VerslasLaidinis telefonas virsta šviesolaidiniu internetu
2018 vasario 21, Trečiadienis 08:46

Laidinis telefonas virsta šviesolaidiniu internetu

Laidinis telefonas virsta šviesolaidiniu internetu

Didžiausia šalies telekomunikacijų bendrovė „Telia“ pirmoji Baltijos ir Šiaurės šalyse savo tinkle pradėjo diegti įrangą, kuri žmonėms leis net ir variniais laidais naudotis šviesolaidinio interneto spartai prilygstančiu ryšiu. „Super VDSL“ vadinama technologija suteikia galimybę varinėmis linijomis pasiekti iki 250 Mb/s spartą.

Stabilus internetas – visiems
Alchemikai šimtus metų bandė paprastus metalus paversti auksu, tačiau paaiškėjo, kad tai neįmanoma. Vis dėlto telekomunikacijų pasaulyje – tai gali nutikti. Nuo šiol tuo gali įsitikinti privatūs ir verslo klientai, kurių gyvenamąsias ar darbo patalpas pasiekia tik fiksuoto telefono linija.

„Lietuvoje „Telia“ turi šviesolaidinio ir mobiliojo interneto tinklą, kurio mums pavydi net Vakarų valstybės. Tačiau vis dar yra nemažai žmonių, kurių namus pasiekia tik fiksuoto telefono ryšys. Nuo šiandien mūsų siūloma „Super VDSL“ technologija leis žmonėms turėti įspūdingos spartos ir stabilų internetą net ir variniais laidais. Tai ypač aktualu žmonėms, gyvenantiems nuosavuose namuose mažesniuose miestuose ar gyvenvietėse“, – sakė „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Anūkėlis apsidžiaugtų
Kalbant žmonėms suprantama kalba tai reiškia, kad nuo šiol ir varinis telefono laidas gali tapti plačiais vartais į patogesnį gyvenimą ir leisti žmonėms neribotai naršyti internete, žiūrėti išmaniąją televiziją, „YouTube“ įrašus ar žaisti kompiuterinius žaidimus. „Jei lėtas senelių internetas buvo priežastis nevasaroti kaime, nuo šiol tokio pasiteisinimo gali ir nebelikti“, – juokavo A. Šemeškevičius.

Esminis „Super VDSL" technologijos privalumas, palyginti su 4G mobiliuoju internetu, yra toks, kad interneto greitaveika nepriklauso nei nuo oro sąlygų, nei nuo prie bazinės stoties prisijungusių vartotojų skaičiaus.

Kokią interneto spartą su S-VDSL technologija gali turėti žmonės, priklauso nuo vieno dalyko: varinio laido ilgio, kuris jungia namus su „Telia" pastote. Jei laidas trumpesnis nei 700 metrų, duomenų atsiuntimo greitis sieks iki 250 Mb/s, o jei atstumas siekia 700–1200 metrų, sparta bus iki 100 Mb/s. Maksimalus duomenų išsiuntimo greitis abiem atvejais siekia 56 Mb/s.

Įrenginėjama etapais visoje šalyje
Šių metų pradžioje etapais skirtinguose Lietuvos vietose pradėta diegti „Super vario" įranga suteiks galimybių naudotis didele interneto sparta daugiau kaip 70 tūkst. „Telia“ DSL linijas turinčių gyventojų ir įmonių.

Naują technologiją gali išbandyti ir užsisakyti tiek esami, tiek nauji „Telia" privatūs ir verslo klientai, turintys technines galimybes. Viskas, ko reikia, kad ši technologija veiktų, yra tik tinklo įrangos pakeitimas „Telia" tinkle, o pas žmones namuose atnaujinant maršrutizatorius.

Šiuo metu „Super VDSL" technologija jau diegiama Alytuje, Anykščiuose, Ariogaloje, Biržuose, Elektrėnuose, Ignalinoje, Jonavos rajone, Kauno rajone Vandžiogalos miestelyje, Prienuose, Radviliškyje, Raseiniuose, Šakiuose, Trakuose ir Trakų rajone, Ukmergėje, Utenoje, Tauragėje ir Vievyje. Artimiausiu metu ji bus pasiūlyta Kretingos, Palangos, Priekulės ir Salantų gyventojams, o iki metų pabaigos „Telia" siūloma „Super VDSL" technologija bus prieinama daugelyje Lietuvos miestų ir gyvenviečių.

Vartotojams, kurių namus pasiekia fiksuoto ryšio linija, bet jie kol kas negali pasinaudoti „Super VDSL“ paslauga, „Telia“ siūlo užsisakyti hibridinio tipo internetą, kuris interneto greitį padidina iki 100 Mb/s.

Daugiau informacijos apie „Telia“ internetą visada galima gauti paskambinus klientams nemokamu telefonu 1817, užsukus į svetainę www.telia.lt arba tiesiog užėjus į artimiausią „Telia“ saloną Jūsų mieste.

„Telia“ inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Mokslams pasiruošta: tokių rinkinių norės visi!

  Internetas vos pūškuoja, kol kompiuteris užsikrauna, spėji ir arbatos užsikaisti, o skilusį telefoną baisu glausti prie ausies. Gal dar pakentėtum, bet metas grįžti į mokyklą – referatai, kontroliniai ir namų darbai nelauks. Tik be panikos: „Telia“ taškosi tokiais pasiūlymais, kokių jau seniai nebuvo!

 • Tai įvyko: „Telia“ išmaniąją TV nuo šiol gali žiūrėti visi

  „Telia“ išmaniosios televizijos paslaugų kainodara tapo dar patrauklesnė ir lengvai prisitaiko prie skirtingų poreikių. Be to, ją žiūrėti galima net atokiame vienkiemyje, kurio nepasiekia jokie laidai, mat ji veikia per sparčiausią Lietuvoje mobilųjį „Telia“ 4G LTE tinklą. Taigi nuo šiol „Telia“ išmanioji televizija yra geriausias TV sprendimas, kur begyventumėte.

 • Spartus internetas nugalėjo krepšinį

  Valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiančios Lietuvos gyventojai labiau nei mūsų krepšininkų pasiekimais pasaulyje didžiuojasi sparčiu interneto ryšiu, dėl kurio dalis apklaustų lietuvių atsisakytų greitojo maisto, alkoholio, saldumynų ar net dušo. Tačiau geroji žinia yra ta, kad dėl kokybiško „Telia“ interneto atsisakyti nereikia nieko – ir tai yra visos Lietuvos pergalė.

 • Interneto parduotuvės augimo formulė

  Visi sėkmingi verslai turi šį tą bendro. Tai – drąsus sprendimas, išskirtinė idėja. Interneto prekyboje išskirtinumas yra tiesiog būtina sąlyga, tačiau ji yra tik viena iš augimo formulės sudedamųjų dalių.

 • „Kino pavasario“ gurmanams – gardumynai iš „Telia“

  Jau daugiau kaip 20 metų pavasaris Lietuvoje neateina be „Kino pavasario“ – didžiojo ekrano meno festivalio. Tačiau kokybiškas autorinis kinas dvi savaites bus rodomas ne tik 11 šalies miestų, bet ir „Telia“ televizijoje. Net septynias išskirtines šių metų „Kino pavasario“ juostas bus galima išsinuomoti ir pažiūrėti namuose jaukiai įsitaisius pirmoje eilėje prie savo televizoriaus. Dar neturite „Telia“ išmaniosios televizijos? Ne problema – ją galite net 30 dienų bandyti nemokamai.

 • Kuo skiriasi telefonas nuo karvės, arba kodėl kartu yra geriau nei atskirai?

  Ūkiškai galvojantys žmonės žino: turint karvę, geriausia turėti ir savo pievą, ir savo tvartą. Tas pats galioja ir telefono, interneto ar televizijos paslaugoms – turėti paslaugas kartu apsimoka labiau, nei perkant jas iš skirtingų tiekėjų. Tam ir buvo sukurtas „Telia One“ – praktiškas ir populiarus telekomunikacijų bendrovės „Telia“ sprendimas esamiems ir naujiems klientams visoje Lietuvoje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5564
Vakar apsilankė:20390
Šią savaitę apsilankė:150269
Šį mėnesį apsilankė:407723
Viso (nuo 2015-02-16):13035654
Šiuo metu naršo:
156
2020-03-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!