V. Laurinavičiaus aistra – muzikai ir futbolui
SportasV. Laurinavičiaus aistra – muzikai ir futbolui
2018 balandžio 10, Antradienis 11:45

V. Laurinavičiaus aistra – muzikai ir futbolui

V. Laurinavičiaus aistra – muzikai ir futbolui

Valdas Laurinavičius, muzikantas, muzikos pedagogas ir aktyvus sporto bei meninių renginių dalyvis ne vienerius metus dalyvaudamas seminaruose gilinosi į futbolo trenerio darbo specifiką, o neseniai 41-erių uteniškis prisijungė prie futbolo akademijos „Utenis“ trenerių, dirbančių su mažiausiųjų vaikų grupe, kolektyvo.

Utenos rajone esančiame Sirutėnų kaime gimęs V. Laurinavičius vaikystėje lankė muzikos mokyklą ir su draugais žaidė krepšinį – kaime buvo tik krepšinio aikštelė, todėl kamuolio vaikai nespardė. Tačiau žiūrėti jam visuomet labiau patiko futbolo rungtynes.

Vilniaus kolegijoje įgijęs muzikos mokytojo ir etnomuzikinio kolektyvo vadovo specialybę, pradėjo dirbti vaikų lopšelyje-darželyje „Želmenėlis“.

„Su vaikais labai smagu, niekada nebūna taip pat, kiekvieną dieną vis nauja. Ir pats privalau prisitaikyti. Tačiau reikėjo muzikinei veiklai atsvaros, todėl eidavome į lauką pajudėti, pasportuoti, paspardyti kamuolio, – pasakojo V. Laurinavičius. – Aš apskritai negaliu gyvenime užsiimti viena veikla, todėl labai džiaugiuosi atradęs futbolą, kuris yra visiškai priešinga muzikai veikla“.

Pirmieji V. Laurinavičiaus žingsniai link futbolo trenerio veiklos buvo gerai pamatuoti – prieš penkerius metus aktyviam, į sportinę veiklą įtraukiančiam vaikus muzikos mokytojui, darželio, kuriame jis dirba kone du dešimtmečius, vadovė pasiūlė sudalyvauti „Futboliuko“ projekte, kurio dalyviai ne tik pasisemia naujų žinių, dalyvauja kursuose, bet ir gauna tiek lauke, tiek viduje naudoti tinkamo futbolo inventoriaus.

„Pradžioje norėjome įvairesnio inventoriaus ir veiklų vaikų darželiui, o vėliau ši veikla mane vis stipriau ėmė įtraukti, – pasakojo V. Laurinavičius. – Per „Futboliuką“ susipažinau su Vaidotu Rasteniu, kuris mane pakvietė į Kaune vykusius kursus, kurie jau buvo skirti tikriems treneriams, dar vėliau dalyvavau C licencijos trenerių kursuose, o dabar džiaugiuosi sulaukęs kvietimo tapti FA „Utenis“ trenerio Tado Šumskaus asistentu.“

Su mažaisiais akademijos vaikais dirbantis vyras tikino, kad jo auklėtiniai – patys geriausi, dar nesugadinti, neturintys pykčio, kasdien atsinešantys vis kitų nuotaikų ir emocijų, prie kurių suaugusieji turi mokėti prisitaikyti ir tinkamai reaguoti, kartu ir vaikus mokydami tinkamų reakcijų į pergales ar pralaimėjimus. „Vienas iš svarbių dalykų – mokyti vaikus pralaimėti, nes dabartinės kartos daug vaikų to nemoka, – pabrėžė V. Laurinavičius. – Čia man labai padeda pedagoginės žinios ir praktika".

Jau tuomet, kai sutikau Valdą dalyvaujantį „Futboliuko" seminare, pamačiau, kad jis yra labai kūrybingas. Jis, nuvažiavęs kaip muzikos mokytojas, suprato, kad muziką galima puikiai panaudoti futbolo treniruotėse ir vykdyti integruotas veiklas, – prisiminė FA „Utenis" vadovas Vaidotas Rastenis. – Po futbolo specialistų seminarų didžioji Valdo gyvenimo aistra muzikai susiliejo su futbolu“.

Kai FA „Utenis“ atsirado poreikis plėsti mažiausiųjų vaikų trenerių ir asistentų kolektyvą, pedagogas, ikimokyklinio ugdymo įstaigoje dirbantis ir norintis bei žinantis kaip dirbti su mažais vaikais – V. Laurinavičius – buvo tas, į kurį nukrypo FA „Utenis“ vadovo žvilgsnis. Dabar V. Rastenį ypač džiugina tai, kad su mažiausiųjų vaikų grupe dirba puikūs futbolo ir pedagogikos specialistai.

„Utenos Utenio“ inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Utenio“ treniruočių planas – per naktį

  Pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija ir Lietuvoje paskelbtas karantinas tapo nemenku iššūkiu įvairių sporto šakų fizinio rengimo treneriams. Kai kuriems iš jų teko per naktį keisti ilgą laiką ruoštą pasiruošimo sezonui planą ir staigiai persiorientuoti į nuotolines treniruotes namuose. Su tuo teko susidurti „Utenos Utenio“ futbolo klubo ir akademijos fizinio rengimo vadovui ir kineziterapeutui Aurimui Tilindžiui. Utenos komandai pasiruošimo planas buvo dėliojamas pagal „Auri-Dohm“ metodologiją.

 • Europos futbolo čempionatas ir įdomūs faktai apie futbolą

  2020 UEFA Europos futbolo čempionatas bus jau šešioliktas Europos čempionatas, kurį stebėsime 2020 m. birželio 12 d. – liepos 12 d. Šis čempionatas iš ankstesnių išsiskirs tuo, jog pirmą kartą istorijoje futbolo čempionato varžybos vyks 12 skirtingų šalių ir 12 skirtingų stadionų. Pusfinalis ir finalas organizuojamas Londono „Wembley“ stadione. Atrankoje į čempionatą varžosi 55 rinktinės, iš kurių liks 24 komandos, dalyvausiančios šiame Europos futbolo čempionate, kuris taip pat yra ir jubiliejinis – jam bus jau 60 metų!

 • Sekmadienį Utenos stadione – futbolo šventė

  Po penkerių metų pertraukos Utenoje vyks didelė futbolo šventė – sekmadienį „Utenio“ stadione vyks Lietuvos futbolo federacijos taurės finalo rungtynės. Šių rungtynių laukianti Utenos futbolo bendruomenė tikisi, kad tai suteiks motyvacijos ir vietos jaunimui sportuoti.

 • Jaunųjų futbolininkų ugdymu rūpinsis danas

  Futbolo klubas „Utenos Utenis“ pasirašė dviejų metų sutartį su futbolo specialistu iš Danijos Carsten Dohm. Didelę patirtį vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo srityje sukaupęs D. Carsten tapo klubo techniniu vadovu, kuris koordinuos bei užtikrins vaikų ir jaunimo futbolo vystymo programos įgyvendinimą bei vykdymą.

 • Danas tiki Lietuvos futbolo atgimimu

  „Liverpool“ klube dirbęs Carstenas Dohmas įsitikinęs, kad futbolo ateitis – intelektualus žaidėjas. Tapti tokiais jis mokys ir Lietuvos futbolo talentus. Liepos pabaigoje–rugpjūčio pradžioje Utenoje vyks vieno geriausiųjų Danijos vaikų futbolo specialisto Carsteno Dohmo vasaros stovykla. Joje futbolo paslapčių penkias dienas semsis talentingi 14–16 metų paaugliai.

 • Merginų tikslas – garbingai sudalyvauti

  Kovo 31 dieną pirmą kartą istorijoje Utenos merginų futbolo komanda startuos aukščiausioje šalies lygoje. LMFA A lygoje debiutuosiančios FK „Utenis“ merginų komandos pagrindinis tikslas – garbingai sudalyvauti pirmenybėse ir nustebinti pačioms save.

 • UAFF taurę iškovojo Visagino komanda

  Kovo 23 dieną Molėtuose vyko Utenos apskrities futbolo federacijos salės futbolo taurės varžybos, kuriose po atkaklios kovos triumfavo visaginiečiai.

 • Utenoje lankėsi svečiai iš Švedijos ir Islandijos

  Kovo 6 dieną „Utenos Utenį“ aplankė svečiai iš Švedijos ir Islandijos futbolo klubų. Praėjusį rudenį futbolo akademijos „Utenis“ vadovas Vaidotas Rastenis kartu su futbolo klubo „Ataka" atstovais lankėsi Švedijoje ir Islandijoje, kur gilinosi į šių užsienio šalių futbolo sistemas.

 • Čempionais tapo „Ekrano“ senjorai

  Kovo 2 dieną Molėtuose finišavo Utenos apskrities futbolo federacijos senjorų salės futbolo čempionatas, kuriame triumfavo Panevėžio senjorai.

 • Naujos asociacijos siekis – nauja kokybė

  Sausio 31 dieną įsteigta nauja asociacija, vienijanti šalies vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo organizacijas. Pagrindinis naujosios asociacijos veiklos tikslas – vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo aplinkos ir veiklos sąlygų, taip pat ugdymo paslaugų kokybės gerinimas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4707
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:58731
Šį mėnesį apsilankė:337505
Viso (nuo 2015-02-16):13784571
Šiuo metu naršo:
162
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!