Sportas„Juventus“ namuose parklupdė „Lietkabelį“
2017 gruodžio 18, Pirmadienis 09:04

„Juventus“ namuose parklupdė „Lietkabelį“

• 25 foto

Audringai savo sirgalių palaikomas Utenos „Juventus“ klubas iškovojo vieną įspūdingiausių šio sezono pergalių. Tris kėlinius nesulaikomai puolime žaidę Žydrūno Urbono auklėtiniai gruodžio 17 dieną 91:71 (25:16, 29:18, 21:16, 16:21) namuose įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ klubą.

Karolio Guščiko ir LaRono Dendy vedini uteniškiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir sužaidus pusketvirtos minutės privertė varžovus prašyti pasitarimo, nes „Juventus" pabėgo į priekį – 14:6. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė devyni taškai (15:6), o po Mindaugo Kupšo baudų metimų skirtumas tapo dviženklis – 19:9. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei komandas skyrė dvylika taškų (25:13), tačiau Simo Jasaičio tolimas metimas paskutinėmis ketvirčio sekundėmis sumažino „Juventus" persvarą iki vienaženklės – 25:16.
Nors antrojo kėlinio pradžioje svečiai sugebėjo sumažinti deficitą (19:25), tačiau du Maksymo Korniienko tritaškiai bei L. Dendy baudų metimais netruko uteniškiams sugrąžinti vienuolikos taškų persvarą – 35:24. Sužaidus keturias minutes Lorenzo Williamsas buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai dar labiau nutolo – 40:26. Likus žaisti pustrečios minutės komandas skyrė šešiolika taškų (44:28), o prasidėjus paskutinei minutei „Juventus" ėmė triuškinti varžovus – 54:31. Visgi aidint finalinei ketvirčio sirenai L. Williamsas pataikė tritaškį iš aikštės vidurio ir sumažino „Lietkabelio" atsilikimą iki dvidešimties taškų – 34:54.
Vos prasidėjus trečiajam kėliniui „Lietkabelis" pelnė penkis taškus ir sumažino atsilikimą (39:54), bet Mindaugo Kupšo ir A. Šikšniaus metimai leido uteniškiams spurtuoti 8:0 ir vėl gerokai nutolti – 62:39. Likus žaisti tris minutes komandas ir toliau skyrė 23 taškai (67:44), o netrukus skirtumas dar labiau išaugo –71:46. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepakito ir prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus" ir toliau solidžiai pirmavo – 75:50.
Ketvirtąjį kėlinį spurtu 9:0 pradėję svečiai po keturių iš eilės Donato Tarolio taškų vėl sugebėjo sumažinti deficitą (59:75), o įpusėjus kėliniui komandas jau skyrė tik keturiolika taškų – 77:63. Po M. Korniienko tritaškio likus žaisti keturias minutes „Juventus" vėl kiek padidino persvarą (82:66), o po L. Dendy tritaškio skirtumas vėl grįžo prie dvidešimties taškų ribos – 87:66. Per likusias pustrečios minutės niekas aikštelėje jau per daug nepakito ir Utenos ekipa iškovojo pergalę rezultatu 91:71.
„Juventus" ekipai 21 tašką pelnė LaRonas Dendy, 20 – Maksymas Korniienko, 17 – Anthony Irelandas, po 8 – Mindaugas Kupšas ir Arvydas Šikšnius, po 6 – Jonte Flowersas ir Simas Butertlevičius, 5 – Karolis Guščikas.
Svečių gretose išsiskyrė Adas Juškevičius ir Lorenzo Williamsas.

„Juventus" inf., Vytauto Gimžausko nuotr.

Paveikslėlių galerija

•

Susiję įrašai (pagal žymę)

• „Žalgiris“ vos išnešė sveiką kailį

Kaip spaudos konferencijoje teigė elitinio Lietuvos krepšinio klubo „Žalgiris“ strategas Šarūnas Jasikevičius, Utenoje visoms komandoms sunku žaisti. Taip nutiko ir šalies čempionams, kuriuos išgelbėjo prancūzo Axelio Toupane'o paskutinę sekundę pataikytas tolimas dvitaškis. Žalgiriečiai, Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) mače dviejų taškų persvara 81:79 (25:20, 21:15, 15:22, 20:22) įveikę Utenos „Juventus“ krepšininkus, namo išsivežė 17 pergalę ir toliau pirmauja. Nors „Juventus“ pralaimėjo, bet išsaugojo penktą turnyrinės lentelės vietą.

• „Žalgiris“ nesudegė Utenos pragare

Sausakimšame Utenos daugiafunkciame sporto centre „Juventus“ (6/11) krepšininkai kibo į atlapus Kauno „Žalgirio" (15/2) ekipai, tačiau galiausiai turėjo pripažinti šalies čempionų pranašumą. Iki paskutinių sekundžių kovoję Žydrūno Urbono auklėtiniai galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 74:78 (21:19, 11:16, 17:19, 25:24).

• „Juventus“ krepšininkai pripažino „Pinar Karsiyaka“ pranašumą

Labai gerai susitikimą pradėję ir pirmosiomis minutėmis solidžią persvarą įgiję Utenos „Juventus“ krepšininkai nesugebėjo sulaikyti varžovų ekipos legionierių ir patyrė ketvirtąją nesėkmę iš eilės FIBA Čempionų lygos turnyre. A grupės mače Žydrūno Urbono auklėtiniai savo aikštelėje 76:82 (22:18, 18:24, 15:19, 21:21) nusileido Izmiro „Pinar Karsiyaka“ ekipai.

• „Juventus“ prisidėjo prie akcijos „Vaikų svajonės“

Utenos „Juventus“ klubas prieš didžiąsias metų šventes neliko abejingas aplink siaučiančiam gerumo virusui ir prisidėjo prie mažųjų uteniškių svajonių išsipildymo.

• „Juventus“ krepšinio aistruoliams įteikė 100-mečio dovaną

2018-aisiais Lietuva švęs Valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. Utenos krepšinio klubas „Juventus“ pirmasis Lietuvoje nusprendė įamžinti šią svarbią mūsų šaliai datą ir drauge su Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatu trečiadienio Čempionų lygos rungtynių su Monako „Monaco Basket“ metu fanams įteikė Šimtmečio dovaną.

• „Juventus“ mačo pabaigoje suklupo prieš prancūzus

Visas rungtynes atkakliai kovojusi Utenos „Juventus“ ekipa visgi buvo priversta pripažinti FIBA Čempionų lygos A grupės lyderės Monako „Monaco Basket“ ekipos pranašumą. Gruodžio 13 dieną Žydrūno Urbono auklėtiniai savo aikštelėje 85:92 (23:28, 24:20, 23:24, 15:20) nusileido varžovams, kurie išliko vienintele nesuklupusia turnyro komanda.

• „Juventus“ suklupo prieš Mursijos komandą

Tolimų varžovų metimų nesustabdžiusi Utenos „Juventus“ komanda gruodžio 5 dieną patyrė nesėkmę FIBA Čempionų lygos mače. Traumų ir ligų išretinti Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 83:93 (17:24, 18:27, 24:25, 24:17) neatsilaikė prieš Mursijos UCAM ekipą.

• „Juventus“ krepšininkai apkartino A. Sireikos sugrįžimą į Uteną

Simas Buterlevičius rungtyniavo be keitimo, Anthony Irelandas aikštelėje praleido beveik 39 minutes, o septyniese žaidusi Utenos „Juventus“ ekipa gruodžio 2 dieną savo aikštelėje 77:64 (19:8, 21:13, 14:25, 23:18) įveikė Šiaulių „Šiaulių“ klubą.

• „Juventus“ komandoje – Prancūzijoje profesionalo karjerą pradėjęs amerikietis

Pasinaudojusi dviejų savaičių FIBA pertrauka, Utenos „Juventus“ komanda sėkmingai baigė atakuojančio gynėjo paieškas ir sudarė dvejų metų sutartį su 23 metų 191 cm ūgio amerikiečiu Kenny Gainesu.

• „Juventus“ užtikrintai nugalėjo svečius iš Alytaus

Įtikinamą pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) čempionate iškovojo Utenos „Juventus“ klubas. Lapkričio 19 dieną paskutinėse rungtynėse prieš dviejų savaičių pertrauką Žydrūno Urbono auklėtiniai savo aikštelėje 92:79 (28:16, 24:18, 18:23, 22:22) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ komandą.