Kompensuojamieji vaistai atpigs liepą

Kompensuojamieji vaistai atpigs liepą

Kompensuojamieji vaistai atpigs liepą

Pagal naująją vaistų kompensavimo tvarką parengtas Kompensuojamųjų vaistų kainynas įsigalios liepos 3 dieną, kurį savo įsakymu jau patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jame atsispindi gamintojų aktyviai deklaruotos mažesnės vaistų kainos, tad nuo šiol žmonės, rinkdamiesi gydytojų paskirtus kompensuojamuosius vaistus vaistinėse, turėtų sutaupyti apie 20 mln. eurų per metus, t. y. įsigyti juos trečdaliu pigiau.

Į šį kainyną įtraukti tie vaistai, kurių gamintojo deklaruota kaina Lietuvai neviršijo 10 proc. mažiausių to paties bendrinio pavadinimo vaistų referencinėse valstybėse deklaruotų kainų vidurkio.
Iš viso šiame kainyne yra 1991 prekinių pavadinimų vaistai, iš kurių – net 1 059 gamintojai jau sumažino kainas. Taip pat gamintojai iki birželio dar 23 d. gali deklaruoji nuolaidas, t. y. mažinti vaistų kainas.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dar kartą dėkoja vaistų gamintojams už geranoriškumą, supratingumą ir socialiai atsakingą požiūrį į visą sveikatos sistemą, ypač – į pacientus.
„Šis laikotarpis, kuomet vyko vaistų kainų deklaravimas, yra puikus pavyzdys, kaip siekiant bendrų tikslų – mažesnių vaistų kainų pacientams – pavyko surasti kompromisą su vaistų gamintojais ir užsitikrinti mažesnesnei iki šiol kompensuojamųjų vaistų kainas", – sakė ministras A. Veryga.
Jo teigimu, kasmet prieš įsigaliojant Kainynui žmonės nežinodami, ko tikėtis, kokių naujovių laukti, skubėdavo įsigyti vaistų. Šiais metais nereikėtų skubėti pirkti vaistų su didesnėmis priemokomis. Įsigaliojus naujam Kainynui priemokos sumažės.
Taip pat viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, neverta nuogąstauti, kad nebebus galima įsigyti įprastų vaistų. Nei viena veiklioji medžiaga nebus išbraukta iš kainyno. Visose vaistų grupėse pagal veikliąją medžiagą, stiprumą ir formą vaistai bus kompensuojami kaip ir iki šiol.
„Šiais metais į Kainyną, gamintojams nesumažinus vaistų kainų iki nustatyto lygio, nebuvo įrašyti 169 vaistai. Tačiau kitų gamintojų tos pačios veikliosios medžiagos vaistai Kainyne liko, tad žmonės tikrai galės įsigyti visų reikiamų vaistų. Net jeigu nepakliuvusių į Kainyną vaistų skaičius atrodo didelis, reikėtų žinoti, kad vaistų kaita vykdavo kiekvienais metais", – teigė viceministrė K. Garuolienė.
Populiariausi vaistai, kurių kompensuojamųjų receptų išrašoma daugiausiai, nėra išbraukiami iš Kainyno ir pacientai ir toliau galės juos vartoti, tik pacientų priemokos jiems bus ženkliai mažesnės.
Vaistų grupėse, kurias sudaro 3 ir daugiau gamintojų gaminami vaistai paciento priemokos vidutiniškai mažėja apie 3 kartus, todėl pacientai per metus sutaupys apie 20 mln. eurų. Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) sutaupys apie 9 mln. eurų per metus. Tai leis įtraukti į kompensavimo sistemą naujų, inovatyvių ir efektyvių vaistų, kurių laukia keliolika tūkstančių pacientų.

Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3363
Vakar apsilankė:12538
Šią savaitę apsilankė:27772
Šį mėnesį apsilankė:272866
Viso (nuo 2015-02-16):12323216
Šiuo metu naršo:
168
2020-01-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!