Gyventojai jau deklaravo beveik 2 mln. eurų už nekilnojamojo turto nuomą

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, jog savo nekilnojamąjį turtą (NT) nuomojantys gyventojai gautas pajamas turi deklaruoti iki gegužės 2 dienos. Panevėžio apskrityje už 2021 m. metus 3,8 tūkst. gyventojų jau deklaravo 1,2 mln. eurų pajamų iš NT nuomos. Utenos apskrityje tokių gyventojų 870, jų deklaruota pajamų suma – 791 tūkst. eurų.

Pernai gyventojai aktyviai rinkosi veiklą su verslo liudijimu gyvenamosios paskirties NT nuomai kitiems gyventojams. Panevėžio apskrityje 216 gyventojų įsigijo tokius verslo liudijimus ir deklaravo beveik 1,4 mln. Eurų gautų pajamų. Utenos apskrityje verslo liudijimus gyvenamosios paskirties NT nuomai turėjo 290 gyventojų, kurie deklaravo taip pat 1,4 mln. eurų gautų pajamų.

Panevėžio AVMI primena, kad pajamų mokesčio deklaracijas turi pateikti ir tie gyventojai, kurie vykdė nuomos veiklą su verslo liudijimu, tačiau pajamų negavo. Taip pat, jei gyventojo pajamos iš šios veiklos viršijo 45 tūkst. eurų ribą, viršijanti dalis papildomai apmokestinama 15 proc. GPM.

Kita dalis gyventojų nuomodami savo NT, ir gyvenamosios paskirties, ir kito pobūdžio, pvz., žemės sklypą, veiklos neregistruoja, o gautas pajamas deklaruoja kaip Nekilnojamojo pagal prigimtį daikto nuomos pajamas ir sumoka 15 proc. arba 20 proc. GPM.

Pažymėtina, kad gyventojai, kurie NT nuomojo įmonėms arba individualią veiklą vykdantiems gyventojams, GPM nemoka, nes gautos pajamos yra priskiriamos A klasės pajamoms, nuo kurių mokestį išskaičiuoja ir sumoka nuomininkas.

Panevėžio AVMI inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas