Naujos asociacijos siekis – nauja kokybė
SportasNaujos asociacijos siekis – nauja kokybė
2019 vasario 01, Penktadienis 10:39

Naujos asociacijos siekis – nauja kokybė

Naujos asociacijos siekis – nauja kokybė

Sausio 31 dieną įsteigta nauja asociacija, vienijanti šalies vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo organizacijas. Pagrindinis naujosios asociacijos veiklos tikslas – vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo aplinkos ir veiklos sąlygų, taip pat ugdymo paslaugų kokybės gerinimas.

Nariai

Asociacijos steigimo iniciatoriai – „Baltijos futbolo akademija", futbolo akademija „Žalgirietis", futbolo klubas „Vilnius", futbolo mokykla „Ąžuolas", futbolo klubas „Utenis", futbolo klubas „Dainava".
Steigiamajame susirinkime buvo išrinkta devynių narių valdyba, kuri kartu su direktoriumi ir bus pagrindinis asociacijos vykdantysis organas. Į valdybą išrinkti FA „Žalgirietis", Baltijos futbolo akademija, VFA „Geležinis vilkas", FM „Ateitis" (visi – Vilnius), FM „Ąžuolas" (Kaunas), FK „Utenis" (Utena), FA „Dainava" (Alytus), Klaipėdos FA ir „Tauragės futbolas" atstovai.
Valdybos nariai naujai įsteigtos asociacijos direktoriumi išrinko futbolo klubo „Vilnius" direktorių Stasį Petrauską.
„Daugeliu atveju vykdantiems vaikų ir futbolo ugdymo veiklą šiandien tenka susidurti su tokiomis sąlygomis ir realybe, kad tikrai nesuklysiu sakydamas, jog tos sąlygos yra lyg bananų auginimas šiaurės ašigalyje tiesiog ant ledynų ir dar esant 40 laipsnių šalčio temperatūrai, – pastebėjo S. Petrauskas. – Nei viešojo sektoriaus, nei deramo Lietuvos futbolo federacijos palaikymo futbolo ugdymo įstaigos neturi. Pasišvaistoma politikų pažadais, parodomuoju aktyvaus vaikų užimtumo palaikymu ar skambiais dėmesio deklaravimo pažadais iš LFF pusės, bet dažniausiai tuo viskas ir baigiasi".
Pasak S. Petrausko, įsteigdami „Futbolo ugdymo įstaigų asociaciją" jos nariai transliuoja aiškią žinutę – vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo aplinka, šios veiklos vykdymo sąlygos turi keistis. Pradedant viešojo sektoriaus, LFF požiūriu, baigiant realiu palaikymu ir parama, nes kalbama apie brangiausią mūsų šalies turtą – vaikus, jų sveikatos būklę, aktyvų užimtumą ir žmogiškų vertybių ugdymą per vaikams organizuojamus futbolo užsiėmimus.

Prioritetinės darbų sritys

Steigiamajame susirinkime buvo patvirtintos „Futbolo ugdymo įstaigų asociacijos" prioritetinės darbų sritys. Asociacija sieks viešojo sektoriaus realios paramos didinimo vaikų futbolo ugdymui ir aktyviam užimtumui, palankesnės įstatyminės ir mokestinės bazės, didesnės įtakos LFF valdymo struktūrose ir realaus finansavimo būtent vaikų ir jaunimo futbolui perskirstant UEFA ir FIFA skiriamas lėšas.
Tarp prioritetinių veiklų nurodyta bendra rinkodara, viešieji ryšiai, rėmėjų paieška, ugdymo veiklos aplinkos teisiniai ir narių tarpusavio santykių klausimai: rekomendacijos dėl etiško jauno žaidėjų perėjimo iš klubo į klubą, kompensacijos už vaikų treniravimą iš trečių šalių, santykiai su Nacionaline akademija, kitomis trečiosiomis šalimis. Taip pat darbai ir projektai visų narių ugdymo paslaugų kokybės gerinimui: seminarai, gerosios praktikos pasidalinimo renginiai, užsienio specialistų konsultacijos, edukaciniai renginiai futbolą žaidžiančių vaikų tėvams.
Asociacijos nariai užsibrėžė aktyviai dirbti pritraukiant Europos sąjungos fondų, Kūno kultūros ir sporto departamento, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projektų lėšas.

Tikslai

Steigiamajame asociacijos susirinkime dalyvavusios organizacijos vienija per 3,5 tūkst. futbolo užsiėmimus reguliariai lankančių vaikų ir jaunimo iki 18 metų.
S. Petrauskas kaip vieną iš artimiausių tikslų įvardijo dar labiau išauginti asociacijos narių skaičių, kuris, steigėjų manymu, ateityje gali siekti ne mažiau kaip 25 narius – futbolo klubus, futbolo mokyklas, akademijas ar viešąsias įstaigas.
„Netolimoje ateityje mes vienysime organizacijas, kuriose futbolo ugdymo veikloje dalyvauja per 5–7 tūkst. vaikų, o gal net ir daugiau. Tai yra, ne mažiau nei 50–70 proc. visų Lietuvos vaikų, kurie lanko reguliarius futbolo užsiėmimus", – teigė S. Petrauskas.
Asociacijos nariais ateityje galės tapti juridiniai asmenys, kurie realiai vykdo vaikų ar jaunimo futbolo ugdymo veiklą, gaus bent vieną jau esamo nario rekomendaciją bei įsipareigos laikytis asociacijos nariui keliamų reikalavimų, vidaus tvarkų taisyklių, tam tikrų etikos normų ir moralinių vertybių.
Pasak S. Petrausko, norint pakelti vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo paslaugų kokybę, pati vaikų futbolo bendruomenė taip pat turi pasistengti.
„Turime suvokti, kad net ir sulaukę didesnio valdžios palaikymo aktyviam vaikų užimtumui, patys kaip bendruomenė, taip pat turime padaryti namų darbus, siekdami futbolo ugdymo paslaugų kokybės šuolio. Ne viskas yra tik piniginės paramos ar varganos futbolo infrastruktūros klausimas – trenerių kompetencija, vadybos kokybė ir požiūrio į klientą – tai yra, į futbolo užsiėmimus lankantį vaiką ir jo tėvus, turime pakeisti iš esmės kliento naudai. Tai įgyvendinę labai lengvai pasieksime ir pačios LFF keliamą tikslą – padaryti futbolą populiariausia sporto šaka Lietuvoje. Matydamas šiandien šios asociacijos steigiamajame susirinkime susirinkusių vaikų ir jaunimo futbolo atstovų ryžtą eiti paslaugų kokybės link, esu tvirtai įsitikinęs, jog tai – tik laiko klausimas," – optimizmo nestokojo S. Petrauskas.

„Utenos Utenio" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sekmadienį Utenos stadione – futbolo šventė

  Po penkerių metų pertraukos Utenoje vyks didelė futbolo šventė – sekmadienį „Utenio“ stadione vyks Lietuvos futbolo federacijos taurės finalo rungtynės. Šių rungtynių laukianti Utenos futbolo bendruomenė tikisi, kad tai suteiks motyvacijos ir vietos jaunimui sportuoti.

 • Jaunųjų futbolininkų ugdymu rūpinsis danas

  Futbolo klubas „Utenos Utenis“ pasirašė dviejų metų sutartį su futbolo specialistu iš Danijos Carsten Dohm. Didelę patirtį vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo srityje sukaupęs D. Carsten tapo klubo techniniu vadovu, kuris koordinuos bei užtikrins vaikų ir jaunimo futbolo vystymo programos įgyvendinimą bei vykdymą.

 • Danas tiki Lietuvos futbolo atgimimu

  „Liverpool“ klube dirbęs Carstenas Dohmas įsitikinęs, kad futbolo ateitis – intelektualus žaidėjas. Tapti tokiais jis mokys ir Lietuvos futbolo talentus. Liepos pabaigoje–rugpjūčio pradžioje Utenoje vyks vieno geriausiųjų Danijos vaikų futbolo specialisto Carsteno Dohmo vasaros stovykla. Joje futbolo paslapčių penkias dienas semsis talentingi 14–16 metų paaugliai.

 • Merginų tikslas – garbingai sudalyvauti

  Kovo 31 dieną pirmą kartą istorijoje Utenos merginų futbolo komanda startuos aukščiausioje šalies lygoje. LMFA A lygoje debiutuosiančios FK „Utenis“ merginų komandos pagrindinis tikslas – garbingai sudalyvauti pirmenybėse ir nustebinti pačioms save.

 • UAFF taurę iškovojo Visagino komanda

  Kovo 23 dieną Molėtuose vyko Utenos apskrities futbolo federacijos salės futbolo taurės varžybos, kuriose po atkaklios kovos triumfavo visaginiečiai.

 • Utenoje lankėsi svečiai iš Švedijos ir Islandijos

  Kovo 6 dieną „Utenos Utenį“ aplankė svečiai iš Švedijos ir Islandijos futbolo klubų. Praėjusį rudenį futbolo akademijos „Utenis“ vadovas Vaidotas Rastenis kartu su futbolo klubo „Ataka" atstovais lankėsi Švedijoje ir Islandijoje, kur gilinosi į šių užsienio šalių futbolo sistemas.

 • Čempionais tapo „Ekrano“ senjorai

  Kovo 2 dieną Molėtuose finišavo Utenos apskrities futbolo federacijos senjorų salės futbolo čempionatas, kuriame triumfavo Panevėžio senjorai.

 • Valdyboje – vertinimai ir pokyčiai

  Gruodžio 4 dieną vyko VšĮ futbolo klubas „Utenos Utenis“ valdybos posėdis, kuriame įvertintas pasibaigęs 2018 metų sezonas ir aptartos ateities perspektyvos. Posėdį valdybos nariai pradėjo nuo pasibaigusio 2018 metų sezono vertinimo.

 • Veiklą vainikavo sezono apdovanojimai

  2018 metų Lietuvos futbolo apdovanojimų šventės metu dviejų nominacijų laimėtojais paskelbti „Utenos Utenis“ ir šio klubo kineziterapeutas Aurimas Tilindis.

 • „Uteniui“ stadioną patikėjo dar penkeriems metams

  Utenos miesto „Utenio“ stadionas perduotas futbolo klubui „Utenos Utenis“ valdyti dar penkeriems metams. Rugpjūčio 30 dienos posėdyje Utenos rajono savivaldybės taryba pritarė, kad „Utenos Utenis“ pagal panaudos sutartį valdytų „Utenio“ stadioną iki 2023 m. rugpjūčio 31 dienos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4911
Vakar apsilankė:8842
Šią savaitę apsilankė:13753
Šį mėnesį apsilankė:187598
Viso (nuo 2015-02-16):11405445
Šiuo metu naršo:
249
2019-10-22
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!