Įsigyjant automobilį iš užsienio, svarbu ir muito mokesčiai

Nors naujų lengvųjų automobilių registravimo apimtys Lietuvoje pastaraisiais metais nuolat didėja, ir toliau išlieka tendencija, kad Lietuvoje daugiausia registruojama iš užsienio valstybių įvežtų ir ne vienus metus jau eksploatuotų automobilių.

Apibendrintais valstybės įmonės „Regitra” (toliau – įmonė) duomenimis, per šių metų pirmąjį pusmetį pirma nuolatine registracija Lietuvoje buvo įregistruoti 67 936  lengvieji (M1 klasės) automobiliai, iš jų 88 proc. (59 491) anksčiau buvo jau eksploatuoti užsienio valstybėse (toliau – naudoti), o 12 proc. (8 445) – nauji.
Registruojant iš užsienio valstybės įvežtą naudotą automobilį, pareiškėjas turi pateikti jo įsigijimą patvirtinantį dokumentą ir ankstesnės registracijos dokumentus, taip pat savo asmens dokumentą.
Registruojama transporto priemonė turi būti apdrausta privalomuoju transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimu, turi būti atlikta ir galioti jos privalomoji techninė apžiūra (išskyrus atvejus, kai registruojami nauji automobiliai ar tie, nuo kurių pirmosios registracijos Europos ekonominės erdvės šalyje datos nepraėję 3 metai).
VĮ „Regitra” primena, kad registruojant iš Europos Sąjungos muitų teritorijai nepriklausančių (trečiųjų) šalių įvežtus lengvuosius automobilius, įmonė įpareigota tikrinti, ar yra atliktos muitinės procedūros. Rekomenduojama pasidomėti, ar muito mokesčiai jau sumokėti, prieš įsigyjant tokį automobilį. Atkreiptinas dėmesys, kad trečiosioms šalims priklauso Šveicarija ir Norvegija.
Iš visų šiemet per pirmąjį pusmetį įregistruotų naudotų lengvųjų M1 klasės automobilių 352 buvo anksčiau registruoti Šveicarijoje, 67 – Norvegijoje. Didžiausią dalį (46,7 proc.) sudarė anksčiau registruoti Vokietijoje (27 806), 15,8 proc. – Prancūzijoje (9 395), 8,5 proc.  – Italijoje (5 063), 8,4 proc. – Belgijoje (5 008 ), 6,6 proc. – Nyderlanduose (3 945), 3,6 proc. – JAV (2 151).
Muitinės procedūrų atlikimo kontrolė neatliekama, kai registruojami automobiliai, kurių kilmės šalis priklauso Europos Sąjungos muitų teritorijai, ar laikinai (iki 30 dienų) registruojami eksportui skirti automobiliai.

„Regitros” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas