Europos futbolo čempionatas ir įdomūs faktai apie futbolą
SportasEuropos futbolo čempionatas ir įdomūs faktai apie futbolą
2019 lapkričio 19, Antradienis 08:28

Europos futbolo čempionatas ir įdomūs faktai apie futbolą

Europos futbolo čempionatas ir įdomūs faktai apie futbolą

2020 UEFA Europos futbolo čempionatas bus jau šešioliktas Europos čempionatas, kurį stebėsime 2020 m. birželio 12 d. – liepos 12 d. Šis čempionatas iš ankstesnių išsiskirs tuo, jog pirmą kartą istorijoje futbolo čempionato varžybos vyks 12 skirtingų šalių ir 12 skirtingų stadionų. Pusfinalis ir finalas organizuojamas Londono „Wembley“ stadione. Atrankoje į čempionatą varžosi 55 rinktinės, iš kurių liks 24 komandos, dalyvausiančios šiame Europos futbolo čempionate, kuris taip pat yra ir jubiliejinis – jam bus jau 60 metų!

Europos futbolo čempionatai visuomet sulaukia didžiulio dėmesio visame pasaulyje. Kita vertus, futbolas apskritai yra viena iš pačių populiariausių sporto šakų. Lietuva taip pat nėra išimtis. TOPsport Europos futbolo čempionatas visada sulaukia nemenko žmonių susidomėjimo, kurie stengiasi nepraleisti nei vienų futbolo rungtynių. Taip pat, remiantis TOPsport lažybų bendrove, vartotojų aktyvumas ir susidomėjimas ypatingai padidėja tuomet, kai vyksta pusfinalio arba finalo rungtynės. Kaip bebūtų, Europos futbolo čempionatas nėra vienintelis, kuris sulaukia tokio didžiulio futbolo entuziastų dėmesio, todėl kalbant apie šią sporto šaką, verta pateikti daugiau įdomių detalių ir faktų.

20 įdomių faktų apie futbolo sporto šaką

1. Futbolas atsirado Kinijoje apytiksliai 476 m. pr. Kr. O tai rodo, kad ši sporto šaka turi neįtikėtinai ilgą istoriją.

2. Futbolas yra labiausiai žiūrimas ir žaidžiamas sportas visame pasaulyje. Trumpiau tariant, tai yra pati populiariausia sporto šaka (nors turbūt nemenka dalis krepšinio entuziastų manė kitaip!).

3. Tik kanadiečiai ir amerikiečiai futbolą vadina „soccer". Visose kitose pasaulio šalyse yra priimta futbolą vadinti „football".

4. Per kiekvienas rungtynes futbolininkas nubėga apytiksliai 9,65 km. Greičiausiai stebėdami rungtynes to nė nebūtumėte galėję įsivaizduoti.

5. Pradžioje krepšinis buvo žaidžiamas su futbolo kamuoliu. Žinoma, pirminės krepšinio taisyklės taip pat ganėtinai skyrėsi, o žaidėjai vargiai mušinėjo kamuolį, dažniau jį perduodami vieni kitiems.

6. Arthur Wharton yra pirmasis juodaodis profesionalus futbolininkas pasaulyje. Suprantama, kad pradžioje juodaodžiams nebuvo paprasta išsikovoti vietą ir baltaodžiams būdingas teises, todėl tai buvo pakankamai didelis įvykis futbolo pasaulyje.

7. 82% viso pasaulio futbolo kamuolių yra pagaminami Pakistane. Tikriausiai nei vienas iš jūsų nebūtumėte atspėję?

8. Futbolininkas Pele buvo pirmasis, kuris futbolą pavadinimo „nuostabiu žaidimu". Ir iš tiesų, jis buvo visiškai teisus – jau daugybę metų futbolas yra pats populiariausias sportas pasaulyje, kurį dievina milijonai žmonių.

9. Futbolo stadiono ilgis yra 105 cm, o plotis – 69 m. Tokius futbolo aikštės matmenis 2008 m. A klasės tarptautinėms varžyboms nustatė IFAB.

10. Pirmoji „Supertaurė" įvyko 1967 m. „Supertaurė" – tai kasmetinės Nacionalinės futbolo lygos atkrentamųjų varžybų finalo rungtynės.

11. Tarptautinės futbolo rungtynės trunka 90 min. Šis laikas yra padalintas į dvi rungtynių dalis po 45 min.

12. Š. Korėjos „Rungrado May Day Stadium" yra pats didžiausias futbolo stadionas pasaulyje. Žinoma, šios šalies vadovai juo gali „didžiuotis" ir „džiaugtis" tik patys.

13. Vienas iš pačių greičiausių įvarčių įvyko vos per 2,8 sekundes. Šį įvartį pelnė Ricardo Olivera 1998 m. gruodžio mėn.

14. 16 įvarčių. Būtent tiek įvarčių buvo daugiausiai pelnyta vieno žaidėjo vienose futbolo rungtynėse.

15. Iki 1913 m. vartininkai nedėvėjo skirtingų spalvų marškinėlių. Visų futbolininkų aprangos būdavo vienodos.

16. Teisėjo sprendimas futbolo rungtynių metu 1964 m. Peru sukėlė tikrą chaosą. Rungtynių metu kilo riaušės, kurios nusinešė daugiau nei 300 žmonių gyvybes, o daugiau nei 500 buvo sužeisti.

17. Pirmasis pasaulyje futbolo klubas buvo anglų „Sheffield Football Club". Jis buvo įkurtas 1857 m.

18. 1998 m. žaibas pražudė visą futbolo komandą. Ši didelė nelaimė įvyko futbolo rungtynių metu.

19. Profesionaliame futbole naudojamas futbolo kamuolys jau daugiau nei 120 metų yra visiškai toks pats. Standartai išlieka standartais. Kita vertus, šiandien būtų sunku įsivaizduoti, kad futbolo kamuolys galėtų būti mažesnis ar didesnis.

20. Neilas Amstrongas norėjo į mėnulį su savimi pasiimti futbolo kamuolį. Deja, bet NASA tam nepritarė.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Jau šią vasarą Ignalinoje bus žaidžiamas paplūdimio futbolas

  Šią vasarą Ignalinos miesto paplūdimyje prie Gavio ežero bus atidaryta paplūdimio futbolo aikštė, atitinkanti FIFA standartus. Ši idėja gimė praėjusiais metais. Tuomet Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją ir netrukus buvo sutarta dėl bendradarbiavimo.

 • „Utenio“ treniruočių planas – per naktį

  Pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija ir Lietuvoje paskelbtas karantinas tapo nemenku iššūkiu įvairių sporto šakų fizinio rengimo treneriams. Kai kuriems iš jų teko per naktį keisti ilgą laiką ruoštą pasiruošimo sezonui planą ir staigiai persiorientuoti į nuotolines treniruotes namuose. Su tuo teko susidurti „Utenos Utenio“ futbolo klubo ir akademijos fizinio rengimo vadovui ir kineziterapeutui Aurimui Tilindžiui. Utenos komandai pasiruošimo planas buvo dėliojamas pagal „Auri-Dohm“ metodologiją.

 • Sekmadienį Utenos stadione – futbolo šventė

  Po penkerių metų pertraukos Utenoje vyks didelė futbolo šventė – sekmadienį „Utenio“ stadione vyks Lietuvos futbolo federacijos taurės finalo rungtynės. Šių rungtynių laukianti Utenos futbolo bendruomenė tikisi, kad tai suteiks motyvacijos ir vietos jaunimui sportuoti.

 • Jaunųjų futbolininkų ugdymu rūpinsis danas

  Futbolo klubas „Utenos Utenis“ pasirašė dviejų metų sutartį su futbolo specialistu iš Danijos Carsten Dohm. Didelę patirtį vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo srityje sukaupęs D. Carsten tapo klubo techniniu vadovu, kuris koordinuos bei užtikrins vaikų ir jaunimo futbolo vystymo programos įgyvendinimą bei vykdymą.

 • Danas tiki Lietuvos futbolo atgimimu

  „Liverpool“ klube dirbęs Carstenas Dohmas įsitikinęs, kad futbolo ateitis – intelektualus žaidėjas. Tapti tokiais jis mokys ir Lietuvos futbolo talentus. Liepos pabaigoje–rugpjūčio pradžioje Utenoje vyks vieno geriausiųjų Danijos vaikų futbolo specialisto Carsteno Dohmo vasaros stovykla. Joje futbolo paslapčių penkias dienas semsis talentingi 14–16 metų paaugliai.

 • Merginų tikslas – garbingai sudalyvauti

  Kovo 31 dieną pirmą kartą istorijoje Utenos merginų futbolo komanda startuos aukščiausioje šalies lygoje. LMFA A lygoje debiutuosiančios FK „Utenis“ merginų komandos pagrindinis tikslas – garbingai sudalyvauti pirmenybėse ir nustebinti pačioms save.

 • UAFF taurę iškovojo Visagino komanda

  Kovo 23 dieną Molėtuose vyko Utenos apskrities futbolo federacijos salės futbolo taurės varžybos, kuriose po atkaklios kovos triumfavo visaginiečiai.

 • Utenoje lankėsi svečiai iš Švedijos ir Islandijos

  Kovo 6 dieną „Utenos Utenį“ aplankė svečiai iš Švedijos ir Islandijos futbolo klubų. Praėjusį rudenį futbolo akademijos „Utenis“ vadovas Vaidotas Rastenis kartu su futbolo klubo „Ataka" atstovais lankėsi Švedijoje ir Islandijoje, kur gilinosi į šių užsienio šalių futbolo sistemas.

 • Čempionais tapo „Ekrano“ senjorai

  Kovo 2 dieną Molėtuose finišavo Utenos apskrities futbolo federacijos senjorų salės futbolo čempionatas, kuriame triumfavo Panevėžio senjorai.

 • Naujos asociacijos siekis – nauja kokybė

  Sausio 31 dieną įsteigta nauja asociacija, vienijanti šalies vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo organizacijas. Pagrindinis naujosios asociacijos veiklos tikslas – vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo aplinkos ir veiklos sąlygų, taip pat ugdymo paslaugų kokybės gerinimas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4296
Vakar apsilankė:8089
Šią savaitę apsilankė:18854
Šį mėnesį apsilankė:29668
Viso (nuo 2015-02-16):14296828
Šiuo metu naršo:
107
2020-08-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!