Mūras + akmens vata: tvirta, šilta ir saugi siena
VerslasMūras + akmens vata: tvirta, šilta ir saugi siena
2016 gruodžio 06, Antradienis 08:47

Mūras + akmens vata: tvirta, šilta ir saugi siena

Mūras + akmens vata: tvirta, šilta ir saugi siena
 • Lauris VAINAUSKAS
 • 10 foto

Šiandien didžioji dalis namų savininkų labiau vertina mūro sienas. Dažnai tai lemia suvokimas, kad mūro siena – tai saugu, patikima ir ilgaamžiška. Praeityje vyravusius medinius namus gana greitai, ypač dideliuose miestuose, išstūmė mūrinė statyba. Ir tai buvo dėl labai aiškios priežasties – gaisrų. Praeityje Šiauliai kelis kartus nukentėjo nuo didelių gaisrų, tad naujus namus statė mūrinius, kurių dalis ir šiandien džiugina mūsų akis.

Pasikeitusi konstrukcija

Šiais laikais mūro siena skiriasi nuo sienos, pastatytos prieš kelis šimtus metų. Didėjant šildymo išlaidoms, CO2 emisijai, mūro sienos konstrukcija per pastaruosius 40 metų stipriai pasikeitė. Pradėtos mūryti sienos su oro tarpu, kuris vėliau būdavo užpildomas šilumos izoliacija, dar vėliau atsirado tinkuojamosios ir vėdinamosios sienų sistemos.
Dabar kalbame apie labai sandarias ir gerai apšiltintas sienas, per jas šilumos nuostoliai yra minimalūs. Tokią sieną sudaro gerokai daugiau medžiagų: mūras (plytų ar blokelių), šilumos
izoliacija, apsauga nuo vėjo (vėdinamosiose sienose), tvirtinimo elementai ir apdaila. Todėl norint, kad moderni siena būtų nedegi ir ilgaamžė, visų ją sudarančių medžiagų pasirinkimas yra ypač svarbus.

Neorganinė žaliava

„Paroc" akmens vata ir plytos ar blokeliai yra pagaminti iš neorganinės kilmės, todėl viena kitą papildančių medžiagų. Keramikos, silikato, akytojo betono, keramzitbetonio plytų ar blokelių mūras yra neorganinės kilmės medžiaga, gaminama iš gamtoje natūraliai randamų žaliavų: molio, kalkių, smėlio ir vandens.
„Paroc" akmens vata taip pat yra gaminama iš natūraliai gamtoje randamų vulkaninės kilmės uolienų: bazalto, gabro, olivino ir dolomito. Tad šios medžiagos puikiai papildo viena kitą. Nedegi mūro siena ir nedegi akmens vatos plokštė – tai svarbiausios sienos dalys. Jos dažniausiai yra mažai matomos ar iš viso nematomos, tačiau jų teikiama nauda juntama visą pastato gyvavimo laiką.

Nedegi medžiaga

Medžiagos degumo savybės priklauso nuo žaliavos, iš kurios ji gaminama. Kaip jau minėta, keramikos, silikato, akytojo betono ar keramzitbetonio mūro sienos yra iš nedegių plytų ar blokelių, tad jos yra nedegios ir atitinka A1 degumo klasę. Kai sienos apšiltinamos degiomis medžiagomis, jos klasifikuojamos B s-1 d0 ar net žemesne gaisrine klase. Todėl norint, kad ir apšiltinta mūro siena atitiktų saugiausią ugnies požiūriu A1 klasę, reikia rinktis nedegią šilumos izoliaciją bei nedegias sienos apdailos medžiagas.
„Paroc" akmens vata, kuri gaminama iš nedegios žaliavos – uolienų, pasižymi itin aukšta (apie 1 000 °C) lydymosi temperatūra. Todėl jos gaminiai, nepadengti jokia danga, yra priskiriami saugiausiai A1 degumo klasei.

Ilgaamžiškumas

Taisyklingai įrengtos mūro sienos ilgaamžiškumas nekelia abejonių ir tai yra, ko gero, vienas svarbiausių kriterijų mūrą pasirenkant kaip laikančiąją sienos konstrukcijos dalį. Visos sienos ilgaamžiškumui didelės įtakos turi visos tokioje konstrukcijoje panaudotos medžiagos, taip pat ir šilumos izoliacija. Akmens vatos pagrindinės savybės – šilumos laidumas ir degumas – laikui bėgant taip pat nesikeičia, todėl sienose sumontuota akmens vatos šilumos izoliacija savo funkciją atlieka tol, kol stovi pastatas.
Statybos metu dėl technologinių procesų ir gamtinių sąlygų mūro sienoje susikaupia nemažai drėgmės. Sieną apšiltinus vandens garams laidžiomis medžiagomis, per pirmąjį šildymo sezoną ji išdžiūsta. Jei termoizoliacinė medžiaga yra mažai laidi vandens garams, tai tam tikromis sąlygomis iš patalpų pro sieną migruojanti drėgmė gali kauptis prieš termoizoliacinę medžiagą esančiame sienos sluoksnyje. Dėl to pablogėja sienos šilumos izoliacijos savybės, sumažėja kai kurių sienos medžiagų stipris, didėja deformacijos. Visa tai kenkia pastato konstrukcijoms, sumažėja jų ilgaamžiškumas.

Kvėpuojančios ir sausos sienos

„Paroc" akmens vatos gaminiai gerai praleidžia vandens garus. Tai reiškia, kad sienų šiltinimo ar pastatų eksploatavimo metu į akmens vatą patekusi drėgmė laisvai juda į išorę ir pasišalina per sienos apdailą arba vėdinamąjį oro tarpą, tad sienos visada bus sausos ir šiltos. Žmonės tai vadina kvėpuojančiomis sienomis. Vandens garų judėjimas nekeičia akmens vatos šiluminių ir eksploatacinių savybių. Tai labai svarbu užtikrinant pastato konstrukcijų ilgaamžiškumą ir geresnes patalpų mikroklimato sąlygas.
Individualių namų sienoms šiltinti Lietuvoje plačiai paplitusi tinkuojamoji sistema, kai prie mūro sienos klijuojama šilumos izoliacija, ant kurios yra įrengiama tinko apdaila. Tokioje sistemoje šilumos izoliacijos matmenų stabilumas tampa ypač svarbus.
Pastato sienos vasaros metu nuo saulės įkaista iki 70 °C ir daugiau. Jei šilumos izoliacija deformuojasi dėl temperatūros pokyčių, tai tinko apdailos sluoksnis gauna papildomų įtempių, o laikui bėgant jame gali atsirasti plyšių, į kuriuos gali patekti vanduo. Per keletą tokių atšalimo–atšilimo ciklų (žiema–vasara) tinko sluoksnis suaižės, per atsiradusius plyšius tarp šilumos izoliacijos plokščių padidės šilumos nuostoliai. „Paroc" akmens vatos plokštės yra stabilių matmenų, veikiamos temperatūros, jos nesideformuoja ir išlaiko savo formą. Ši išskirtinė akmens vatos gaminių savybė leidžia pasirinkti ir tamsių spalvų tinko apdailą.
Eksploatuojant pastatą, dėl temperatūros pokyčių tarp šilumos izoliacijos plokščių neatsiras plyšių, tinko sluoksnis išlaikys pradinę būklę.

„Paroc Linio 80" šilumos izoliacija

Tinkuojamųjų sienų šilumos izoliacijai rekomenduojama naudoti vertikaliai orientuotųjų plaušų plokštes „Paroc Linio 80". Jų storis gali būti iki 450 mm, tad jos puikiai tinka ne tik B, bet ir A ar aukštesnės klasės pastatų sienoms šiltinti. Šios plokštės yra sertifikuotos ir įtrauktos tarp populiariausių tinkuojamųjų fasadų sistemų, turinčių Europos techninius įvertinimus ir ženklinamų CE ženklu. Šiltinimo sistemos su vertikaliai orientuotųjų plaušų plokštėmis jau kelis dešimtmečius yra plačiai naudojamos Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje.
Vertikaliai orientuotųjų plaušų plokštės prie šiltinamo paviršiaus yra klijuojamos visa plokštuma. Tai pagerina sienos sandarumą ir užtikrina termoizoliacinio sluoksnio bei sienos vientisumą. Be to, jų nereikia mechaniškai tvirtinti, o tai leidžia sumažinti darbų trukmę, darbo sąnaudas bei kainą.
Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, stabilių matmenų, laiko patikrinta efektyvi šilumos izoliacija iš akmens vatos – puikus pasirinkimas mūro sienoms šiltinti.

KODĖL TINKUOJAMOSIOMS SIENOMS VERTA RINKTIS „PAROC LINIO 80":
• kvėpuoja;
• tinka statant B, A, A+ ir A++ energinio
naudingumo pastatus;
• tamsių spalvų panaudojimo galimybė;
• finansiškai patrauklus sprendimas;
• sertifikuota sistema;
• patikima ir laiko patikrinta sistema.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Užbaigiant statybą reikės pateikti ir statinio techninį pasą

  Statytojams žinotina, kad jau nuo birželio 1 dienos kartu su prašymu išduoti statybos užbaigimo aktą ar patvirtinti deklaraciją apie statinio statybos užbaigimą bus privalu pateikti ir statinio techninį pasą (techninę apskaitos kortelę) ar pastato techninį-energetinį pasą.

 • Darbuotojai ir toliau mirtinai susižaloja krisdami iš aukštai

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad kovo 6 dienos ryte iš policijos buvo gautas pranešimas apie Švenčionių rajone esančiame Švenčionėlių miestelyje UAB „Žeista“ statybvietėje mirtinai sužalotą žmogų. Darbo inspektorius, nuvykęs į nelaimės vietą, nustatė, kad asmuo nuo renovuojamo daugiabučio pastolių nukrito (galimai dėl sveikatos sutrikimo) pro užlipimo kopėčiomis angą iš dviejų metrų aukščio ir žuvo.

 • Statybose keliamo triukšmo kontrolę atlieka savivaldybės

  Triukšminga statybinė technika priverčia šokti iš lovos? Statybininkai vakarais ar savaitgaliais kaukši plaktukais? Neretai tokiais skundais į įvairias institucijas, įskaitant ir Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI), kreipiasi gyventojai. Tačiau VTPSI specialistai, kontroliuojantys statybos teisėtumą, neturi įgaliojimų veikti triukšmo valdymo srityje.

 • Nedidelio namo statybai kaime irgi jau reikalingas leidimas

  Nuo kitų metų sausio 1 dienos įsigaliojus naujajam Statybos įstatymui ir jo nuostatas detalizuojantiems statybos techniniams reglamentams, prievolė gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) taikoma statant nedidelį gyvenamąjį namą ir ne miesto ribose. Suprojektuotas ir pastatytas pastatas taip pat turi atitikti ir energinio naudingumo reikalavimus.

 • Grįžti iš darbo gyvam ir sveikam – ne žmogaus laimė, o jo teisė

  Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Utenos skyriuje niekada netrūksta žmonių, nuolat skamba telefonai. „Utenos dienos" žurnalistai pastebėjo, kad pokalbiai su interesantais dažniausiai būna ilgi. Skyriaus specialistai teigė, kad įsigilinti į žmonių problemas nėra paprasta. Kartais žmogui atrodo viskas aišku, jis teisus, tik kažkas nenori daryti to, ką privalo daryti. Deja, kartais įstatymai įvykius, situacijas, žmonių darbo santykius traktuoja kitaip, o įstatymas visada teisus. Tačiau VDI Utenos skyriaus vedėjas, vyriausiasis darbo inspektorius Sigitas Mikučionis teigė, kad žmogus visada turi teisę išsiaiškinti viską iki galo. Ypač jei paliečiamos tokios problemos, kaip nelaimingi atsitikimai darbe ar darbo santykių tarp darbdavio ir darbuotojo peripetijos.

 • Naujai statomiems namams nuo lapkričio 1 dienos – nauji reikalavimai

  Aplinkos ministerija primena, kad nuo lapkričio 1 dienos bus taikomi A klasės energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams. Šio reikalavimo privalu laikytis, jeigu prašymas išduoti leidimą statyti naują statinį ar rašytinį įgalioto valstybės tarnautojo pritarimą statinio projektui pateiktas po lapkričio 1 dienos. Tuo atveju, kai statybą leidžiantys dokumentai neprivalomi, – jeigu statybos darbai pradėti po š. m. lapkričio 1 d. Svarbiausia – prašymo pateikimo, o ne leidimo išdavimo data.

 • Statybininkų dieną – apie nuveiktus ir būsimus darbus

  Šeštadienį, kaip ir kasmet antrąjį rugsėjo šeštadienį, šalies statybininkai pažymės savo profesinę šventę. Statybininkų diena Lietuvoje minima nuo 2000-ųjų.

 • Trumpėja kelias gauti specialiuosius reikalavimus statinio projektui rengti

  Nuo kitų metų sausio 1 d., įsigaliojus naujos redakcijos Statybos įstatymui, statytojams sutrumpės kelias gauti specialiuosius architektūros, paveldosaugos ir saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimus statinio projektui rengti.

 • Statybos inspektoriams dažniau tenka bausti fizinius asmenis

  Statybą kontroliuojantys Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnai per šių metų pirmą pusmetį surašė 206 administracinio teisės pažeidimo protokolus. Už statybą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimus nubaustas 181 fizinis asmuo ir 25 juridinio asmens statusą turintys statybos dalyviai.

 • Saugomam gamtos paveldui priskirti 78 nauji objektai

  Patikslintame valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąraše, kurį neseniai patvirtino aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, – 78 nauji geologiniai, hidrogeologiniai ir botaniniai objektai. Šis sąrašas yra tikslinamas kasmet.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6940
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:33521
Šį mėnesį apsilankė:33521
Viso (nuo 2015-02-16):13835083
Šiuo metu naršo:
159
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!