Lietuvoje pritapo geriau nei namie

Ukrainietis vartininkas Vitalijus Myrnas į Lietuvą grįžo pažaidęs gimtinėje. Pritapti Utenoje jam pavyko iš karto.

24-erių metų Utenos „Utenio“ vartininkas Vitalijus Myrnas – ukrainietis vartininkas, gimęs Poltavoje. Bet profesionalią sutartį pirmąsyk pasirašė išvykęs iš gimtosios šalies – su Estijos Talino „Levadia“. Metus praleidęs joje, atvyko į Lietuvą, kur dvejus metus saugojo Gargždų „Bangos“ vartus.
2014 ir 2015 metus V. Myrnas praleido Ukrainos pirmosios lygos Čerkasų komandoje, kuri iš pradžių vadinosi „Slavutyč“, vėliau tapo „Dnipro“. Šį pavasarį grįžo į Lietuvą. „Utenio“ vartus gina nuo A lygos pirmenybių antrojo turo ir per penkerias rungtynes praleido keturis įvarčius.

Vitalijau, kaip jūs atsidūrėte „Utenyje“?

Atvažiavau pas pažįstamą trenerį. Mes su Mindaugu Čepu jau dirbome „Bangoje“. Taip jau susiklostė situacija Ukrainoje, kad teko išsiskirti su buvusiu klubu. O čia treneris pakvietė ir aš atvažiavau.

„Utenyje“ ilgai adaptavotės?

Ne, jokių problemų nekilo. Jau per pirmąsias rungtynes pasijaučiau puikiai. Juolab, kad komandoje – dar du vaikinai iš Ukrainos, tad prigyti čia tikrai nebuvo sunku.
Pagaliau iškovojote pirmąją pergalę. Ar po rungtynių su „Stumbru“ komandos ir jūsų paties nuotaika pasikeitė?
Taip. Nuotaika po pirmosios pergalės yra pakili. Manau, kad toliau mums viskas klostysis gerai.

Kur jūs gyvenate?

Gyvenu Utenoje, klubo bazėje, kur ir kiti futbolininkai gyvena. Kol kas esu vienas. Mergina gyvena Ukrainoje. Nežinau ar pasikviesti ją čia.

Ką galite pasakyti apie patį miestą?

Utena, mano manymu, miegamasis miestelis. Ramiam gyvenimui jis yra puikus.

Dvejus metus praleidote Gargžduose. Ar pavyko bent kiek pramokti lietuviškai?

Truputį suprantu lietuviškai, tačiau kalbėti dar sunku. Tačiau nuolat bandau prisimint tai, ką išmokau ir dar daugiau išmokti čia.

„Utenio“ gynyba turbūt nėra pati blogiausia?

Taip. Juolab, kad aikštėje žaidžia vienuolika žaidėjų, o ne vienas vartininkas. Visa komanda ir padeda man apsiginti. Tai didelis gynėjų indėlis. Viską darau ne vienas, o kartu su gynėjais.

Utenos „Utenos“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Aktualijos

Featured

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas

Krašto žinios