SportasTeisėjai pavogė „Juventus“ pergalę

Teisėjai pavogė „Juventus“ pergalę

• Vytautas RIDIKAS
  • 38 foto
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Pasak sirgalių, tokio prasto teisėjavimo, nors tarp teisėjų buvo ir vienas rimčiausių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) teisėjų Vilius Mačiulaitis, Utenos krepšinio aistruoliai šį sezoną dar nematė. Po varžybų taip pat nesitvardė vienas jauniausių LKL trenerių, „Juventus" strategas Gediminas Petrauskas, reikšdamas nepasitenkinimą teisėjavimu. Po kelių akimirkų prie jo prisijungė ir jo pagrindinis asistentas bei „Juventus" klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas. Žurnalistams spaudos konferencijoje ilgokai teko laukti „Juventus" stratego, kuris apie teisėjavimą buvo linkęs nutylėti. Priežastis – praėjusį šeštadienį LKL čempionate G. Petrausko auklėtiniai savo aikštelėje tik vienu tašku 72:73 (10:17, 30:18, 15:29, 17:9) nusileido Klaipėdos „Neptūno" klubui.

Pirmas į spaudos konferenciją atskubėjęs „Neptūno" treneris Kazys Maksvytis negailėjo pagyrų „Juventus" klubui pripažindamas, kad visoms komandoms Utenoje sunku žaisti, nes komanda turi puikius sirgalius. Pasak K. Maksvyčio, jo vadovaujami krepšininkai nesužibėjo gynyboje, todėl kova buvo permaininga. „Juventus" strategas G. Petrauskas pripažino, kad ir šį kartą fortūna buvo priešininkų stovykloje. „ Dėkoju žaidėjams už valią ir pastangas laimėti, nors atrodėme pavargę", – dėkodamas sirgaliams už palaikymą pripažino G. Petrauskas.

Kaip paaiškėjo po rungtynių, „Juventus" klubui šis pralaimėjimas tapo dvigubai skausmingesnis, nes antrojo kėlinio pabaigoje traumą patyrė kapitonas Arvydas Šikšnius. Puolėjas pasitempė pilvo presą, o kiek laiko negalės rungtyniauti, paaiškės artimiausiu metu.

O varžybos buvo permainingos. Svečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir sužaidus pirmąjį kėlinį toliau pirmavo – 17:10. Antrąjį ketvirtį penkiais taškais iš eilės pradėjęs „Juventus" gynėjas Laurynas Samėnas atgaivino viltį laimėti (15:17), o Dovis Bičkauskis pirmą kartą išlygino rezultatą – 20:20. Įpusėjus mačui uteniškiai pirmavo 40:35.

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo „Neptūno" krepšininkai, tačiau „Juventus" centras Mindaugas Kupšas ir įžaidėjas Anthony Irelandas atstatė persvarą „Juventus" ekipai – 46:43. Visgi uostamiesčio krepšininkai surengė dar vieną spurtą 9:2, o visai laisvas metęs Tomas Delininkaitis tritaškiu padidino klaipėdiečių pranašumą iki keturių taškų – 52:48.
Ketvirtajame kėlinyje sužaidus pusantros minutės „Neptūno" pranašumas tapo dviženklis (66:56), bet M. Kupšo ir A. Irelando atakos jį sumažino perpus – 66:61.

Likus žaisti keturias minutes komandas jau skyrė tik trys taškai (63:66), tačiau svečiai vėl nutolo – 70:63. Likus žaisti tris minutes L. Dendy sumažino „Juventus" deficitą iki minimumo (69:70), o A. Irelandas baudų metimais sugrąžino persvarą aikštės šeimininkams – 71:70. Prasidėjus priešpaskutinei minutei rezultatas tapo lygus (72:72), tačiau abejotinu teisėjų sprendimu atakuojantis gynėjas Simas Buterlevičius lemiamos atakos metu pražanga sustabdė buvusį „Juventus" žaidėją Edgarą Želionį, kuris, pataikęs tik vieną baudos metimą, išplėšė pergalę „Neptūno" komandai – 73:72.

„Juventus" ekipai po 12 taškų surinko Mindaugas Kupšas ir Arvydas Šikšnius, po 11 – legionieriai Anthony Irelandas ir LaRonas Dendy, po 8 – Laurynas Samėnas ir Karolis Guščikas, po 5 įmetė Dovis Bičkauskis ir Carlas Lindbomas.

„Neptūno" klube, pelnęs 20 taškų, išsiskyrė Juanas Palaciosas bei Arnas Butkevičius (13 taškų).

Šiuo metu tarp 10 LKL komandų „Juventus" kol kas nepatyrė pergalių skonio ir yra paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje. Netikėtai, nepatyręs nei vieno pralaimėjimo LKL, pirmauja Panevėžio „Lietkabelis".

Laikraščio „Utenos diena" inf., Vytauto Gimžausko ir autoriaus nuotr.

• „Juventus“ susitikimo pabaigoje nusileido „Lietuvos ryto“ ekipai

Apypilnėje Utenos arenoje vietos „Juventus" klubas matė rimtą iššūkį Vilniaus „Lietuvos ryto" ekipa, tačiau Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse praėjusį šeštadienį patyrė antrąją nesėkmę. Gedimino Petrausko auklėtiniai antrojo turo mače 75:82 (17:21, 25:19, 18:25, 15:17) turėjo pripažinti sostinės komandos pranašumą.

• Draugiškame susitikime – triuškinanti pergalė

Utenos „Juventus“ klubo vyriausiojo stratego Gedimino Petrausko auklėtiniai ketvirtadienį Utenoje už uždarų durų vykusiose rungtynėse 92:68 (19:11, 24:18, 21:18, 28:21) sutriuškino Jėkabpilio „Jekabpils" krepšininkus. Šį susitikimą stebėjo tik komandos rėmėjai.

• „Juventus“ krepšininkai pradėjo pasirengimo etapą

Nenumaldomai artėjant naujam sezonui, Utenos „Juventus" klubas jau ketvirtadienį vakare surengs pirmąją treniruotę Utenos daugiafunkciame sporto centre, o visai netrukus pradės ir atkrintamųjų varžybų maratoną.

• „Juventus“ pradėjo statyti unikalią krepšinio piramidę

Praėjusį penktadienį Utenos daugiafunkciame sporto centre buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis tarp krepšinio klubų Utenos „Juventus", Molėtų „Ežerūno" bei Ukmergės „Olimpo". Kaip „Utenos dienai" tvirtino „Utenos Juventus" klubo direktorius Eimantas Skersis, klubas žengė dar vieną svarbų žingsnį savo istorijoje.

• „Juventus“ ekipai vadovaus kaunietis Gediminas Petrauskas

Vakar, rugpjūčio 8 dieną, Utenos krepšinio klubo „Juventus" vadovybė Utenos rajono savivaldybėje pasirašė sutartį su nauju komandos vyriausiuoju treneriu kauniečiu Gediminu Petrausku, kuris prieš kelias dienas su Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinės krepšininkais grįžo iš Europos čempionato, kuriame jaunimas iškovojo bronzos medalius. Rajono savivaldybės ir klubo vadovai naują trenerį pasveikino laimėjus bronzą.

• Tęsiasi „Juventus“ sezono abonementų prekyba

Utenos „Juventus" klubas po truputį dėlioja artėjančio sezono gaires, o po poros savaičių rinksis į pirmąją fizinio parengimo stovyklą. Nenumaldomai artėja ir 2017/2018 metų sezonas, kurio pirmąsias oficialias rungtynes uteniškiai sužais jau rugsėjo 19 dieną.

• Į „Juventus“ grįžta dar vienas bronzinės komandos narys

Simas Buterlevičius artėjantį sezoną aikštelėje nebus vienintelis Utenos klubo narys, kuris mena 2015 metų „Juventus" komandos triumfą. Trečiadienį buvo sudaryta sutartis su 29 metų 196 cm ūgio Arvydu Šikšniumi.

• Prie „Juventus“ vairo stoja naujas treneris

Artėjantį sezoną „Juventus" klubas pasitiks su atjaunėjusiu trenerių štabu. Utenos ekipa sudarė sutartį su 32 metų vyr. treneriu Gediminu Petrausku.
    Strategas pakeis pastaruosius du sezonus „Juventus" komandai vadovavusį Antaną Sireiką, kuris vasarą nusprendė grįžti į gimtojo Šiaulių miesto ekipą.

• A. Sireika palieka „Juventus“

Antano Sireikos apsisprendimo laikas baigėsi. 61-erių metų strategas rudenį grįš į Uteną, tačiau jau kaip Šiaulių „Šiaulių" klubo vyr. treneris. Du sezonus prie „Juventus" vairo praleidęs 2003 metų Europos čempionas priėmė gimtojo miesto ekipos pasiūlymą.

• Krepšinio turnyre nugalėtojais tapo uteniškiai

Birželio 2 dieną Utenoje vyko 2006–2007 metų gimimo berniukų krepšinio turnyras, skirtas LSD „Žalgiris" Utenos rajono tarybos taurei laimėti. Nugalėtojais tapo Utenos DSC jaunieji krepšininkai.