Karjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas
VerslasKarjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas
2019 birželio 25, Antradienis 11:38

Karjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas

Karjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas

Pastaruosius kelerius metus „Utenos trikotažas“ nuosekliai auga. Aukštyn stiebiasi tiek eksporto, tiek mažmeninės prekybos rodikliai. Tikslingos investicijos į ekologišką ir tvarią gamybą leido bendrovei suformuoti solidų tarptautinių užsakovų portfelį, o „Utenos trikotažo“ kuriami prekių ženklai – pelnyti sąmoningų pirkėjų pagarbą. Stabilus bendrovės augimas atvėrė daugiau galimybių investuoti į svarbiausią kiekvienos organizacijos sėkmės faktorių – darbuotojus.

Darbo aplinką ir sąlygas prižiūri tarptautinė organizacija

Šių metų pradžioje „Utenos trikotažui" buvo suteiktas bene griežčiausias tarptautinis socialinės atsakomybės sertifikatas, patvirtinantis bendrovės darbo aplinkos kokybę. Šio standarto tikslas – užtikrinti etišką darbdavystės praktiką, kuri remiasi Tarptautinėmis darbo organizacijos konvencijomis, Pasauline žmogaus teisių deklaracija, Jungtinių Tautų konvencijomis ir tarptautiniais susitarimais. Kitaip tariant, standarte įvardyti reikalavimai darbdaviui yra gerokai platesni, nei reikalaujama mūsų šalies Darbo kodekse.
„Šį sertifikatą Lietuvoje turi vos devynios įmonės, o tekstilės sektoriuje esame viena iš dviejų bendrovių, kurios ryžosi šiam įsipareigojimui. Paprastai kalbant, tai įrodymas, kad bendrovė vykdo socialiai atsakingą ir tvarų verslą̨, sąžiningai ir atsakingai moka atlygį, užtikrina saugią, motyvuojančią darbo aplinką, laikosi lyčių lygybės, nediskriminavimo įsipareigojimų, leidžia laisvai veikti darbuotojų profesinei sąjungai ir skatina aktyvų dialogą tarp įmonės vadovybės ir darbuotojų", – sakė „Utenos trikotažo" personalo vadovė Sandra Vireikytė.

Per 2018 m. atlyginimai augo 15 proc.

Augančios veiklos apimtys skatina stiprinti ne tik gamybos technologijas, bet ir bendrovės kompetencijas – investuoti į kvalifikuotų darbuotojų išlaikymą ir pritraukimą, ugdymą bei darbo aplinkos gerinimą. Per 2018 m. atlyginimai „Utenos trikotaže" vidutiniškai augo 15 proc., šiemet taip pat prognozuojamas panašus augimas.
„Šiuo metu vidutinis „Utenos trikotažo" darbo užmokestis yra aukštesnis nei bendras Utenos regiono vidurkis. Minimalų atlygį mūsų bendrovėje gauna tik labai nedidelė darbuotojų dalis – tai susiję su nekvalifikuotos darbo jėgos poreikiu, atliekant nesudėtingas gamybines operacijas. Specialistams sukurta motyvuojanti atlygio sistema, sudarant sąlygas uždirbti daugiau, priklausomai nuo atlikto darbo bei prisiimtų atsakomybių organizacijoje", – pasakojo S. Vireikytė.
Kaip teigė bendrovės personalo vadovė, atlyginimų dydžių klausimais dažniausiai kalbama su siuvimo cecho darbuotojais. Čia dirba skirtingos kvalifikacijos darbininkai – siuvimo amato besimokantys darbuotojai ir didelę patirtį turintys profesionalūs siuvėjai. Našiausi „Utenos trikotažo" siuvėjai gali didžiuotis 1000–1300 Eur atlyginimu. Tokie pavyzdžiai šiuo metu sudaro apie 10 proc., tačiau jų vis daugėja. „Kaip ir kiekviename darbe, atlygis priklauso nuo turimų įgūdžių ir darbo rezultatų. Pas mus įsidarbinę siuvėjai be patirties maždaug per metus įgauna reikiamų įgūdžių, žinoma, jei patys nestokoja motyvacijos tobulėti, ir tai turi įtakos jų atlygio pokyčiams. Be to, įgytas amatas išlieka visam gyvenimui, o profesionalus amato išmanymas šiais laikais vis labiau vertinamas visame pasaulyje", – pridūrė S. Vireikytė.

Dėmesys darbuotojų savijautai gerinti

Kaip patvirtina moksliniai tyrimai – pasitenkinimas darbo vieta priklauso ne tik nuo atlygio dydžio. Ne ką mažiau svarbūs ir kiti faktoriai: darbo aplinka, socialinės garantijos, papildomos naudos. Šioje srityje „Utenos trikotažas" taip pat nuolat diegia naujas priemones, prieinamas visiems darbuotojams.
„Darbo aplinką mūsų įmonėje reikšmingai patobulino pasirengimas minėtam socialinės atsakomybės standartui diegti. Be to, nuolat ieškome naujų būdų, kaip puoselėti kolektyvo tarpusavio ryšį ir vidinę kultūrą, tai yra labai svarbu. Daug dėmesio skiriame geros savijautos iniciatyvoms. Šiemet Motinos dienos proga fabriko moterims, kurios sudaro bene 80 proc. viso kolektyvo, padovanojome galimybę nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio. Sulaukėme net 296 norinčiųjų!" – pasakojo S. Vireikytė.
Svarbu paminėti, kad „Utenos trikotažo" darbo aplinka fabriką primena tik dėl gausybės gamybos skyriuje esančių įrengimų, tačiau kitaip nei daugelyje pramonės įmonių, čia nėra triukšmingos darbo aplinkos ar nemalonių kvapų. Darbo vietos – visapusiškai saugios ir nekenksmingos, ergonomiškos, patalpose palaikoma palanki temperatūra, nevaržo nepatogios uniformos ar pirštinės. Pastaruoju metu gamykloje vyksta remonto darbai – atnaujinami kabinetai, bendros erdvės.

Laukia ne tik siuvėjų

„Utenos trikotaže" dirba beveik 800 darbuotojų, iš kurių bene trečdalis – siuvėjai. Akivaizdu, kad siuvėjai bendrovei bus reikalingi tol, kol ji gyvuos. Šiuo metu „Utenos trikotažas" galėtų iškart priimti 40 profesionalių siuvėjų. Tai profesija, kurios greičiausiai niekada nepakeis robotai, todėl tokioje darbo vietoje nereikės nerimauti dėl jos ateities.
Vis dėlto „Utenos trikotažas" nėra tik siuvykla – bendrovė aktyviai diegia naujas technologijas, stiprina savo laboratoriją, kurioje gimsta medžiagos iš sojos ar jūros dumblių, todėl savo karjerą čia gali sėkmingai kurti inžinieriai, technologai, konstruktoriai, gamybos įrenginių operatoriai, technikai ir kitų sričių specialistai.
„Darbo pokalbių ir verslo susitikimų-ekskursijų metu tenka sulaukti nuostabos, kad mūsų įmonės gamybos procesą sudaro ne tik siuvimas ir kad vykdomai veiklai reikalingas platus įvairių sričių specialistų spektras – esame vienas didžiausių ir moderniausių fabrikų Vidurio ir Rytų Europoje, kuriame gimsta pasaulinio pripažinimo sulaukiančios inovacijos. Taip, siuvėjai mums yra labai svarbūs ir mes visada jų laukiame, tačiau mūsų įmonėje savo profesines ambicijas gali realizuoti ir kiti profesionalai. Tai ypač aktualu aukštesnės kvalifikacijos darbuotojams, kurie karjeros galimybių dažnai ieško didžiuosiuose Lietuvos miestuose, nors galimybių yra čia pat, Utenoje", – teigė S. Vireikytė.

„Utenos trikotažo" inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bendrovė „Utenos trikotažas“ – tarptautinių verslo apdovanojimų nugalėtoja

  SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ prestižiniuose tarptautiniuose verslo apdovanojimuose „European Business Awards“ pripažinta nacionaline nugalėtoja socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos kategorijoje. Šiuo metu su kitais Europos verslo lyderiais bendrovė rungiasi paskutiniame konkurso etape dėl galimybės šioje srityje būti pripažinta geriausia visame Senajame žemyne.

 • „Utenos trikotažas“ imasi miesto bitininkystės – ant savo stogo įkurdino bičių šeimas

  Siekiant prisidėti prie pasaulyje nykstančių bičių išsaugojimo, „Utenos trikotažas“ prisijungė prie SBA grupės iniciatyvos ir savo teritorijoje apgyvendino dvi bičių šeimas. Bitės įkurdintos ant vieno iš įmonės pastatų stogo.

 • Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką

  Kovo 1 dieną „Utenos trikotažui“ suteiktas socialinės atsakomybės SA8000:2014 sertifikatas. Naujausios standarto versijos sertifikatu gali didžiuotis vos aštuonios Lietuvos įmonės ir tik dvi iš jų veiklą vykdo tekstilės srityje. Šis socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotažui“ nėra naujiena – dar 2006 metais bendrovei pirmajai šalyje buvo suteiktas šis reikšmingas tarptautinis socialinės atsakomybės įrodymas.

 • Paryžiuje pristatys uteniškių gaminius iš sojos medžiagos

  Šią savaitę Paryžiuje prasidėjusi moterų mados savaitė į šį miestą du kartus per metus sukviečia įtakingiausius mados kūrėjus, mados verslo atstovus ir ryškiausius mados gerbėjus iš viso pasaulio. Bendrovės „Utenos trikotažas“ valdomo prekių ženklo „About“ komanda taip pat ruošiasi vykti į Europos mados sostinę ir ten pristatyti pasaulyje dar retai sutinkamą naujovę – gaminius iš sojos medžiagos.

 • Utenoje atsinaujino „Utenos trikotažo“ parduotuvė: pirkėjams siūlomos ir medžiagos

  Daugiau nei 20 metų veikianti „Utenos trikotažo“ parduotuvė nuo šiol lankytojus pasitinka atsinaujinusi – ji tapo erdvesne, todėl pirkėjams bus siūlomas platesnis produkcijos asortimentas. Parduotuvės naujiena – prekyba kokybiškomis „Utenos trikotažo“ pagamintomis medžiagomis.

 • „Utenos trikotažo“ įmonių grupės pelnas augo beveik trigubai

  AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per šių metų pirmąjį pusmetį uždirbo 0,6 mln. Eur ikimokestinio pelno, pardavimus augino 26,1 proc.
  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per pirmąjį šių metų pusmetį pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 14,6 mln. Eur, t. y. 26,1 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2017 metais. Bendrovės „Utenos trikotažas" pajamos pirmąjį 2018 m. pusmetį siekė 13,0 mln. Eur, lyginant su tuo pačiu metu pernai, jos augo 32,3 proc.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupės eksportas augo beveik 10 procentų

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per pirmus tris 2017 m. ketvirčius eksporto apimtis išaugino 9,7 proc., t. y., iki 14,3 mln. eurų. Įmonių grupė eksportavo net 77,1 proc. pagaminamos produkcijos, o didžiausia Lietuvoje pagamintos produkcijos paklausa fiksuojama Skandinavijos regione.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per pirmąjį metų pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur ikimokestinio pelno

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per 2017 m. pirmąjį pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur pelno iki mokesčių. Tai yra 13,7 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Įmonių grupės EBITDA per pirmuosius šešis 2017 m. mėnesius sudarė 682 tūkst. Eur ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m., keitėsi nežymiai. „Utenos trikotažo" įmonių grupei priklauso bendrovės „Utenos trikotažas", „Šatrija", „Gotija" ir „Mrija" (Ukraina), įmonių grupė yra SBA koncerno dalis.

 • Bendrovė „Utenos trikotažas“ investuoja ne tik į gamybos technologijas, bet ir į darbuotojus

  Utenoje veikianti ir Lietuvos vardą pasauliniu mastu garsinanti bendrovė „Utenos trikotažas" šiemet mini 50 metų veiklos jubiliejų. Pusamžio slenkstį tekstilės gamintoja žengia fiksuodama nuoseklų augimą ir planuoja, kad 2017 metai taip pat bus sėkmingi. Apie teigiamus pokyčius ir ateities perspektyvas pasakojo „Utenos trikotažo" generalinis direktorius Algirdas Šabūnas.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė uždirbo 1,2 mln. Eur pelno iki mokesčių

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" 2016 metais uždirbo 1,2 mln. Eur pelno iki mokesčių. 2015 metais grupė patyrė 0,3 mln. Eur ikimokestinių nuostolių. Įmonių grupės EBITDA 2016 m. sudarė 2,2 mln. Eur, kai 2015 metais EBITDA siekė 1,0 mln. Eur. „Utenos trikotažo" įmonių grupei priklauso bendrovės „Utenos trikotažas", „Šatrija", „Gotija" ir „Mrija" (Ukraina), įmonių grupė yra SBA koncerno dalis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6418
Vakar apsilankė:9112
Šią savaitę apsilankė:15530
Šį mėnesį apsilankė:138606
Viso (nuo 2015-02-16):11109337
Šiuo metu naršo:
87
2019-09-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!