„Utenos trikotažo“ įmonių grupės pelną ženkliai išaugino eksportas
Verslas„Utenos trikotažo“ įmonių grupės pelną ženkliai išaugino eksportas
2018 spalio 31, Trečiadienis 09:28

„Utenos trikotažo“ įmonių grupės pelną ženkliai išaugino eksportas

„Utenos trikotažo“ įmonių grupės pelną ženkliai išaugino eksportas

Tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per devynis šių metų mėnesius pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 23,7 mln. Eur, t. y. 28 proc. daugiau nei prieš metus, kai grupės pardavimai siekė 18,5 mln. eurų.

Bendrovės „Utenos trikotažas" prekybos apimtys taip pat augo – pardavimų pajamos trečio metų ketvirčio pabaigoje siekė 21,2 mln. eurų, lyginant su tuo pačiu metu 2017 m. – beveik trečdaliu (32,5 proc.) daugiau.
Beveik trigubai augo ir grupės pelnas prieš mokesčius – per devynis 2018 m. mėnesius grupė uždirbo 1,18 mln. Eur ikimokestinio pelno, kai 2017 m. jis siekė 420 tūkst. eurų. Grupės EBITDA šiemet siekė 1,87 mln. Eur arba 56,2 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2017 metais.

Augo eksportas pagrindiniuose pardavimų regionuose

Grupės eksportas per tris šių metų ketvirčius augo 38,4 proc. iki 19,7 mln. Eur, tuo tarpu bendrovė „Utenos trikotažas" eksporto pajėgas stiprino dar labiau – tarptautinei rinkai prekių ir paslaugų parduota už 18,3 mln. Eur arba 40,5 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Bendras grupėje pagaminamos produkcijos eksportas sudarė 83,4 proc. visų grupės pajamų.
Vokiškai kalbančiose šalyse (Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje) fiksuotas 33,4 proc. augimas – į didžiausią pardavimų regioną per 2018 m. devynis mėnesius iškeliavo produkcijos už 10,6 mln. eurų. Skandinavijoje grupės pardavimai išaugo 42 proc.
Augimas fiksuotas visuose „Utenos trikotažo" įmonių grupės verslo segmentuose. Užsakomųjų trikotažo gaminių pardavimai šoktelėjo 38 proc. iki 18,6 mln. Eur, nuosavi prekės ženklai – UTENOS ir ABOUT – dėl didėjančių eksporto apimčių augo 1,5  proc. iki 2,6 mln. Eur, o AB „Šatrija" funkcinių-techninių drabužių gamybos paslaugų pardavimai padidėjo 0,7 proc. iki 2,4 mln. eurų.

Daugiau dėmesio gamybos procesų tobulinimui ir darbuotojams

„Mūsų strategija – gaminti aukščiausios kokybės produkciją ir užtikrinti atsakingą požiūrį į bendrovės veiklos poveikį aplinkai bei vartotojui – atitinka pasaulines tendencijas, todėl sparčiai auga tiek esamų, tiek naujų klientų užsakymų apimtys. Įdirbis ir palanki situacija rinkose leidžia tikėtis tolesnio augimo. Didžiausi iššūkiai – sparčiai augančių užsakymų gamybos procesų suvaldymas bei reikšmingai augančios darbo užmokesčio sąnaudos. Todėl šiuo metu orientuojamės į gamybos procesų tobulinimą, naujų technologijų taikymą, darbuotojams siūlomas papildomas vertes ir motyvuojančią vidinę kultūrą", – komentuoja „Utenos trikotažo" generalinis direktorius Algirdas Šabūnas.

„Utenos trikotažo" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • „Utenos trikotažo“ gaminys pelnė sidabro medalį

    Kasmetiniame „Lietuvos metų gaminio“ konkurse bendrovės „Utenos trikotažas“ valdomo prekių ženklo „About“ produktas – ekologiška Tencel pluošto ir Merino vilnos liemenėlė – buvo įvertintas sidabro medaliu. Tai ne pirmas apdovanojimas, kurį „Utenos trikotažas“ pelno dėl savo išskirtinio dėmesio ekologiškai gamybai. Tekstilės inovacijos ir ypatingas dėmesys aplinkosaugai pastaraisiais metais dominuoja tekstilės pramonės ateities prognozėse.

  • Per penkiasdešimt metų darbas tapo antrais namais

    Iš visų pasaulio tautų tikriausiai tik japonai yra linkę dirbti toje pačioje darbovietėje visą gyvenimą, ligi pat pensijos. Tačiau, pasirodo, yra tokių ir lietuvių, ir net uteniškių. Akcinė bendrovė „Utenos trikotažas“ pernai atšventė savo veiklos penkiasdešimtmetį, o šių metų liepos 9 dieną sukako lygiai 50 metų nuo tos dienos, kai šios įmonės darbuotoja Aldona Indrašienė pirmą sykį peržengė savo pirmos ir vienintelės darbovietės slenkstį. Šia proga moterį sveikino ne tik įmonės vadovai bei kolegos, bet ir SBA koncerno prezidentas Arūnas Martinkevičius bei valdybos pirmininkas Gintautas Rudis, padėką atsiuntė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:42
Vakar apsilankė:7456
Šią savaitę apsilankė:27727
Šį mėnesį apsilankė:14617
Viso (nuo 2015-02-16):14038609
Šiuo metu naršo:
91
2020-07-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!