Daugiabučių renovacija: kokios pagalbos iš valstybės gali tikėtis nepasiturintys gyventojai

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje dalyvaujantys asmenys gali pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis ar gauti finansinę paramą energinį efektyvumą didinančioms ir kitoms priemonėms. O dalis gyventojų už renovaciją nemoka visiškai nieko. Kurie?

Nepasiturintys gyventojai nemoka nė cento

Programoje gali dalyvauti tik daugiabučiai namai, pastatyti iki 1993 metų, kurie po modernizavimo turi pasiekti ne žemesnę kaip C pastato energinio naudingumo klasę. Taip pat po renovacijos jie turėtų sutaupyti ne mažiau nei 40 proc. šilumos energijos sąnaudų. Tuo pat metu kultūros paveldo objektai turėtų sutaupyti ne mažiau kaip 25 proc. energijos.

Valstybė pažeidžiamoms žmonių grupėms rodo papildomą dėmesį, todėl savo pastatą renovuojantys nepasiturintys gyventojai už jo modernizavimą nemoka nė cento.

Asmenims, kurie turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, ir teisę į būsto šildymo kompensaciją turintiems pensininkams valstybė 100 proc. kompensuoja visas projekto parengimo, statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat paskolos ir palūkanų išlaidas.

Dalis investicijų padengiama ir kitiems gyventojams

Visiems kitiems daugiabučių gyventojams valstybė 30 proc. kompensuoja tokias energinį efektyvumą didinančias priemones kaip ventiliacijos, rekuperacijos sistemų pertvarkymas, stogo ir išorinių sienų šiltinimas, šildymo ir karšto vandens sistemų pertvarkymas ar keitimas, balkonų, bendrojo naudojimo patalpų įstiklinimas ar langų keitimas, liftų atnaujinimas ir kt.

Papildomą 10 proc. išlaidų kompensaciją gali gauti gyventojai, įsirengę tam tikras išskirtines priemones, pavyzdžiui, automatizuotą šilumos punktą ar modernizavę seną, balansinius ventilius ant stovų.

Be to, už projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros vykdymo išlaidas visi gyventojai nemoka nė cento – viską kompensuoja valstybė.

Parama tvarioms priemonėms

Senų daugiabučių renovacija yra svarbus žingsnis siekiant kurti tvaresnę ir švaresnę aplinką. Todėl Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšomis gali būti finansuojami projektai, padedantys gyventojams energiją šilumai ar karštam vandeniui gamintis patiems. T. y. šilumos siurbliams, saulės kolektoriams, jėgainėms ar kitiems atsinaujinantiems energijos šaltiniams įrengti, valstybė skiria papildomą 30 proc. kompensaciją.

Lengvatinis kreditas

Likusioms renovacijos išlaidoms padengti gyventojai gali pasiimti ir lengvatinį kreditą, kurio metinė palūkanų norma pirmus penkerius metus neviršys 3 proc. Šiai paskolai netaikomi paskolos pasirašymo, išmokėjimo ar kiti mokesčiai. O visą paskolą ar jos dalis grąžinus anksčiau, nebus taikomi ir jokie papildomi mokesčiai. Be to, gyventojai paskolos gražinimą ir palūkanų mokėjimą gali ir atidėti, t. y. paskolą pradėti grąžinti tik pabaigus visus rangos darbus bei gavus valstybės paramą.

Daugiau informacijos nemokama telefono linija 8 800 200 12.

BETA inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas