Dažnas uteniškis ir tikriausiai ne vienas lietuvis žino, kad Antalgės pakraštyje esančioje keramiko Giedriaus Mazūro sodyboje šalia kelio mėgsta apsigyventi tai vienas, tai kitas Lietuvos padangės veikėjas. Jų apžiūrėti užsuka ne tik pro šalį važiuojantys „fūristai“ ar kurjeriai – retsykiais kūrėjo sodybą aplanko ir garsūs žmonės, kurių skulptūras jis lipdo. Neseniai stiklinėje galerijoje įsikūrė vienas iš ką tik į Lietuvą su ditirambais atkeliavusių brolių Ballų – LaMello Ballas. Sportu nesidomintis keramikas sutiko „Utenos dienai“ papasakoti, kaip sugalvojo nulipdyti šį krepšininką ir kodėl pasirinko būtent jauniausiąjį Ballų šeimos narį.
Skandalingieji Ballai
Skandalais bei išsišokimais pagarsėjusios ir JAV labai žinomos šeimynėlės atvykimas į Lietuvą buvo plačiai nušviestas žiniasklaidos. Broliai LaMello ir LiAngelo, lydimi tėvo, sukorė tokį kelią, kad žaistų krepšinį Prienų-Birštono „Vytauto“ komandoje. Vėliau prie šeimos prisijungė ir mama Tina. Ekscentriškas bei žodžio kišenėje neieškantis sūnų treneris ir šeimos galva LaVarras Ballas, kalbama, savo pasisakymais užgožia net tai, dėl ko jo sūnūs pradėjo garsėti JAV – dėl talento žaisti krepšinį. Skandalingi tėvo posakiai, nuo praeitų metų rugsėjo mėnesio pradėtas transliuoti realybės šou apie Ballų šeimą, viduriniojo sūnaus LiAngelo vagystė – visa tai, dėl ko šeimynėlė atidžiai stebima ne tik JAV, bet ir pasaulio žiniasklaidos.
Prie šio įvykio nusprendė prisidėti ir G. Mazūras, žvelgdamas į visa tai kiek kitaip, per humoro prizmę. „Niekada nesidomėjau sportu, tuo labiau krepšiniu, nesilankiau ir net neplanuoju lankytis varžybose, – sakė G. Mazūras. – Ballų atvykimas į Lietuvą man buvo įdomus kaip įvykis, kaip šou.“
Krepšinis ir keramika
Skulptūra, skirta jauniausiajam Ballų sūnui LaMello, anot keramiko, buvo nulipdyta tikrai greitai – pats lipdymas užtruko apie dvi valandas, dar valandą užėmė figūros dažymas, kas tikrai neįprasta keramikoje, nes paprastai skulptūros lipdymas, džiovinimas ir kitoks paruošimas užtrunka gerokai ilgiau. G. Mazūras šią skulptūrą lipdė todėl, kad, jei broliai nusiviltų Lietuvos krepšiniu, jie visada yra laukiami Antalgėje, kur keramikas prižada pamokyti juos šio amato. Pašnekovo teigimu, galbūt taip jie sugalvotų pradėti savo tarptautinę keramikų karjerą. „Jei jie neras savęs krepšinyje, Antalgės kaimas laukia brolių išskėstomis rankomis, čia krepšininkai galės atrasti save iš naujo”, – rimtai dėstė G. Mazūras.
Kodėl būtent LaMello, o ne jo brolis arba tėvas? Tam menininkas taip pat turi logišką paaiškinimą. „Yra toks posakis – „Lenk medį, kol jaunas“, – atrėmė keramikas. – Aš galėsiu geriau ir paprasčiau išmokyti jaunesnįjį brolį nei vyresnįjį.“ G. Mazūras juokavo, kad iš Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino kaip apdovanojimą gavo ženklelį su pasaga, vadinasi, jis jau kompetentingas ir pajėgus mokyti brolius Ballus.
Derėtų susirūpinti populiarumu
Nors broliams skulptūros kopijos menininkas siųsti kol kas neketina, tikino, jog tai priklausys nuo atgarsių – jei broliai pageidaus, bus galima apmąstyti ir tokį variantą. Šiuo metu keramikas La-Mello figūros nuotraukomis dalijasi socialiniame tinkle „Facebook“ ir prie nuotraukų rašo: „Jei LaMello nusiviltų Lietuvos krepšiniu, siūlome atvykti į Antalgės kaimą, kur yra daug jo talento gerbėjų, jam skirta skulptūra, ir pradėti tarptautinę keramiko karjerą. Antalgė – puikus kaimas pradėti.“ Tiesa, daug mygtuko „Patinka“ paspaudimų LaMello skulptūra kol kas nesulaukė, todėl G. Mazūras ragino brolius susirūpinti savo populiarumu Utenoje ir kuo greičiau pradėti keramikos mokslus bei karjerą šioje srityje.
Pašnekovas pridūrė, jog labai nenusimins, jei broliams seksis žaisti krepšinį ir jie neatvyks į Antalgę. Anot keramiko, Utenoje taip pat yra puikių mokinių, iš kurių galbūt kada nors išsiugdys tarptautinės keramikos žvaigždės.
Giedriaus Mazūro asmeninio archyvo nuotr.