SportasV. Laurinavičiaus aistra – muzikai ir futbolui
2018 balandžio 10, Antradienis 11:45

V. Laurinavičiaus aistra – muzikai ir futbolui

V. Laurinavičiaus aistra – muzikai ir futbolui

Valdas Laurinavičius, muzikantas, muzikos pedagogas ir aktyvus sporto bei meninių renginių dalyvis ne vienerius metus dalyvaudamas seminaruose gilinosi į futbolo trenerio darbo specifiką, o neseniai 41-erių uteniškis prisijungė prie futbolo akademijos „Utenis“ trenerių, dirbančių su mažiausiųjų vaikų grupe, kolektyvo.

Utenos rajone esančiame Sirutėnų kaime gimęs V. Laurinavičius vaikystėje lankė muzikos mokyklą ir su draugais žaidė krepšinį – kaime buvo tik krepšinio aikštelė, todėl kamuolio vaikai nespardė. Tačiau žiūrėti jam visuomet labiau patiko futbolo rungtynes.

Vilniaus kolegijoje įgijęs muzikos mokytojo ir etnomuzikinio kolektyvo vadovo specialybę, pradėjo dirbti vaikų lopšelyje-darželyje „Želmenėlis“.

„Su vaikais labai smagu, niekada nebūna taip pat, kiekvieną dieną vis nauja. Ir pats privalau prisitaikyti. Tačiau reikėjo muzikinei veiklai atsvaros, todėl eidavome į lauką pajudėti, pasportuoti, paspardyti kamuolio, – pasakojo V. Laurinavičius. – Aš apskritai negaliu gyvenime užsiimti viena veikla, todėl labai džiaugiuosi atradęs futbolą, kuris yra visiškai priešinga muzikai veikla“.

Pirmieji V. Laurinavičiaus žingsniai link futbolo trenerio veiklos buvo gerai pamatuoti – prieš penkerius metus aktyviam, į sportinę veiklą įtraukiančiam vaikus muzikos mokytojui, darželio, kuriame jis dirba kone du dešimtmečius, vadovė pasiūlė sudalyvauti „Futboliuko“ projekte, kurio dalyviai ne tik pasisemia naujų žinių, dalyvauja kursuose, bet ir gauna tiek lauke, tiek viduje naudoti tinkamo futbolo inventoriaus.

„Pradžioje norėjome įvairesnio inventoriaus ir veiklų vaikų darželiui, o vėliau ši veikla mane vis stipriau ėmė įtraukti, – pasakojo V. Laurinavičius. – Per „Futboliuką“ susipažinau su Vaidotu Rasteniu, kuris mane pakvietė į Kaune vykusius kursus, kurie jau buvo skirti tikriems treneriams, dar vėliau dalyvavau C licencijos trenerių kursuose, o dabar džiaugiuosi sulaukęs kvietimo tapti FA „Utenis“ trenerio Tado Šumskaus asistentu.“

Su mažaisiais akademijos vaikais dirbantis vyras tikino, kad jo auklėtiniai – patys geriausi, dar nesugadinti, neturintys pykčio, kasdien atsinešantys vis kitų nuotaikų ir emocijų, prie kurių suaugusieji turi mokėti prisitaikyti ir tinkamai reaguoti, kartu ir vaikus mokydami tinkamų reakcijų į pergales ar pralaimėjimus. „Vienas iš svarbių dalykų – mokyti vaikus pralaimėti, nes dabartinės kartos daug vaikų to nemoka, – pabrėžė V. Laurinavičius. – Čia man labai padeda pedagoginės žinios ir praktika".

Jau tuomet, kai sutikau Valdą dalyvaujantį „Futboliuko" seminare, pamačiau, kad jis yra labai kūrybingas. Jis, nuvažiavęs kaip muzikos mokytojas, suprato, kad muziką galima puikiai panaudoti futbolo treniruotėse ir vykdyti integruotas veiklas, – prisiminė FA „Utenis" vadovas Vaidotas Rastenis. – Po futbolo specialistų seminarų didžioji Valdo gyvenimo aistra muzikai susiliejo su futbolu“.

Kai FA „Utenis“ atsirado poreikis plėsti mažiausiųjų vaikų trenerių ir asistentų kolektyvą, pedagogas, ikimokyklinio ugdymo įstaigoje dirbantis ir norintis bei žinantis kaip dirbti su mažais vaikais – V. Laurinavičius – buvo tas, į kurį nukrypo FA „Utenis“ vadovo žvilgsnis. Dabar V. Rastenį ypač džiugina tai, kad su mažiausiųjų vaikų grupe dirba puikūs futbolo ir pedagogikos specialistai.

„Utenos Utenio“ inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vieni laukia išvykų, kiti – futbolo

  Liepos 30 dieną startavo „Utenos Utenio“ vaikų vasaros stovykla. Ne vienas jaunasis dalyvis prisipažino, kad stovyklos nekantriai laukė. Vienus vaikus vilioja įdomios pažintinės vyksiančios veiklos, kiti, kaip mažasis Emilis, pabrėžė, kad jiems svarbiausia – futbolas, ir vis trenerių klausinėjo, kada prasidės treniruotė.

 • Merginų komandoje – seserų desantas

  Futbolo klubo „Utenis“ merginų debiutas Lietuvos moterų futbolo asociacijos (toliau – LMFA) Pirmoje lygoje ypatingas ne tik tuo, kad tai buvo pirmos tokios rungtynės Utenoje, tačiau ir tuo, kad daugiau nei pusę komandos startinės sudėties sudarė sesių poros.
  Gegužės 25 dieną Utenio stadione stebėjusieji klubo„Utenis“ merginų komandos rungtynes kartu tapo unikalaus įvykio liudininkais. Net šešios startinės sudėties žaidėjos į aikštę žengė kartu su seserimi. Vienoms iš jų šis faktas, bent kol kas – nėra labai reikšmingas, kitos, atvirkščiai – pripažįsta, kad aikštėje akies krašteliu seka seserį.

 • Vėl skambėjo pradinukų muzika

  Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos popchoro dainininkai bei muzikantai antrą kartą Utenos kultūros centre surengė nuotaikingą koncertą „Mano gimtinė“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

 • R. Vaitukaitis mergaites mokys pamilti futbolą

  Mažiausias futbolo akademijos „Utenis“ mergaites treniruoti pradėjo dusetiškis treneris, futbolo entuziastas Rimas Vaitukaitis.

 • Sudeikiuose prabilta poezijos ir muzikos garsais

  Jei Sudeikių daugiafunkciame centre neskambėtų tradicinės autorinės dainos ir poezijos vakaras „Po pavasario dangum...“, šis nuostabus Utenos rajono kampelis prarastų dalį žavesio. Kūrybingi žmonės visada buvo vertinami ir pastebimi, nes jie yra kūrėjai, o jų kūryba skirta mums visiems. Kaip mes bevertintume kūrybą, o pirmiausia – talentingus žmones, visada žavėsimės jais. Viena iš talentų puoselėtojų ir pati ne mažiau talentinga yra Sudeikių daugiafunkcio centro vadovė Vilma Petrulienė, kuri kartu su dar vienu muzikos talentu Gintaru Šuminu yra sumaniusi rengti jau tradicija tampantį autorinės dainos ir poezijos vakarą.

 • Merginos žengia į Pirmąją lygą

  Vos prieš metus pradėjusi treniruotis futbolo akademijos „Utenis“ merginų komanda nepaliauja stebinusi: žiemą sėkmingai debiutavusios LMFA salės futbolo čempionate, merginos neketina sustoti ir netrukus pradės kovas šalies moterų futbolo Pirmoje lygoje.

 • Futbolo klube – permainos

  Kovo 30 dieną vykusiame visuotiniame futbolo klubo „Utenos Utenis“ dalininkų susirinkime pritarta naujos sudėties klubo valdybai ir naujo klubo direktoriaus skyrimui.

 • Kovo 8-ąją moteris sukvies futbolo šventė

  Kovo 8-oji – ypatinga diena Utenos futbolo bendruomenės mergaitėms ir moterims. Tądien Utenoje vyks išskirtinai moterims skirta šventė ir futbolo varžybos.

 • Merginos kuria futbolo istoriją

  Futbolo akademijos „Utenis“ merginos, ugdomos trenerio Arūno Rastenio, pildo naują klubo istorijos lapą.

 • Šventėje liejosi ir žaidimai, ir dovanos

  Į 2017 metų sezono uždarymo šventę „Šv. Kalėdų ir Naujų sezonų link“ susirinko visa „Utenos Utenio“ bendruomenė ir būrys svečių. Susirinkusiuosius sveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, perdavusi rajono mero Alvydo Katino linkėjimus ir pasidžiaugusi, kad klubo moto „Auginkime futbolo ateitį kartu“ puikiai atsispindi jo veikloje ir darbe su jaunaisiais futbolininkais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:25
Vakar apsilankė:3590
Šią savaitę apsilankė:11388
Šį mėnesį apsilankė:62447
Viso (nuo 2015-02-16):8869422
Šiuo metu naršo:
32
2018-08-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!