patiems, jeigu pasirinkote lankstų klinkerį.

Visgi, klinkerio plytelių klijavimas yra pakankamai įtemptas procesas, tad jei abejojate savo jėgomis, kreipkitės į profesionalus, kurie padės susidoroti su šia užduotimi.

Ar klinkerio plytelės fasadui yra ilgaamžės?

Iš tiesų galime drąsiai teigti, jog klinkerio plytelės yra ilgaamžis pasirinkimas. Laikui bėgant, jų spalvos nepaveikia ultravioletiniai saulės spinduliai ar drėgmė, šios plytelės neima trūkinėti nuo šalčio, neapsamanoja. Klinkeris fasadui taip pat yra atsparus mechaninei trinčiai.

Klinkeris fasadui apskritai yra viena tvirčiausių, ilgaamžiškiausių ir patikimiausių medžiagų, ji puikiai tinka lauko apdailai, kuriai tenka iškęsti nepastovius ir kontrastingus Lietuvos orus. Jam nebaisios nei liūtys, nei šalčiai, nei saulėtos vasaros dienos. Viena iš savybių, užtikrinančių klinkerio plytelių atsparumą, tvirtumą ir nekintančią spalvą, yra itin mažas vandens įsigeriamumas.

Klinkerinių plytelių priežiūra

Tinkama priežiūra užtikrins klinkerinių plytelių ilgaamžiškumą. Beveik visada klinkerio plytelių priežiūrai jums užteks standartinių valymo priemonių. Kai kuriais atvejais gali prireikti klinkerio plytų paviršių impregnuoti – šią informaciją rasite gamintojo pateikiamoje informacijoje. Jei ant plytų atsiranda dėmių – svarbu jas kuo greičiau nuvalyti specialiu valikliu.

Itin plačią klinkerinių plytelių įvairovę siūloApdailos namai“, kuriuose galėsite ne tik rasti sau tinkamas plyteles, bet ir gauti naudingų patarimų iš ilgametę patirtį sukaupusių apdailos profesionalų.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas