Gesindami gaisrus ugniagesiai gelbėtojai neretai susiduria su skaudžiomis netektimis – ugnis pasiglemžia artimų žmonių gyvybes, patiriamos traumos, netenkama turto. „Nelaimės žmones sukrečia. Ne vienam tokiu atveju yra reikalinga psichologinė pagalba, todėl ieškome būdų, kas galėtų jiems pirmieji padėti,” – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos psichologė Liepa Raškevičienė.
Atlikę gelbėjimo darbus, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai nuo šiol nelaimę patyrusiems ir išgyvenantiems piliečiams dalins lankstinukus „Tu nesi vienas” su emocinės paramos ir psichologinės pagalbos kontaktais, kuriuos išleido Savižudybių prevencijos biuras drauge su Vilniaus visuomenės sveikatos biuru.
Pasak psichologės L. Raškevičienės, bendradarbiavimas su Savižudybių prevencijos ir Vilniaus visuomenės sveikatos biurais suteikia galimybę laiku nelaimės sukrėstiems piliečiams pasiūlyti kreiptis psichologinės pagalbos ir taip prisidėti prie visuomenės psichikos sveikatos gerinimo. Ji tikisi, jog ilgainiui šią teigiamą praktiką pavyks perkelti ir į kitas apskritis.
Kaip teigė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Organizacinio skyriaus vedėja Inga Ramanauskienė, šios apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba yra pasirašiusi Vilniaus savižudybių prevencijos memorandumą, kuriuo įsipareigojo drauge su kitomis įstaigomis ir organizacijomis siekti mažinti šalies savižudybių rodiklį. „Ugniagesiai gelbėtojai kasdien gelbsti žmonių gyvybes ir turtą. Tikimės, kad jie, pirmieji atvykstantys į nelaimės vietą ir patiriantys akistatą su skaudžiais žmonių išgyvenimais, noriai prisidės prie šio prasmingo darbo ir siekio, kad gyventojai sunkiausiomis akimirkomis žinotų, į ką kreiptis. Juk dalyvavimas šiame procese, efektyvios pagalbos teikimas, dalijimasis informacija yra kiekvieno pareigūno asmeninė misija,” – sakė I. Ramanauskienė.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.